KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

A Hotel Étterme

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyVas. Márc. 13, 2016 12:10 pm
 



 

First topic message reminder :

Vissza az elejére Go down

Julia Michelle Rhodes
Julia Michelle Rhodes
Szolgáltatók

Avataron : Natalie Portman
Kor : 34

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptySzer. Márc. 22, 2017 2:06 pm
 



 

Alapvetően egyáltalán nem jellemző rám a szétszórtság, vagy az, hogy összeomoljak, de most határozottan úgy éreztem, hogy mentem darabjaimra hullok. Ez az örömtelen viszontlátás egyáltalán nem volt betervezve a mai napomba, ráadásul egyáltalán nem úgy érintett, ahogyan kellett volna. Mondjuk, én vele ellentétben eleve nem készülhettem fel arra hónapokon át, hogy bármikor összefuthatok vele, ő viszont igen. A látványa teljes mértékben letaglózott, és ugyan nem szoktam undok lenni, vagy hatalmas patáliát csapni, most mégis mind a kettő ott lebegett a küszöbön, a bebocsátásra várva. Talán jobban jártam volna, ha teret engedek neki, de addig semmiképpen nem tettem, amíg nem maradtunk négyszemközt.
Aztán végül csak kibukott belőlem a számonkérésnek is beillő érdeklődés, az ittlétével kapcsolatban. Igazából egyáltalán nem akartam tudni, hogy mit keres itt, csak azt akartam, hogy tűnjön el. Már így is voltak fennakadások, de ha nem leszek elég összeszedett az este további részében, akkor a munkám rovására fog menni ez a kis találkozó.
- Kínos?! – kérdeztem vissza jóval magasabb, cincogásra emlékeztető hangon, mint ahogyan szerettem volna. Kis híján még fel is nevettem a megfogalmazás hallatán. – Én egyáltalán nem kínosnak mondanám, Brad. Vannak valóban kínos, és kellemetlen helyzetek az ember életében, mint például akkor, amikor leeszi a ruháját, vagy rossz néven szólít meg valakit. A mi helyzetünk ennél sokkal több… - mutattam rá a nyilvánvaló tényre. Ha neki ez csak kínos volt, akkor hatalmas bajok vannak a fejében, ez szinte kétségtelen. De nem adtam további hangot a véleményemnek, szerintem a lényeget így is sikerült felfognia. Én bizony egyáltalán nem vettem olyan könnyedén ezt, és csak az nyújtott némi elégtételt, hogy látszólag ő sem.
- Aha… forgatsz. – bólintottam, de egyértelműen érzékeltettem vele, hogy ezt nem gondolhatja komolyan. Én legalábbis nem teljesen hittem el, noha azt sem jelentettem volna ki, hogy nem így van. A vőlegény is színész volt, valószínűleg így keveredett ma este ide, de nagyon jól értette, hogy én nem konkrétan az étteremre gondoltam, hanem magára a városra. – Hogy velem? – felvont szemöldökkel kérdeztem vissza, leplezetlen gúnnyal. Pedig ez sem tartozik a jellemvonásaim közé, azt hiszem, hogy most a legrosszabbat sikerült kihoznia belőlem.
- Ó, velem igazán semmi, Brad! – legyintettem, mintha csupa hétköznapi dologról beszélnénk. – Minden pazar, már-már tökéletes! Dolgozom. – közöltem a nyilvánvalót, amire bizonyára már ő is rájött. Sok minden történt, mióta elment a városból. Többek között felbomlott a kapcsolatom, próbáltam felfuttatni még jobban a cukrászdámat, és a lányokkal közös cégünk is remekül ment. Mindezt azonban nem volt semmi kedvem elsorolni neki. Helyette végül beletörődően sóhajtottam egyet, mikor végre összeszedte a bátorságát annyira, hogy rám nézzen.
- Eddig jól voltam. Most már kevésbé… - vallottam be őszintén, hiába volt az arcomra írva minden érzelmem. – Mégis hol voltál az elmúlt két évben? – kérdeztem végül, megenyhülve egy egészen kicsit. Csak annyira, hogy ne akarjam leharapni a fejét, de mind a viselkedésem, mind a testbeszédem elutasításra engedett következtetni, főleg miután összefontam két karomat a melleim előtt.
Vissza az elejére Go down
Bradley McShane
Bradley McShane
Média és művészet

Avataron : Bradley Cooper
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyPént. Márc. 24, 2017 1:08 pm
 



 

Julia


Bradley

Még ő sincs túl a történteken. Az a félig-meddig visszafojtani igyekezett hevesség, gúny és indulat, ami mégis érezhetően túlcsordul benne, erről árulkodik. Elég volt csak meglátnia, és a nyugalma, az olyannyira megszokott kiegyensúlyozottsága rögvest szertefoszlott. Mennyire gyűlölhetett, ha még mindig, ennyi idő után is ilyen makulátlanul megmaradt benne a harag. Vagy az ilyesmi sosem múlik el?
Nem hibáztatom érte. Megvan rá az oka. Az ő szemszögéből tényleg ritka nagy szemétláda lehetek ebben a történetben. Míg nekem a bűntudat és a konok hallgatás, neki talán épp ez a felgyülemlett, kielégítetlen ellenérzés nem hagyja begyógyulni a sebeit.
Azt mindenesetre értékelem, hogy nem akar mások előtt megalázni.
Egyébként igen, a mindenre van válasza Bradley kínosan nem tudja kezelni a szituációt, az a férfi, aki most áll előtte, nem én vagyok. Másrészről pedig, igaza van. A mi helyzetünk ennél sokkal több. Mégsem tudnám definiálni. Felmerül bennem a kérdés, vajon ő hogy nevezné? Mi él a fejében rólam? Mindenről. Ha tudná, mennyire keresni akartam, mennyire nem találtam a helyem, szinte szomjaztam azok társaságát, akik közel álltak Naomihoz, akik igazán ismerték őt, és valamennyire engem is, de senki sem volt, akivel érdemben beszélhettem volna. Hirtelen szíven talál, milyen régóta szeretném rendezni a múltat, csak sosem volt hozzá elég bátorságom, vagy időm, elszántságom. Tudja a fene, mi hiányzott.
Mélyet sóhajtok, hogy még véletlenül se bosszantson fel ez a mindenbe belekötő, cinikus viselkedése. Talán védekezésből éppannyira teszi, mint amennyire szúrni akar vele.
- Ezt talán nem itt kellene megbeszélnünk – pillantok el a válla fölött a folyosóra, ahol újabb jövő-menő emberek bukkannak fel a dolgukat intézve, kíváncsian pillognak felénk, pláne Julie ideges cincogása után.
- Az remek... – hümmögöm, érzékelve, hogy inkább ezt a témát se erőltessem. Fogynak, fogynak az ötletek. A következő válasza viszont lazít egy kicsit az arcvonásaimon, halvány, alig észlelhető mosolyránc rezdül a szám sarkára. Ebben már legalább van egy kis keserű humor.
- Sokan rosszul vannak tőlem, de a végére általában sikerül javítanom valamicskét a diagnózison – kockáztatok meg egyelőre csak ennyit, látva hogy a feldúlt kezdés után talán most már enyhül a sortűz.  Hátha ennyi volt, most már kiadta a mérgét. Bár őszintén szólva elég hiú ábrándnak tűnik. Azt viszont érezheti ebből és az előző mondatokból is, hogy azért pedálozok, és ami még fontosabb, szeretnék javítani a helyzetünkön. Hogy az az említett több, ne törvényszerűen negatív irányba húzzon. A kérdésnek örülök, bárhogy nézem is, ez egy jel, még ha egy lépést előre, kettőt hátra ütemben haladunk is, másrészt ahogy lassan kezdek vissza araszolni a zavartságból, a válaszok is egyre jobban hasonlítanak a tőlem megszokotthoz.
- Először az a baj, hogy miért jöttem vissza, most meg azt firtatod, hol voltam eddig. Tudok én bármit is jól csinálni? – a halvány mosoly újra megjelenik az arcomon, most árnyalatnyival bátrabb, de még mindig csak vigyázva lavírozni igyekszem a képzeletbeli határvonal mentén, és a pillantásom is puhítással próbálkozik. Ha már elkezdtem, mindig könnyebb, gördítik egymást a szavak, számomra ez a biztos terep. – Meghívhatlak egy... kávéra? Majdnem sütit mondtam – vallom be –, de gondolom, szakmán kívül annyira nem vágysz rá, és ezzel kevésbé is lehet jó pontot szerezni egy cukrásznál.
- Beszélhetnénk. – Ez az egyetlen szó furcsán hangsúlyossá válik, pedig a hangom itt már kevésbé magabiztos, és nem is sikerül kivonni belőle az óvatos kérésre hasonlító reménykedést, ami a tekintetemben sem tud láthatatlanná válni.
- Lenne miről.
Vissza az elejére Go down
Julia Michelle Rhodes
Julia Michelle Rhodes
Szolgáltatók

Avataron : Natalie Portman
Kor : 34

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyKedd Márc. 28, 2017 3:39 pm
 



 

Legszívesebben fogtam volna magam, és egy alapos felpofozást követően úgy hagytam volna faképnél, hogy még egy dráma Oscar-díjat nyert színésznője is megirigyelhette volna. Pedig nincsenek színészi képességeim, a dühöm és a csalódottságom abszolút valóságos volt. Amíg meg nem láttam őt, addig azt hittem, hogy a sebek behegedtek és elhalványultak mostanra, de úgy látszik, hogy erről szó sem volt. Elég volt meglátnom ahhoz, hogy minden újra eszembe jusson, és annyira felkavarjon, hogy teljesen kiforgasson önmagamból. Még jó, hogy senki nem látott és hallott minket, legalábbis mertem remélni. A legtöbb főnök talán élvezné, ha az alkalmazottai tartanának tőle egy bizonyos szintig, de én nem vagyok olyan, mint mások.
Nekem fontos volt a jó viszony mindenkivel, akivel csak ki lehetett alakítani. Annak idején azt hittem, hogy mi is barátok vagyunk, és a veszteséget majd segít ő is feldolgozni, ahogyan a többi körülöttem élő, hozzám közel álló személy tette, de ez nem történt meg. És azóta sem voltam képes ezt megbocsájtani sem neki, sem magamnak, hogy hittem ebben az egészben. Hiba volt, méghozzá hatalmas. De mit is vártam olyantól, aki a színészkedéssel keresi a kenyerét? Bármit könnyedén eljátszhat, amit csak szeretne. Többek között azt is, hogy számíthatok rá.
- Igazán? – vontam fel elutasítóan a szemöldökömet. – Akkor mégis hol?! – kérdeztem vissza. Nem akartam még annál is sértőbben viselkedni, mint ahogyan eddig tettem, de nagyon kikívánkoztak belőlem a további szavak is. Alig bírtam visszafogni magam. – Ez sehol nem lesz könnyebb, Brad! – jelentettem ki végül, a biztonságosabb terep mellett döntve. Attól még, hogy sértegetem őt, nem leszek előrébb, sem pedig jobban. El kellett volna fogadnom, és talán megbocsájtani neki, még ha képtelennek éreztem is rá magam.
- Ne aggódj, ennek a veszélye jelen helyzetben egyáltalán nem áll fent! – közöltem felszegett állal, büszkén. Az én esetemben most semmit nem fog enyhülni ez a helyzet. Kár lett volna ebben reménykednie, mert nálam olyan mélyre ásta magát, mint másnál szerintem még soha. – Nem gondolkodtál még azon, hogy vajon miért lehet ez? – utaltam itt arra, hogy sokan rosszul vannak tőle. Nem akartam sértegetni, de szerintem ez akkor is elgondolkodtató volt. Nekem régen nem volt vele semmi bajom, de úgy látszik, hogy szerette elérni, hogy mindenkinek legyen.
- Nem, nem túl valószínű… - sóhajtottam lemondóan. Jelenleg el sem tudtam volna képzelni, hogy mi az, amit egyáltalán jól tudna csinálni. Nem láttam sok esélyt rá, hogy javíthatna bármivel is. Ez sajnos nem az a kategória volt, akárhogy néztem is. – Már régen elrontottad Brad, és nem vagyok biztos benne, hogy képes vagy-e arra, hogy tegyél ez ellen! – persze nem akartam elzárkózni, nem akartam egyből elítélni és eltemetni ezt az egészet, de megtette ő helyettem is, még a temetés idején. Nagyon nehéz időszak volt, ő pedig simán lelépett, szó nélkül. Egy barát nem tesz ilyet. Aki fontos nekünk, azt nem bántjuk meg ennyire. Soha.
- Nem hinném, hogy van értelme… - ráztam meg a fejemet. Talán megenyhültem kicsit, már nem mondtam rá minden kígyót-békát, de attól még az érzéseim nem változtak. – Mégis miről? – kis híján hisztérikus nevetésben törtem ki. – A magyarázkodással egy kicsit már elkéstél, és igazából teljesen feleslegessé is vált. Nem voltál ott, amikor szükségem lett volna rád. Amikor mindenkinek szüksége lett volna rád. Egyszerűen szó nélkül leléptél, mert ez így volt könnyebb. Hát, gratulálok a bátorságodhoz, Bradley McShane! – ellenálltam a kísértésnek, hogy párszor összecsapjam a tenyereimet.
- Nem tudom, hogy mi olyat tudnál mondani, amivel mindezen változtathatnál… - mondtam őszintén, lemondó sóhajjal toldva meg a végét.
Vissza az elejére Go down
Bradley McShane
Bradley McShane
Média és művészet

Avataron : Bradley Cooper
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 01, 2017 11:37 am
 



 

Julia


Bradley

Persze, könnyebb nem lesz. Vagy nem is tudom. Két embernél, akiknek rendezetlen ügyük van egymással, ráadásul érzelmileg ennyire mélyre nyúlnak a probléma gyökerei, talán nincs is annál rosszabb, mint egy ehhez hasonló, véletlen kész helyzet. Amikor minden borul, egyetlen pillantással. Felkészülni nem tudsz, ami nyújtana egy kis kapaszkodót, legalább egy talpalatnyi stabilitást, az emlékek túlcsordulnak, jók és a rosszak egyaránt. Főleg a rosszak.
Ilyenkor képtelenség bármit is megbeszélni. Bármit is mondanék, úgyis rosszul csapódna, és visszaforgatná ellenem. Talán nem is teljesen szándékosan. Most a harag dominál. Az évek óta kiadatlan harag. Kérdés, mit tudok kezdeni vele. Az első pánik meglepetés lassan múladozni kezd, de az a baj, érzelmileg túlságosan benne vagyok ahhoz, hogy könnyű legyen szituációs gyakorlattá alakítani.
Másrészről, ha csak annyi a szerepe, hogy elindít valamit, már akkor is van értelme.
- Attól próbálkozni még szabad. – Fűzöm hozzá csendesen, felpillantva rá, belegyalogolva íriszei közepébe, óvatosan és bűnbánóan, de mégis határozottan. És fogok is.
Hirtelen teljesen hülyének érzem magam, amiért eddig nem kerestem. Miért így kellett összefutnunk? Ezt megint rendesen elbasztad, Bradley McShane. Amire ő sem felejti el felhívni a figyelmem. Megnyalom az alsó ajkam, mint aki válaszolni készül, de végül mégis inkább elengedem a kérdést. Ennek sincs itt most értelme.
A megjegyzése után halvány mosollyal lesütöm a pillantásom, hogy egy kis gondolkodási időt nyerjek. Nem akarom, hogy mosolyogni lásson, mintha nem venném komolyan a helyzetet, de ahogy rávágja, hogy nem valószínű, hogy képes lennék bármit is jól csinálni ebben az életben, hirtelen annyira abszolút igazságnak hangzik, és annyira abszurd mód vicces, talán a feszültség is közrejátszik, hogy nem tudok parancsolni az ajkaimnak.
Végül mégis újra rápillantok, mint aki abban reménykedik, hogy talán ő is érzi, mennyire hülyén viselkedünk. Eddig tartott az alakítás, most már vége a jelenetnek, és le lehet ereszteni a súlyos ellenérzéseket. Hiányzott, a francba is. Még ha sokáig meg is próbáltam meggyőzni magam az ellenkezőjéről. Ahogy sok másról is. A folytatás hallatán viszont hamar visszahúzódik az a halvány félmosoly.
- Egy esélyt azért adhatnál. – Nem akarok arra gondolni, hogy úgyis mindegy, hiszen mit is mondhatnék neki, amivel eltörölhetném a haragját? A múltat tényleg nem tudom megmásítani, de abban a múltban azért nem csak rossz dolgok történtek. A barátom volt. És nem csak egy haver az egyik forgatásról. Sokat tudott rólam, és én is róla, sok időt töltöttünk együtt már csak Naomi miatt is. De nem mindig ő volt az apropó.
Nem akar találkozni, ezt még talán tiszteletben is tartanám, de ami utána jön, rám omlasztja a hegyet. A vádak meglepnek, annyira hogy leplezetlenül ki is ül az arcomra, és a szavai egyben olyan helyre taposnak, ami engem is letérít a higgadt mezsgyéről. Ez már fáj. Lehet, pont ez volt a cél, de én azt hittem, azért gyűlöl, ami Naomival történt, és látni sem akar soha többé. Erre most úgy állít be, mintha pusztán elmenekültem volna a tények súlya elől, cserbenhagyva őt és mindenki mást, holott... Pont azért utaztam el, mert nem bírtam volna el még az ő vádjaikat is. Elég volt nekem a sajátom.
- Könnyebb? Szerinted nekem könnyű volt? – keményedik meg a hangom, és megtelik hitetlenkedő indulattal. Ez azért váratlanul ért. – Ha arra gondolsz, hogy a saját gyászom tetejébe mindenki engem hibáztatott, akkor talán valóban lehet így nevezni. – Attól könnyebb volt, hogy még ezt is elviseljem. Ők itt voltak egymásnak, de én végig egyedül voltam ezzel az egésszel. Leszámítva a médiát, persze, ők nap mint nap megtaláltak, hogy megforgassák bennem a kést.
- Miért kellett volna maradnom, Julie? Hogy legyen kin kitölteni haragot? A fájdalmat? Kellett volna egy bűnbak? – kérdezek vissza ráncolt szemöldökkel, most már engem is felkavart, a mellkasom engedetlenül emelkedik és süllyed, csak úgy kalapál a szívem odabent.
Szerinted nekem nem lett volna szükségem rád? – ül ki a mondat a tekintetembe. Nagyon nehéz ellenálli a késztetésnek, hogy kimondjam, hogy bevalljam neki, hogy megtehessem a saját szemrehányásomat.
Vissza az elejére Go down
Julia Michelle Rhodes
Julia Michelle Rhodes
Szolgáltatók

Avataron : Natalie Portman
Kor : 34

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyKedd Ápr. 11, 2017 10:54 pm
 



 

- Szabadni szabad, de nem gondoltál arra, hogy már hiába? Hogy már teljesen felesleges, és nincs értelme próbálkozni? Miért éppen most? – hiszen eddig eszébe sem jutott megközelíteni, és ezután sem lett volna, ha most véletlenül nem futunk össze. Ezt pedig nem is voltam rest közölni vele is: - És különben is, eszed ágában sem lett volna megkeresni és rendezni ezt az ügyet, ha rajtad múlik. De nem rajtad múlt, és nem is rajtam, hogy ma összefutottunk. Most pedig belekeveredtél egy kényszerhelyzetbe, és ezt látod a legjobb megoldásnak. Ígérgetni, és jól csengő szavakat mondani mindig tudtál. Próbálkozni… - ráztam meg a fejemet.
Csupán abból is sejthette, hogy mennyire érzékenyen érintett ez az egész ügy, hogy láthatta, mennyire nem voltam ura az érzelmeimnek, az indulataimnak. Pedig alapvetően még csak nem is vagyok heves vérmérsékletű perszóna, de ez most annyira az elevenembe talált, hogy egyszerűen nem tudtam másképp kezelni a helyzetet. Ez talán az én szegénységi bizonyítványom többek között, de nem érdekelt. Különleges eset volt ez a mai, olyan régre nyúló problémával, amit igazán azóta sem heverhettem ki, csak egyszerűen megtanultam együtt élni vele. Nem is mindig jutott eszembe, de amikor igen, akkor egyszerre dühített és lombozott le. Nem a legjobb párosítás.
- Nem érdemelted még ki. – szögeztem le komolyan. Én is hittem abban, hogy mindenkinek jár egy második esély, csak jelen felállás szerint borzasztóan nehezemre esett emlékeztetni magam erre. Talán ő lesz az első kivétel a saját szabályom alól, ki tudja. Arra nem lehetett panasz, hogy nem próbálta meg kiérdemelni az ellenérzéseimet vele kapcsolatban. Jó sokat tett érte, és ha most túlzásba is vittem egy kicsit a keménységet vele szemben, szerintem akkor is jogos volt. Még a bántó szavaim is, amiket nem is gondoltam teljesen komolyan, egyszerűen csak dühömben robbantak ki belőlem.
- Nem mondtam azt, hogy könnyű. Azt mondtam, hogy könnyebb! – hívtam fel rá a figyelmét, tettetett higgadtsággal. Igazából őrült táncot jártak az idegeim, de reméltem, hogy ebből a külvilág számára semmi nem tűnik majd fel, ha visszatérek dolgozni, vagy egyszerűen csak elmegy mellettem valaki. Pedig igazából kedvem lett volna sikítani, és addig toporzékolni, amíg el nem fáradok benne. Ez azonban roppant gyerekes viselkedés lett volna, és cseppet sem lenne rám jellemző. Végül ellenálltam hát a kísértésnek, de nem volt egyszerű. Borzasztóan csábított, hogy kikeljek magamból, még ha méltatlan lenne is hozzám.
- Téged senki nem hibáztatott, Brad! – jegyeztem meg halkan, mert én meg azon lepődtem meg, amit ő mondott. – Kivéve talán te saját magad, és ahogy látom, ez még mindig nem is múlt el… - állapítottam meg, ahogy így jobban megnéztem magamnak. Ha nem lett volna bűntudata, akkor nem is akadt volna ki ennyire, ez számomra teljesen nyilvánvaló volt. Ehhez már túl jól ismertem, hiába nem találkoztunk évek óta. – Azért kellett volna maradnod, hogy a barátod mellett legyél. Hogy a barátod is melletted lehessen, és segítsen ebben. – feleltem, és szerintem abból egyértelmű lehetett, hogy magamra gondoltam a barát kifejezés alatt, hogy közben kihúztam magam.
- Naomi olyan volt, amilyen… - sóhajtottam végül fáradtan, erősen dörzsölve meg az orrnyergemet. – Impulzív, temperamentumos személyiség. Amit tett, azért csak és kizárólag őt lehet okolni. Tudta, hogy mit csinál, vagy legalábbis szerintem tudta, csak a dolgok nem úgy sültek el, ahogyan tervezte. Emiatt a felelősség nem téged terhel, de azért, amiért magamra hagytál abban a helyzetben, azért már annál inkább! – tértem is vissza az eredeti problémára. – Rajta már egyikünk sem tudott volna segíteni, bármennyire fáj is ezt kimondanom, de együtt talán könnyebben megbirkóztunk volna vele, és nekem nem kellett volna hirtelen mind a kettőtöket egyszerre elveszítenem! – mert gyakorlatilag erről volt szó. Azzal, hogy elment, ő is kiírta magát az életemből. Ott voltak nekem a lányok természetesen, és átvészeltem az egészet, de akkor is hiányzott.
Vissza az elejére Go down
Bradley McShane
Bradley McShane
Média és művészet

Avataron : Bradley Cooper
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 17, 2017 10:43 pm
 



 

Julia


Bradley

Éppenséggel gondoltam. Sőt. Egész eddig abban a hitben éltem, hogy ennek a barátságnak már tökéletesen lőttek. Tenni itt már nem lehet. Hogyan változtathatnék a felém irányuló gyűlöletén? Naomit már nem lehet visszahozni. Bolygatni ezt az egész történetet pedig szintén nem láttam értelmét, túlságosan friss volt még mindenkiben. Eleinte. Aztán... talán tényleg gyáva voltam, de még mindig túlságosan fájna, ha szemtől szemben, könnyezve, vad szemrehányással nekem esne, hogy hogy tehettem ezt velük. Nem kizárt, hogy a saját bűntudatom erősítette fel ilyen ennyire bennem, de nem ritkán álmodtam Julie keresetlen szavaival. Nem tudtam rávenni magam, hogy megkeressem.
Most pedig, ironikus módon mintha csak a rémálmom valóra válna, ez a véletlen találkozás túlságosan övön aluli ütés volt a sorstól. Kényszerhelyzet. Ahogy Julie fogalmaz. Szörnyen is érzem magam. De ha már így alakult, talán nem késő megpróbálni: hátha valami jó is kisülhet belőle. Most hogy itt áll előttem, annak is sokkal valóságosabban érzem a súlyát, hogy mit is veszítettem vele.
- De gondoltam. Épp ez az oka, hogy nem kerestelek. Pont így gondoltam, ahogy most te: hogy hiábavaló lenne a próbálkozás. – Az ádámcsutkám ugrik egyet, ahogy nyelek, majd egy rövid sóhajjal folytatom. Túl kell esni rajta. – Igazad van, nem terveztem ezt a találkozót, nem mertem a szemed elé kerülni, és nem akartam átélni, hogy a sárga földig taposs azzal, hogy minden az én művem. De most már úgyis mindegy...
Félig-meddig megtörtént. Innen már csak egy elvétett félmondat, hogy Naomi halála is az én lelkemen szárad, feldúltnak pedig épp elég feldúlt hozzá. Talán még szurkolok is neki, hogy kimondja. Adja meg a kegyelemdöfést. De azt is észreveszem magamon, hogy mintha felkészültem volna rá. Talán mindvégig épp csak ennyi hiányzott, az elhatározás, hogy szembenézzek vele.
- Igazad van, elbasztam – summázom tömören és röviden a lényeget. Mert ez a lényeg, mindig is ez volt. – Sajnálom. Nem tudom, mit tehetnék, hogy elhidd. – A szavaimnak nem hisz, megpróbálni nem látja értelmét. Mit csináljak, Julie? Tényleg ennyire reménytelenül elástam magam előtted? Nem itt akartam ezt megbeszélni, de most már belátom, hogy nincs más választásom. Talán jobb is, mint halogatni.
A nem érdemeltem ki hallatára inkább lecsúszik róla a pillantásom, aprót bólintok, majd nagy levegőt véve teletöltöm levegővel a tüdőm. Lassan, hangtalanul ereszem csak ki. Ha így döntött, azt el kell fogadnom, az az apró még viszont nem engedi teljesen elszállni a reményt, még ha elég soványka kiskapu is. Talán még mindig nem telt el elég idő.
Már-már ott tartok, hogy tiszteletben tartva az akaratát, továbbállok, mikor olyasmit mond, ami túlságosan betalál ahhoz, hogy annyiban hagyjam. Sok minden jogos, és számos dolgot magamra vállalok, de azt nem, hogy cserbenhagytam, azért, hogy nekem könnyebb legyen. Ennyire legalja azért nem vagyok.
- Senki, persze... – mormogom csendesen, tudom, hogy nem így volt, és látszik is rajtm, hogy nem értek egyet, de azért meglepnek a szavai. A kételkedés magvait elülteti bennem. Sok időm viszont nincs töprengeni rajta, a folytatás hallatán elkerekednek a szemeim, meg sem próbálom palástolni a döbbenetem. Ennyire átlát rajtam? Elszoktam már tőle, hogy valaki ennyire ismerjen.
De ha ismer, miért gondolja, hogy csak úgy elmentem volna?
Hirtelen túlságosan nehéz lesz tartani a szemkontaktust, a szavai túlságosan nagy súlyokat hagynak a mellkasomon. A levegő ólomsúlyúvá válik, biztos, hogy bele is fehéredek ebbe a sorozatba, mégpedig a felismeréstől, hogy a szemrehányásai alapján ez a nő tényleg számított volna rám. Nem Naomi miatt korhol. Valóban rám mérges. És én valóban cserbenhagytam.
- Julie... – kezdenék bele, bizonyára valami érthetetlen magyarázkodásba, de el is fullad a hangom, túl száraz a torkom. A bal kezem észrevétlenül a hasfalamra siklik, a műtét hege fájdalmas lüktetésbe kezd. Mikor múlik már el ez is?
A felelősség nem téged terhel. El sem hiszem, hogy ezt mondja. El sem hiszi, hogy ez mekkora megkönnyebbülés lenne... Egyre inkább émelygek, mintha különös forróság kúszna a bőröm alá, a folyosó levegőtlensége felszínes, szapora légvételre kényszerít. Meg kell támaszkodnom a falban. Majd közelebb lépek, és inkább a hátamat nekivetve előhúzom a zsebemből a mini kis fiolát, amibe az apó szemű gyógyszereimet súvasztottam. Két tablettát az ujjaim közé ejtek, és úgy ahogy van, folyadék nélkül megpróbálom leküldeni őket. Nem maceráskodok, csak használjanak minél előbb.
Vissza az elejére Go down
Julia Michelle Rhodes
Julia Michelle Rhodes
Szolgáltatók

Avataron : Natalie Portman
Kor : 34

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptySzer. Ápr. 19, 2017 3:47 pm
 



 

- És ahogy meg te mondtad, próbálkozni attól még lehetett volna. Ha igazán fontos lett volna, akkor megpróbálod akkor is, ha kilátástalannak tűnik az egész! – talán meddő vita volt az egész, hiszen hogyan is juthatnánk dűlőre egy ilyen komoly témában? Mind a ketten másképp éltük meg, és mind a kettőnknek más volt a véleménye arról, hogy mi is történt pontosan. Én jelenleg képtelen voltam elfogulatlan lenni, de hogyan is lehettem volna az? Hiszen olyan mélyen érintett. Akkor is, és mint most számomra is kiderült, ma este is. Pedig azt hittem, már sikerült feldolgoznom a tragédiát, és mindent, amit az magával vont az életemben. Hát, annyi biztos volt, hogy ezek után fel fogom hízni Zoet, és majd szépen elsírom neki a bánatom.
- Nem is a közelmúltban jöttél vissza, mi?! – szegeztem neki komolyan a kérdést. – És egyáltalán meg sem kerestél volna. Később sem… - nem lehettem száz százalékig biztos az igazamban, de volt egy sanda gyanúm, hogy bizony beletrafáltam. És ez a felismerés sokkal jobban fájt, mint gondoltam volna. Az egy dolog, hogy elment és szó nélkül itt hagyott, az meg egy másik, hogy hiába jött vissza, mégsem próbált meg kapcsolatba lépni velem. Így most már kétszer is ő döntött úgy, hogy nincs rám szüksége, míg Naomi meghalt, és azért nem volt már velem.
- Igen, el! – erősítettem meg újra, bár azt hiszem, hogy már teljesen feleslegesen. – Én meg nem mondhatom meg, hogy mit tegyél, Brad! – sóhajtottam szomorkásan. Milyen dolog lenne, ha én mondanám meg? – Erre magadnak kell rájönnöd, már ha egyáltalán akarsz valamit tenni az ügy érdekében. – és ebben szerintem abszolút igazam is volt. Ha tényleg akart valamit, akkor neki kellett minden tőle telhetőt megtennie azért, hogy úgy legyen. Ha szerette volna felvenni velem újra a kapcsolatot, és megjavítani azt, amit talán már nem lehet, akkor eleve nem ilyen véletlen folytán kellett volna találkoznunk. De ezt már úgyis kifejtettem neki, úgyhogy nem tettem meg még egyszer. Már így is túl sok időt vesztegettem ma el erre az egészre, pedig egy percet sem akartam volna, ha rajtam múlik. Talán nem lenne túl szép az élből való elutasításom, de az sem volt az, ahogy ő kezelte a helyzetet annak idején.
Nem tudtam volna megmondani pontosan, hogy vajon mi játszódhatott le a fejében a megenyhült véleménynyilvánításomat követően, de talán már nem is volt lényeges. Éreztem, hogy a könnyek lassan fojtogatják a torkomat, ahogy a szavak nem akaródznak legördülni az ajkaimról. Hozzá hasonlóan én is elfordítottam a tekintetem, csak alig hallhatóan szipogva egyet a folyosó csendjében.
- Mi van?! – kérdeztem kissé türelmetlen éllel a hangomban, de egészen addig nem is voltam hajlandó ránézni, amíg a szemem sarkából nem láttam meg a tántorodó mozdulatsort. – Brad jól vagy? – ezúttal már aggódva szólaltam meg, mit sem törődve az arcomat áztató könnyekkel. Észre sem vettem, hogy mikor törtek utat maguknak. – Mi a fene volt az?! – követeltem a választ komolyan, mert természetesen azt hittem, hogy valami olyan tudatmódosító, ami miatt mélységesen elítélném, és felháborodnék. – Mondd, hogy nem kezdted el te is… - egyből Naomi jutott eszembe, és ettől újra elszorult a torkom.
Vissza az elejére Go down
Bradley McShane
Bradley McShane
Média és művészet

Avataron : Bradley Cooper
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyKedd Ápr. 25, 2017 1:04 am
 



 

Julia


Bradley

Csak csöndesen megingatom a fejem. Nem a szavai ellen szól, mert alapvetően egyetértek vele, fordított helyzetben szerintem én is ugyanezt mondanám. A kifakadása és az ellenérzése jogos. De akkor nem voltam abban az állapotban, hogy erővel szembe menjek a kilátástalannal. Egyszerűen nem volt elég erőm hozzá.
- Nem a fontosságon múlt, hidd el. – És ez őszinte és igaz. –  Ha tudom, hogy a barátot látod bennem és nem az ellenséget... Nekem is szükségem lett volna egy támaszra. De nem tudtam... Egyszer sem hívtál fel, Julie. Azt hittem, gyűlölsz, és hallani sem akarsz rólam.
Valahol ezen a ponton nézek ismét a szemébe. Nem vádolom, ez inkább a saját keserű igazságom. Ha tudom, hogy számít rám, számol velem, és találhatok egy kis megértést nála a saját fájdalmamra, miért is tűntem volna el ilyen hirtelen?
- Szeptember vége óta ismét a városban vagyok – bólintok törődötten, kicsit félve, hogy ezzel még jobban feldühítem, vagy felzaklatom, de hazudni nem akarok neki. – Te sem kerestél soha, Julie. Egyetlen apró jelet sem küldtél, amiből olvashattam volna.
Most már nem tudom tovább magamban tartani. Ha már én hülye vagyok... legalább lett volna ő okos helyettem. De akkor neki sem számított? Őt sem érdekelte egy kicsit sem, hogy mi lehet az ok, vagy mi történt velem?
- Egy elutazás elég volt, hogy végleg kizárj az életedből? – Ez lehet, hogy szemét kérdés, de hirtelen annyira jogosnak érzem. Mert ha nem gyűlölt, mint ahogy hittem, akkor fogalmam sincs, hogy miért nem jelentkezett.
Mindenese ettől még én sem mentesülök attól, hogy elcsesztem, ami rajtam múlt, nem is tiltakozom ellene, azt pedig látom rajta, hogy nem azért hibáztat és pöröl velem, mert magasról tenne az egészre. Épp ellenkezőleg. Ő sem zárta még le, talán csak önmagával hitette el, hogy így van, és ez a váratlan találkozó annál jobban felzaklatta. A mindig kiegyensúlyozott Julie most egyre kevésbé ura a helyzetnek. Nem mintha nem lenne joga hozzá, szétcsúszni és kiborulni, csak látni fáj ilyennek, mert ismerem, tudom, hogy ha ő ilyen, akkor ott nem apróságról van szó.
A szavai viszont engem rendítenek meg. Nem tudom, mennyi köze van a rosszulléthez, de hogy a lehető legrosszabbkor jön, az biztos. Hallom a kérdését, de válasz nem születik rá azonnal, csak miután sikerül megtámaszkodnom a falban, és sietősen magamba tömnöm a két tablettát, amitől az enyhülést remélem.
- Jól – préselek ki magamból valami válaszfélét, bár momentán minden látszik rajtam csak ez nem. A levegőt továbbra is nehézkesen veszem, a bal kezem pedig ökölbe szalad a gyomromba maró nyilallásoktól. A szemeim előtt olykor-olykor kimozdul a folyosó, Julie-stől, mindenestől.
Ahogy meghallom az újabb kérdést, azonnal tudom, hogy mire gondol, meg is rázom a fejem, hogy minél hamarabb hárítsam a feltételezést, bár hamar rájövök, hogy ez nem volt olyan jó ötlet. Basszus. Nyelek egyet, hogy összeszedjem magam.
- Csak fájdalomcsillapítók – sóhajtok, és az alsó ajkamba harapok. – Mindjárt elmúlik.
Ha van nálam gyógyszer, tényleg el szokott, percek kérdése csak. Észreveszem az arcán végigcsorgó könnyeit, és ettől talán még nyomorultabbul érzem magam, mint röpke találkozásunk alatt bármikor. Mozdulni még nem annyira merek, vagy mondjuk úgy tudok, így kinyújtom felé a jobb kezem, nem áll olyan messze, szinte elég csak a tenyeremet felé fordítani, hívó, szétnyíló ujjaim úgy is jelzik, hogy mit szeretnék. Szeretném megérintei, hogy jelezzem, hiányzott, és ha eltörölhetném ezt a félreértést, ami annyi csalódást okozott, és elrabolt tőlünk két hosszú évet, gondolkodás nélkül megtenném. Hogy nyújtsak egy kis megkésett vigaszt, és kifejezzem, hogy vágyom a bocsánatára. Akkor is, ha tudom, hogy nem kaphatom meg azonnal. Vagy talán már soha.
- Nem akarlak elveszíteni, Julie. Tenni fogok érte, hogy ne haragudj rám annyira. Ígérem. Még ha ez nem is látszott annyira, nem volt könnyű lemondanom rólad. – Róla is. Nem kell, hogy megmondja, mit tegyek. Ki fogom találni, hogyan hozzam ezt rendbe.
- Szeretném rendbe hozni ezt az elveszett két évet.
Vissza az elejére Go down
Julia Michelle Rhodes
Julia Michelle Rhodes
Szolgáltatók

Avataron : Natalie Portman
Kor : 34

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptySzer. Ápr. 26, 2017 1:02 pm
 



 

- Mondd csak Brad, mégis miért hívtalak volna fel, mikor szó nélkül kivontad magad az egész dolog alól? – kérdeztem tőle komolyan. Lehetett itt kimagyarázni azzal, hogy én is kereshettem volna, de nem én voltam az, aki otthagyta őt, hanem fordítva. Oké, ez talán nem mentség, de nagyon rosszul esett, és egyszerűen nem volt kedvem hallgatni az esetleges magyarázkodást, amit talán elővezetett volna nekem. Persze így sem volt jobb egy kicsit sem. – Tudtad volna, hogy mit látok benned, ha megkeresel a temetés után. Vagy csak azután, hogy Naomi… - csak a fejemet ráztam meg végül, nem akartam jobban belemenni a témába.
- Aha… - ahogy sejtettem, már jó ideje a városban volt, és esze ágában sem volt megkeresni. Nem mondhatnám, hogy nem sértett, vagy dühített. De hát előrébb úgysem lettem volna vele, ha túl sokáig lovagolok ezen. Csupán megerősítette a sejtéseimet. – Ugyan már Brad, ezt te sem mondod komolyan, ugye?! – kurtán nevettem fel, örömtelenül. Vidámság helyett csak sebtében szipogtam egy kicsit, hogy megpróbáljam visszafogni a kikívánkozó könnyeimet. – Lehet, hogy ezzel vigasztalod magad, de mégis miért kerestelek volna azok után, hogy szó nélkül eltűntél az életemből? Oké, hogy ragaszkodó típus vagyok, de amikor valaki azt közvetíti felém, hogy nincs többé rám szüksége, akkor nem fogom azzal megalázni magam, hogy futok utána. – ez igaz volt a férfiakra, és a barátokra is. Akinek nem kellek az életébe, azéban nem is fogok részt venni.
- Ácsi! – emeltem meg a kezemet, hogy így állítsam meg a beszédben. – Te zártál ki engem előbb, és nem fordítva! – igazából azt sem tudtam, hogy hová tűnt el, merre ment innen Seattle-ből. Ha nagyon akartam volna, biztos ki tudom deríteni, vagy egyszerűen csak felhívom őt a privát számán, ami a birtokomban volt, de túlságosan sértett voltam a történtek miatt. Ez talán az én saram tényleg, de a többit nem voltam hajlandó magamra vállalni. Sokat elviseltem, sokat elcipeltem a vállaimon, de ezt nem akartam.
Azért mindezek ellenére, hiába igyekeztem kemény és távolságtartó maradni vele, amikor láttam, hogy nincs jól, egyből aggódni kezdtem. Ideig-óráig talán képes vagyok meghazudtolni önmagam, de nem túl sokáig. Előtérbe is került gyorsan a kedvesebb, törődő énem, ezért is kérdeztem rá, hogy jól van-e. Nem volt túl meggyőző a válasza, így csupán egy szigorú pillantással reagáltam arra, miszerint jól van.
- Egy nagy fenét! – dünnyögtem az orrom alatt, de egyelőre nem mozdultam. – Mégis miért van szükséged fájdalomcsillapítóra? – nem mondanám azt, hogy követeltem a választ tőle, de azért a hangsúlyomból elég egyértelmű lehetett, hogy tudni szeretném, mi történt vele. Miután felém nyújtotta a kezét, még néhány pillanatig nem mozdultam, ami talán kegyetlenségnek tűnhetett részemről, ám végül győzött a barát bennem, és léptem felé egyet. Majd még egyszer, hagyva, hogy elérjen. Kezemmel a hóna alá nyúlva karoltam belé, hogy meg tudjam őt tartani. – Gyere, talán jobb lenne, ha leülnél! – közöltem nemes egyszerűséggel, és ha hagyta, akkor tovább kísértem a folyosón, valahová a konyha irányába.
- Tényleg jól álcáztad! – szusszantam az erőlködés közepette, ha hagyta, hogy segítsek neki elevickélni valami ülőalkalmatosságig. – Ha elmondod, hogy mi a fene történt veled, akkor megpróbálhatod! – ajánlottam alkut, ha esetleg korábban nem szándékozott beavatni abba, hogy mire kell neki gyógyszert szednie. Én akartam a legjobban, hogy képes legyen rá. Hogy el tudja érni nálam, hogy túllépjek ezen az egészen, és újra barátok lehessünk.
Vissza az elejére Go down
Bradley McShane
Bradley McShane
Média és művészet

Avataron : Bradley Cooper
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyHétf. Május 01, 2017 9:31 pm
 



 

Julia


Bradley

Erre a kérdésre több válaszom is lenne. Ha ki akarta volna deríteni, miért utaztam el, megtehette volna. Ha tudni akarta volna, hogy vagyok, vagy mi történt, kérdezhette volna. Elvégre bármi más indokolhatta volna a sürgős elutazást. Legalábbis átmenetileg. De a legfőbb válasz, hogy mert a barátom vagy.
Aztán tény, hogy később sem jöttem vissza, én sem hívtam fel, és az is, hogy én léptem előbb rossz mezőre a sakktáblán, így mielőtt kimondanám ezeket a szemrehányásban fürdetett mondatokat, inkább meggondolom magam. Semmi szükség rá, hogy én is vádaskodjak. Rendbetenni szeretném.
- Akkoriban mindenki zaklatott volt, nem tudtunk józanul gondolkodni - mondok inkább csak ennyit csendesen. - Én legalábbis aligha.
Egy ideig hallgatom, ahogy újra meg újra előkerülnek az érvek, hogy mit tettem, miért haragszik rám annyira. Hol keményen, hol szipogva, látom, hogy neki is rossz, de még jobban aggaaszt, hogy bármint mondok, az indulatai nem enyhülnek irányomban.
- Előbb? Mi ez valami verseny? - Érzem, hogy én is egyre idegesebb vagyok, egyre jobban kapkodom a levegőt, bármennyire is hideg fejjel próbálok gondolkodni, lehetetlen kizárni az érzelmeket. És mielőtt elsodorna... Ekkor döntöm el, hogy mégis megteszem.
Nem akartam erről beszélni, legalábbis nem itt, nem most, de úgy érzem, mégis muszáj, mert ha nem lépem meg, talán nem is lesz következő alkalom.
Ekkor viszont már érzem, hogy szédülök, a rosszullét hirtelen ránt magával, de reményeim szerint ugyanilyen gyorsan el is múlik majd. Az a pár másodperc, míg arra várok, hogy reagál-e, ott és akkor átélve milliószor hosszabbnak tűnik, annyi minden végigpörög az agyamban. Már-már azt hiszem, hiába remélek tőle bármit is. Talán már tényleg késő.
Végül mégis máshogy dönt, felém lép, és átkarolva befelé mozdít, de igaza van, tényleg jobb lenne, ha nem a folyosó közepén várnám ki a végét. Bólintok. Eléggé utálom, hogy így festek előtte, de nem igazán tudok mit tenni, balommal a falat érintem, hogy a lehető legkevésbé kelljen rá támaszkodnom, Julie-re legfőképp a koordinációban hagyatkozom, míg végül bejutunk a konyhába, és leteszem magam az első székre, ami az utamba kerül. Szerencsére asztal is van hozzá, rákönyökölve már valamivel stabilabban érzem magam. Itt már legalább tárgyalóképes vagyok. Veszek néhány nagyobb lélegzetet, mielőtt belekezdenék.
- Kösz. Hoznál nekem egy pohár vizet, ha nem túl nagy kérés? – pillantok fel rá, addig is nyerek egy kis időt, és talán a torkom sem mondja be az unalmast. Míg elmegy, körbenézek, hová keveredtünk, leginkább, hogy hallja-e valaki a beszélgetésünk, végül arra lyukadok ki, hogy talán nem vészes, mondhatni elég félreeső részen vagyunk, és a nagy konyhai események már amúgy is lezajlottak, bár a terem túlsó felében még mindig nagy a jövés-menés. De bárhogy is, annak azért örülök, hogy elhangzott a szájából, hogy megpróbálhatom. Ha visszatér, és amennyiben kaptam folyadékot, jócskán leiszok belőle, és csak utána térek vissza a kérdéshez.
- A mi történt velem-re, elég sok válasz létezik. De bizonyára arra érted, miért vagyok ilyen rottyon. – Teszek egy bizonytalan kézmozdulatot, mint akinek nincs más választása, be kell vallania. Nem is nézek rá közben, inkább az asztallapot fixírozom. – Bent voltam a plázában, amikor felrobbantották, biztos hallottad a hírekben. Öt centi mélyen belefúródott két fémlemez a hasfalamba, lezuhant alattam egy egész emelet, majd fejen talált egy betondarab, amitől hat hétre megvakultam, de négy hét után kiengedtek a kórházból. A látásom szerencsére visszatért, most fájdalomcsillapítókat szedek.
Mosolyodom el a végére, örömtelenül, pusztán formális csíkot rajzolva ajkaimra, afféle ez van, járhattam volna rosszabbul is hozzáállással. Míg mesélek, dobolok párat az ujjammal, mostanra már nagyon ritka, hogy ennyire rosszul legyek, de tény, hogy a beavatkozásokat nem fogadta olyan jól a szervezetem. Bár nem hiszek az ilyesmiben, szinte éreztem, hogy inkább a téma az, ami fojtogat.
De igazából nem ez az, amit el kellene mondanom neki. És nem is emiatt vagyok ilyen feszült. Csak éppen nehéz belekezdeni.
Vissza az elejére Go down
Julia Michelle Rhodes
Julia Michelle Rhodes
Szolgáltatók

Avataron : Natalie Portman
Kor : 34

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptySzer. Május 03, 2017 3:59 pm
 



 

Kicsit azért megkönnyebbültem amiatt, hogy nem ragoztuk tovább a témát azt illetően, hogy ki és miért nem kereste a másikat. Azt hiszem, hogy ez egy olyan dolog volt, amiben sohasem fogunk teljes mértékben dűlőre jutni egymással. Talán, ha nem lettem volna annyira sértett a történtek miatt, akkor egy kicsit megértőbb lettem volna, és láttam volna azt is, hogy talán én is hibás vagyok. Így azonban erre esély sem volt, bármennyire toleráns és megértő személyiség vagyok is.
- Hát azt észrevettem, különben láttad volna azt, amiről beszélek! – morogtam az orrom alatt kelletlenül, mert hát valljuk be, tényleg nem utáltuk őt. Jó, lehet, hogy voltak néhányan, akik őt hibáztatták Naomi halála miatt, de én nem kifejezetten tartoztam közéjük. Sokkal nagyobb szükségem lett volna rá, mint amekkora részben úgy gondoltam, hogy miatta történt az egész szerencsétlen baleset. Mert biztosra vettem, hogy csak balesetről lehetett szó, semmi másról a világon. Szerintem nem akart ő igazán meghalni, egészen egyszerűen csak így alakult, és kész. Hány ilyenről lehet hallani? Én meg azért hibáztattam magamat, amiért nem találtuk meg őt előbb.
- Nem verseny, ne gyerekeskedj! – forgattam a szemeimet kissé türelmetlenül, amiért látszólag képtelen volt megérteni a lényeget. – De ha te kizártál engem, én nem fogok kajtatni utánad, Brad. Ebből mindössze annyi jött le, hogy neked nincs rám, sőt, senkire sem szükséged. Nem vagyok az a másokra akaszkodó típus, ezt te is tudod. Vagy csak azért csináltad az egészet, hogy aztán majd rohanjak utánad és vigasztaljalak meg? Hát képzeld, nekem is szükségem volt erre… - legszívesebben addig ütöttem volna kínomban, amíg jobban nem érzem magam tőle. Ám volt egy olyan sanda gyanúm, hogy sajnos bármeddig csinálnám is, nem lenne jobb tőle semmi.
Talán a további szóáradatomtól csakis az mentette meg, hogy láthatóan nem volt a legjobb bőrben, nekem meg mégiscsak megesett rajta a szívem. Annyira senkire sem lettem volna képes haragudni, hogy hátat fordítsak, ha szenved. Lehet, hogy emiatt gyenge és érzelmes vagyok, de akkor vállalom büszkén. Inkább leszek ilyen, mint teljesen érdektelen mások bajával szemben. Nem véletlenül szoktam pénzt adni a hajléktalanoknak sem, vagy némi maradék süteményt zárás után, ha úgy alakul.
- Persze! – biccentettem, miután elevickéltünk a konyháig, és sikerült egy félreeső sarokban találnom üres széket, és asztalt. Már csak a cukrász részleg sürgött-forgott, úgyhogy itt nyugalom volt viszonylag. Annyira mindenképpen, hogy lehessen váltani még pár szót egymással, és nekem szándékomban is állt mindezt megtenni. – Tessék! – nyújtottam felé, aztán türelmesen megvártam, hogy megigya, közben pedig én is helyet foglaltam. – Szóval?! – talán sürgető volt egy kicsit a hangom, de nekem volt még itt ma dolgom, hiszen nem szórakozni érkeztem, hanem dolgoztam. Az pedig mindig nagyon fontos volt, a legfontosabb.
- Igen, arra értem! – erősítettem meg abban, hogy nagyon is helyesek a sejtései a kérdésemet illetően. – Igen, hallottam róla! – egyből rossz érzés kerített hatalmába, ahogy szóba került a plázai robbantás. A gyomromban apró kis görcs kezdett növekedni, és csak nőtt, ahogy tovább beszélt, mi mindent sikerült begyűjtenie ott. Nem szóltam közbe, de még hallani is szörnyű volt, a torkom elszorult. – Ó, Istenem, nagyon sajnálom… - őszintén mondtam, és az aggodalom villanását is láthatta a szemeimben, ahogy kutatóan vizsgálgattam a vonásait.
- És mit mondanak, mikorra várható a teljes felépülés, amikor már nem lesz szükség gyógyszerekre? – érdeklődtem, átkapcsolva egyből a barát-üzemmódba. – Remélem, hogy nem fogsz ezekre rászokni, mert az szörnyű lenne… - néztem rá komolyan. – Szerencséd volt! – ráztam meg a fejemet rosszallóan. – És akkor most még mindig kényszerpihenőn vagy? – érdeklődtem tovább kíváncsian.
Vissza az elejére Go down
Bradley McShane
Bradley McShane
Média és művészet

Avataron : Bradley Cooper
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyVas. Május 14, 2017 2:50 pm
 



 

Julia


Bradley

Nem tudom, egész pontosan, mit ért az alatt, hogy láttad volna, amiről beszélek. De nem kérdezek rá, inkább hagyom elsikkadni a témát, ez a mostani helyzet nem annyira alkalmas rá, hogy mélyebben feszegessük a történteket, miközben a csapda épp az benne, hogy minimális tisztázás nélkül nem is leszünk képesek feloldani a közénk tornyosuló konfliktust. Esetleges félreértéseket. Az évek alatt megszikkadt ellenérzéseket. Fennáll a veszélye, hogy sehogyan sem, de bármilyen reménytelennek tűnik is a dolog perpillanat, azért nem tudok teljesen lemondani róla.
Főleg azután, hogy kiderül számomra – egyelőre csakis számomra –, mennyire más oldalról ismerjük, éltük meg a múltat, mikor kimondja, hogy nem tart felelősnek a Naomival történt tragédiáért, sőt, senki sem hibáztat saját magamon kívül, az első mellbevágó döbbenet és hitetlenkedés után két nagyon erős hullám söpör végig rajtam. Az első a megkönnyebbülés, ami csaknem ledönt a lábamról, a második pedig a felismerés, mint amikor hirtelen fellebbentik a szemed elől a kendőt, ami eddig eltakarta előled a hiányzó részelteket. Kezd összeállni a játszma, ami ha tényleg igaz... lehetséges lenne? Fogalmam sincs, hogy Julie mennyit tud erről, de a szavai alapján egyre erősebb a gyanúm, hogy kevesebbet, mint gondoltam.
A kifakadására megint csak ösztönösen és kissé indulatosan megingatom a fejem, de megszólalni már jóval nehezebb.
- Ahogy én sem – jelentem ki határozottan, mert ezt ő is nagyon jól tudja. Sosem ment a másokra hagyatkozás, annak kifejezése, ha segítségre lenne szükségem, vagy egyedül ne tudnék megoldani valamit. Persze, kerültem már olyan helyzetbe, hogy valami felfoghatatlan véletlen során mégis megtörtént, de utólag mindig megbántam, hogy kiadtam magam, csak úgy, mint legutóbb a kórházban. De annyira nem is ez a lényeg. Dehogy vártam én, hogy utánam jöjjön, vagy kajtasson utánam, egyáltalán nem vártam tőle semmit sem. Ahogy mondja, kizártam, és úgy döntöttem, nincs szükségem egyikkőjükre sem. Magam mögött akartam hagyni az egészet, mindent és mindenkit, a fájdalom, a csalódás és a megpiszkált bűntudat elnyomta bennem a kételkedést, hogy mi van, ha nem igaz...
- De nem ezért mentem el. – Azt viszont fogalmam sincs, hogyan meséljem el, hogy akkor miért. Nem egyszerű téma, és most már azt is tudom, hogy ő az ő fejében teljesen máshogy él a történet. Vajon elhinné egyáltalán?
Egy széken, egy pohár víz után már sokat javul a helyzet, mostanra talán már a bogyó is hatni kezd, kezdek egész rendbe jönni. Miután elmesélem a plázás hercehurcát, látom, hogy őszinte a reakciója, ami azért ad egy kis reményt, ezek szerint annyira mégsem gyűlölt meg, hogy azt kívánja, mért nem esett pár centivel arrébb az a betondarab. A kérdésére vállat vonok.
- Azt mondják, egyénfüggő. De nagyjából fél év. – Nem ritka, hogy a heg környéke még egy évig is fájdalmas marad, mint ahogy az sem, hogy elég pár hónap és a szervezet teljesen megszokja a beavatkozást. Esetemben még kellenek ezek a tabletták, de amúgy már egészen rendben vagyok. – Talán nem ez a legjobb alkalom, hogy emellett kampányoljak, de amúgy már egészen fitt vagyok – kúszik az arcomra egy nagyon halvány, bizonytalan mosoly.
- Azt én is remélem – fűzöm hozzá őszintén, de hát a drogokról is leszoktam valahogy, akkor ez is menni fog. Ezt viszont inkább mégsem mondom ki előtte hangosan. – Volt már rosszabb is a helyzet. – Sosem voltam olyan függő, mint Naomi, és nem is vittem soha annyira túlzásba, de azt nem lehet mondani, hogy nem tömtem magamba elegendő szemetet az évek során. Nem véletlen hát Julie reakciója, és ha szigorúan nézzük, nem is annyira alaptalan az aggodalma, sem most, sem az előbb, mikor másfajta pirulákra tippelt. Előtte sem nézte jó szemmel, Naomi elvesztése óta pedig csak még inkább meggyűlölhette az efféle szereket. Meg is értem.
- Igen, de most már minden bajom van – elvégre március közepe van, lassan négy hónapot csúszik miattam a forgatás. De nem csak ezért, nagyon hiányzik már, hogy nyakig elmerüljek a munkában, ne legyen időm gondolkodni, és újra úgy érezzem, hogy csinálok valamit, aminek értelme is van.
A baj csak az, hogy a neheze még mindig hátra van. Tudom, hogy ez a mostani megenyhült reakció csak átmeneti, nem azt jelenti, hogy megúsztam volna az előző témát.
- Julie, van valami, amit el kellene mesélnem – kezdek hozzá óvatosan, nagy levegőt véve. – Naomi halála után volt valaki, aki... – egy pillanatra mégis megtorpanok, mintha még mindig vacilálnék, de aztán végleg elhatározom magam –, volt, aki eljött hozzám, hogy a szemembe mondja: megöltem a lányát. – Sosem felejtem el azt a jelenetet, a szavai szinte szó szerint megvannak a fejemben. Még mindig. – Nem sokkal a temetés előtt keresett meg. Sok mindent elhangzott, vádaskodás, szidás, fenyegetés... Ha nem tűnök el a városból, akkor feljelent, börtönbe küld, ráterheli a karrieremre a történteket. De elsősorban nem ezért tettem. Ezek csak fenyegetések – pillantok fel rá futólag. Persze, azért ez is erős volt, így is rám szállt a média, nem hiányzott a botrány mellett még egy gyilkossági per is. Nem húzhatták volna rám, ebben biztos vagyok, és talán nem is volt mögötte valós szándék, de ha mégis... nem bírtam volna, ha szétcincálják. Most is nehéz róla beszélni, mintha borsónyira zsugorodna a mellkasom, de ezt leszámítva, nyugodtan, tényszerűen mesélem.
- Azt mondta, a család egységesen gondolkodik a történtekről, senki nem akar látni, kis híján azt is megtiltotta, hogy elmenjek a temetésre. – Egy lélegzetnyi szünet után pedig végül kilyukadok a lényeghez. – Azt mondta, gyűlölsz, és ne gondoljam, hogy meggyaláznád Naomi emlékét azzal, hogy szóba állsz velem. És ha van bennem bármi együttérzés, békén hagylak titeket.
Vissza az elejére Go down
Julia Michelle Rhodes
Julia Michelle Rhodes
Szolgáltatók

Avataron : Natalie Portman
Kor : 34

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyHétf. Május 15, 2017 11:57 pm
 



 

- Akkor mégis mi a fenéért mentél el, Brad? Ha nem ezért, és nem is azért, mert ez volt a könnyebb, akkor miért?! – követeltem kissé türelmetlenül a választ, ha már így közölte velem, hogy nem amiatt ment el, mint amit én gondoltam. Szerettem volna, sőt tudni akartam, hogy akkor mi volt az oka ennek a hirtelen lelépésnek. Én nem lettem volna képes megtenni vele, legalábbis azt hiszem. Elképzelni sem tudtam, hogy mi kellett volna ahhoz, hogy ilyen döntést hozzak meg.
- Értem. – bólintottam jóval visszafogottabban, csendesen. – Az nem kevés idő… - állapítottam meg, noha alapvetően fél év azért hamar elrepül, kivéve amikor az ember pontosan ezt várná. Akkor az idő képes annyira lelassulni, mintha ólomlábakon járna. – Szerintem még elég távol állsz attól, hogy fitt legyél! – bukott ki belőlem őszintén, de hát mi ketten sosem kerteltünk egymás előtt, maximum a barátságunk elején. Azóta megengedtem magamnak, hogy vele is olyan őszinte lehessek, mint amilyen a lányokkal voltam.
- Lehet, hogy volt rosszabb, de ez még nem jelenti azt, hogy most is el kell viselni, ha az. – ingattam a fejemet, továbbra is rosszallóan. Nem akartam még egyszer újra eljátszani azt, amit Naomi mellett voltam kénytelen. Szerettem őt nagyon, és szörnyű volt látni, hogy mit tettek vele ezek a szerek. Még akkor is, ha időnként megt úgy tűnt, azoktól van jó hangulatban. Nem akartam még egyszer átélni azt a borzalmat, és újabb olyan személyt elveszíteni, aki fontos nekem. Márpedig akármennyire haragudtam is Bradre, azért még mindig fontos volt, erre nyilván neki is rá kellett jönnie, máskülönben nem aggódtam volna miatta, és nem kérdezősködtem volna a történtekről.
- Nos, akkor tedd meg! – biztattam, mert sejtettem én, hogy van még valami, amit elhallgatott előlem. Amúgy is abban reménykedtem, hogy fűz még némi magyarázatot ahhoz, hogy miért tűnt el az életemből egyetlen szó nélkül. Attól még, hogy a barát átvette felettem a hatalmat, még ugyanúgy sértett is voltam, és nem felejtettem el az előbbi témát. Csak egy kicsit pihentettem, ez volt minden. – Értem. – szűrtem a fogaim között, de egyelőre még nem akartam beleszólni. Csak intettem egyet, hogy folytassa, mert sejtettem, hogy nem ennyi volt a történet.
- Melyikük volt az? – kérdeztem rá kerek perec, mivel a nagynénémből, és a nagybátyámból is bőven kinéztem, hogy megtehette ezt. Csupán az érdekelt, hogy melyikük szánta rá magát ilyen ostobaságra, hiszen nyilvánvaló volt, hogy semmit nem lehetett volna Bradre fogni. Egy per költséges mulatság, és nem voltam biztos benne, hogy erre akarták költeni a pénzüket, apám pedig nem adott volna ilyesmikre, erre a fejemet tenném. Túl jól ismertem hozzá, és ő nem vett volna részt ilyen dolgokban.
- Hát ez több a soknál! – fakadtam ki dühösen, tőlem szokatlan módon rácsapva egyet az asztalra. – És te képes voltál elhinni ezt az ostobaságot?! Anélkül, hogy megkérdeztél volna róla esetleg engem is, hogy igaz-e? – mérges voltam, méghozzá nagyon. Nem csak Bradre, bár rá is azért, amiért gondolkodás nélkül bevette ezt a marhaságot. – Nagyon sajnálom, hogy ennyire ismertél meg, Brad! Azt hittem, hogy ennél azért jobb viszonyban voltunk, te mégis gondolkodás nélkül elhitted ezt. Talán el akartad hinni, mert ahogy mondtam, magadat hibáztattad te is. Nem tudom, nem is értem meg szerintem soha. De tudnod kellett volna, hogy ez nem igaz, hogy én nem… - újra hitetlenkedve ráztam meg a fejemet. – Legalább annyira tartottál volna, vagy lett volna benned annyi mersz, hogy elém állsz és rákérdezel? És ha tényleg úgy van és elküldelek a fenébe, akkor oké, hogy elmész. De így?! – képtelen voltam felfogni, az meg, hogy a családommal miként fogom ezt intézni, már rám tartozott. Az biztos volt, hogy olyan oldalamat fogják látni, amit nem sűrűn szoktak. Nem érdekelt, hogy mennyi idő telt el, és már rég elévült a dolog. Most tudtam meg, és eszem ágában sem volt annyiban hagyni. Nem vagyok naiv, sem pedig védelemre szoruló virágszál. Csupán kedves, és barátságos, de ez semmit nem jelentett. Őszintén felháborodtam ezen az egészen.
Vissza az elejére Go down
Bradley McShane
Bradley McShane
Média és művészet

Avataron : Bradley Cooper
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptySzer. Május 17, 2017 2:02 pm
 



 

Julia


Bradley

Szorul a hurok. Úgy tűnik, sehogy sem tudom elkerülni, hogy elmeséljem neki, pedig ez sem lesz sokkal kellemesebb irány. És nem is szívesen teszem, elvégre rajtam és a haláltusát vívó barátságunkon túlmutatva neki a családjáról van szó. Ráadásul, még számomra is képlékeny a téma, épp csak összeállt előttem néhány pillanatra, két év vaskos tévhitben dagonyázás után. A felismerés feletti döbbenet pedig annyira megzavar, hogy egyelőre el sem jutok odáig, hogy én mit rontottam el. De szerencsére ilyenkor mindig jön egy barát, aki készségesen elmagyarázza nekünk az életünk.
Hogy kapok egy kis időt, az mindenesetre jót tesz, még ha kevésbé feszültté nem is. Fizikailag viszont kezdek jobban lenni, és ez a reakcióimon is fokozatosan látszik. A hirtelen kimondott, talán átgondolatlan, talán nem is akart, őszinte megjegyzésére elmosolyodom. Mindig is szerettem benne, hogy nem kertel velem, egy olyan világban, ahol az embert sztárként kezelik, mert pénzt hoz a konyhára, a sok rajongóról nem is beszélve, nem olyan egyszerű megtartani az egyensúlyt, és nem túlságosan elszállni a földtől. Őszinte szót csak a barátaitól hall az ember, egyébként is igaz, de a showbizniszben bekeretezett aranyszabállyá nőtte ki magát. Azért mégiscsak ellenkezek vele, mert a játék erről szól.
- Te aztán tudod bátorítni az embert. A következő mondatod remélem nem az lesz, hogy kicsit távolabbról egy szottyadt vénembernek tűnök – pillantok fel rá hunyorogva, hogy azért csak legyen vele tisztában: éppen szépen beletaposott az egómba, de a mosolyom elárulja, nem gondolom ám olyan komolyan. Tényleg eléggé tönkrevágott ez az átkozott robbantásos história, nincs ezen mit szépíteni, de már szedem össze magam, és ahhoz képest honnan indultam, már egészen jól haladok. Dolgozni nemsokára dolgozhatok. Az nagyon sokat fog segíteni.
- Pont ezért szedek gyógyszereket – bólintok, habár sejtem, hogy ő nem elsősorban erre értette. Vagyis tudom, hogy nem. Szeretném kimondani neki, hogy ne aggódjon, nem fogok rászokni semmire. Többé nem. De hogyan is ígérhetném meg? Ennyire sajnos még most sem bízom magamban. Pedig Naomi esete számomra is nagy tanulság volt, de utálnám, ha ezt hozná fel, vagy ő vagy bárki más. Egyszerűen nem akarom, hogy Naomit ebbe a dobozba pakoljuk bele, az Eset, amiből tanulni kell. Sosem tudnék rá így gondolni, és már az is bosszantani kezd, hogy ez átfutott az agyamon.
Végül belekezdek a mondókámba, szándékosan nem az arcát figyelem közben, de mikor olykor-olykor rápillantok, látom rajta, hogy felborzolja a történet. Hogy ne borzolná fel. Mikor végre a végére érek, tisztán érzem, hogy megkönnyebbültem, mint mikor az ember egy sokáig őrizgetett, nyomasztó titoktól szabadul meg, de egyből érzek némi bűntudatot is, hogy mindettől úgy szabadultam meg, hogy az ő vállaira pakoltam belőle.
- Az nem lényeges – próbálom kimenteni legalább ezt a részletet. – Régen volt már. És éppen elvesztették a lányukat, az ember tesz ilyenkor meggondolatlan lépéseket, amit utólag már nem is tudna megmagyarázni. – Ezt éppenséggel magamról is elmondhatnám, tekintve, hogy aligha tudnám megmagyarázni neki, miért is volt rám akkor ott olyan nagy hatással ez az egész, hogy végül elhiggyem, és ne is kételkedjek.
- Sajnos képes voltam – sóhajtok fel, utálom ezt mondani, de ez az igazság. Mostani eszemmel persze tökéletesen értem, hogy miért dühíti ennyire, de ezen már nem tudok változtatni. – Megértem, hogy dühös vagy. Nem nagyon van rá mentségem – jegyzem meg csendesen, megemelve az ujjaimat az asztallapról, olyan mozdulatot téve, ami a dolgok megváltoztathatatlanságára szokott utalni. De érzem, hogy megint csak feszült leszek attól, amiket rám olvas, így én is ingerültebben válaszolok.
- Tudnom kellett volna, de nem tudtam! És ez kicsit sem azon múlt, hogy mennyire ismertelek, vagy hogy milyen viszonyban voltunk! Nem tudtam, mennyire kötődtél Naomihoz, ahogy azt sem, hogy belőled mit hozott ki ez a tragédia. Abban a pillanatban teljesen logikusnak tűnt, hogy így reagáltál. Hogy a családod mellett állsz, és látni sem akarsz többé. Elhittem, hogy neked is csak ártanék vele, ha maradnék – adok lejjebb az elánból és halkulok lejjebb az utolsó mondatra.
- Talán igazad van és azért, mert én is magamat vádoltam – vonok alig láthatóan vállat, ahogy éppen az asztallapot szúrom ketté a pillantásommal. Nem érdektelenségből, hanem mert engem is idegesít, hogy elbaltáztam ezt a dolgot. Persze, hogy igaza van, nem lett volna szabad kérdezés nélkül elmennem. Mára már világos, de akkor minden máshogy volt. Sosem fogja megérteni, ahogy azt sem, hogy miért nem akartam hallani tőle akkor és ott ezeket a válaszokat. Így is kevés kellett, hogy összeomoljak, az ő szájából nem akartam hallani, ahhoz túlságosan fontos volt nekem. Ha ezért a gyávaságért azért kell fizetnem, hogy ezzel pont én vágtam el magamtól, akkor talán meg is érdemlem.
- Nem akartam tőled is azt hallani, hogy az én hibám – mondom ki végül az őszintét, nem nézek rá, most sem akarom látni a pillantását. – Talán így menekültem el a saját bűntudatom elől. – Legalábbis azt hittem, nem fog követni. Minél tovább boncolgatjuk ezt, annál szánalmasabbnak érzem magam.
- De azt nem olyan könnyű – summázom végül, ismét ráfogva a vizespohárra, hogy fizikailag is kimozdítsam magam. Nem akarok ebben még egyszer elsüllyedni. – És hogy te sem kerestél, egyetlen egyszer sem, szép lassan az utólag felbukkanó kétségeimet is eloszlatta.
Ez már nem vád a részemről, inkább olyasmi, mint egy keserű történet befejezése. Nem tudom, Naomi anyja beleszámolta-e, hogy Julie sem fog keresni, vagy honnan tudta ennyire biztosan, hogy nem fogunk érintkezni. Mindkettőnket ismerhetett nagyon jól. Bár ehhez akkor is hazardírozni kellett. Ettől függetlenül, nem szeretném, ha Julie hazamenne, és a nyakukba borítaná ezt az egészet. Elég felfordulás volt már belőle.
- Ígérd meg, hogy nem mondod el nekik.
Vissza az elejére Go down
Julia Michelle Rhodes
Julia Michelle Rhodes
Szolgáltatók

Avataron : Natalie Portman
Kor : 34

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyHétf. Május 22, 2017 1:13 pm
 



 

- Nem, ne aggódj! Annyira még nem vészes a helyzet… - csak alig láthatóan rebbentek mosolyszerűre az ajkaim, de mégsem teljesedett ki. Nem akartam kertelni, tényleg láttam már őt jobb bőrben is, de ezzel nyilván tisztában voltunk mind a ketten, és valószínűleg nem sértődött meg komolyan a szavaimon. Ha mégis, hát az igazság attól még nem változott. – Pihenned kéne, nem vacsorákra járni, meg dolgozni. Mert gondolom ezért keveredtél ide mellém, mert készülsz valamire. – tettem szóvá, mintegy mellékesen. Gondoltam, hogy falra hányt borsó, de egy próbát megért.
- Aha… - dünnyögtem az orrom alatt, egyértelműen olyan hangsúllyal, mint aki kételkedik a szavai hihetőségében. – Remélem, hogy tényleg csak ezért. – fűztem hozzá, enyhén összehúzott szemekkel. Aggódtam azért, hogy baj lehet még ebből a sok gyógyszerből, de hát nem mondhattam meg neki, hogy mit tegyen. Csak azt jelezhettem felé, hogy mennyire nem tetszik nekem ez a dolog, de hogy ez érdekelte-e őt, az már más lapra tartozott. Valószínűleg, ha a fejem tetejére állnék, akkor sem változtatna, ha nem akarja magától.
Ezen aggodalmas gondolataim azonban hamar tovaszálltak, ahogy elkezdett beavatni az évekkel ezelőtt történtekbe. Szerintem a helyemben bárki mást is felbosszantott volna, sőt, egyenesen felháborodtam. És még csak nem is kifejezetten Bradre voltam mérges, noha olyan szinten ő is kivette a részét belőle, hogy mindent elhitt gondolkodás nélkül. Pedig elég lett volna, ha megkeres és beszél velem. Akkor rájöhetett volna, hogy az egész nem volt több, mint hazugság, áskálódás és vádaskodás. Igazán sunyi és aljas reagálása a dolgokra, amitől szinte hányingerem lett, még ha tudtam is, hogy nem az szorítja a torkom, hanem a gombóc, ami az idegességtől nőtt oda.
- Már hogyne lenne lényeges. – szűrtem a fogaim között, megpróbálva türelmet erőltetni magamra. Azért voltak sejtéseim, de nem akartam még messzemenő következtetéseket levonni. – Az egy dolog, Brad, de nem lehet e mögé bújni. Ez ne mentség, és azóta sem kértek bocsánatot, gondolom. – ingattam a fejemet rosszallóan. Nos, igen. Nem volt egyszerű a helyzet, de más életét tönkretenni azért, mert a sajátunk egy kicsit kisiklott, számomra mindig érthetetlen volt. Attól senki nem fogja jobban érezni magát, hogy megbánt másokat is, csak vesztett próbálkozás már a kezdettől fogva. – Nem, tényleg nincs. De nekik se! – mivel még mindig nem tudtam, hogy pontosan melyik rokonom tett alám, ezért nem neveztem meg konkrétan egyiküket sem. Továbbra is egy kalap alá vettem őket, és mind a kettőt vádoltam.
- És az eszedbe sem jutott, hogy velem próbálj meg beszélni erről. Annyit nem ért, hogy meggyőződj arról, hogy tényleg így van-e, és ha igen, akkor csak utána hagyj békén. – ez tényleg rosszul esett, és nem is rejtettem véka alá. – Engem nem kell egy kalap alá venni a családom azon részével, mert szinte semmi közös nincs bennünk. Egyedül Naomival álltunk közel egymáshoz annak idején, de ő se sokat kapott a szüleitől. Jót legalábbis… - de ezt nyilván ő is tudta, ahogyan én is. Ezért is próbáltam mindig mellette lenni, hogy ne legyen baja, de mégsem voltam elég hozzá, hogy megakadályozzam a tragédiát. Azóta is vádoltam magam, Bradhez hasonlóan.
- Ezzel nem vagy egyedül… - sóhajtottam letörten, bevallva, hogy nem ő az egyedüli, aki magát vádolta. Csak én tőle eltérően igyekeztem elfogadni, hogy vannak dolgok, amiket nem vehetünk a nyakunkba, és nem akadályozhatunk meg minden rosszat. Nem mindenkit lehet megmenteni, különösen nem önmagától. – Talán! – hagytam rá, mert valószínű volt, hogy tényleg így menekült a helyzet elől. – Pedig én nem mondtam volna ezt, és most sem gondolom, hogy a te hibád, Brad! Csak annyira, amennyire az enyém is… - mindezt már úgy mondtam, hogy ráfogtam az állára, így kényszerítve ki, hogy rám nézzen.
- Vagy csak ezzel igazoltad a rossz döntésed. – tettem hozzá a saját véleményem azzal kapcsolatban, hogy nem kerestem én sem. – Ezt nem tudom megígérni, sajnálom! – ráztam meg a fejemet. – Mind a ketten tudjuk, hogy milyenek, és túl sokáig úszták ezt meg. Ideje, hogy a gonoszság és a felesleges vádaskodás következményeit viseljék. Nem leszek rest szembesíteni őket azzal, hogy milyen kárt okoztak az életemben, a tiédben, puszta önzésből. Bár úgy sejtem, hogy különösebben egyiküket sem fogja meghatni. – vontam meg végül a vállaimat könnyedén.
- Most nem tudom, hogyan tovább… - vallottam be őszintén, lehuppanva egy másik székre.
Vissza az elejére Go down
Bradley McShane
Bradley McShane
Média és művészet

Avataron : Bradley Cooper
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptySzomb. Május 27, 2017 5:31 pm
 



 

Julia


Bradley

- Ez megnyugtató – bujkál egy kis irónia a hangomban. Jó látni ezt az átsuhanó, apró változást az arcán, és részben ezért is, helyette is elmosolyodom; ugyan ez sem egy egészséges, jól táplált vigyor, de azért valami már megcsillan benne abból a férfiból, akinek régen ismert. Mindig is szerettem mosolyt csalni az ajkaira, ha nem is ez a legdirektebb módja a törődésnek, de én valahogy így fejezem ki, ha valaki fontos nekem.
- Bár idén elmúltam harminc. És kis híján bele is haltam – marad még az arcomon néhány másodpercig egy somolygó félmosoly, ahogy egyszerre utalok a férfiakra oly’ jellemző, harmincas kapuzárási pánikra és a plázában történt katasztrófára. Mindig is túlságosan jól ment vicc mögé rejteni a komolyabb tartalmakat.
- Pihentem már eleget a kórházban. Ismersz. Úgysem bírok otthon ülni – pedig ezúttal a vakságom miatt ez is muszáj volt, most annál inkább vágyom kifelé. És azt is kitalálja, hogy máris munkán jár az eszem, nem tudom, mért ringatom magam olyan tévhitbe, hogy ne ismerne eléggé. Erről azonban nem most szeretnék beszélni vele, reménykedem benne, hogy lesz következő. Most viszont még hátra van egy nehéz forduló.
Azt látom, hogy morcos rám, és mintha azt is érezném, hogy ennek ellenére halovány aggodalom is színezi a hangját. Talán nincs itt minden veszve. Ha csak haraggal és az évek során megkövült utálattal gondolna felém, akkor ennek nyoma sem lenne.
- Naomi óta nem éltem semmiféle szerrel – árulom el, ahogy felpillantok rá, és mikor rájövök, hogy talán számít neki valamit. Nem volt egyszerű leállni velük, de mára már túl vagyok rajta. Hébe-hóba egy kis füves cigit leszámítva, de ez igazából mennyiségét és veszélyességét illetően is teljesen ártalmatlan kategória. A korábbi teljesítményemhez képest legalábbis ég és föld a különbség.
- Ez igaz – sóhajtok, mert hát, tudom én, hogy igaza van, én sem tudtam megbocsátani nekik, pláne most, hogy kiderült, szándékosan vezettek félre Julie-vel kapcsolatban. Gondolom, el akartak vágni a családtól, mindegy, milyen áron. Vagy csak öncélú hiszti volt. Rosszkor jött idegbaj. Nem tudom. Igazából nagyon zavar, hogy nem tudom a miérteket. A bocsánatkérésre vonatkozó kérdésre csak hallgatok, a csend épp elég kifejező.
- Isten őrizz, hogy egy kalap alá vegyelek! – tiltakozok rögtön a feltételezésre. – De attól, mégis a családod... engem pedig gyűlöltek. Nem is annyira ok nélkül – a végét már szinte csak elmormolom, szégyellem magam előtte, ezt sajnos el kell ismernem. Tényleg olyan, mintha cserbenhagytam volna, és az is lehet, hogy tényleg így történt. De akkor sem szándékos volt. Mostani eszemmel, nyilván már máshogy csinálnám, csakhogy ez nem teszi semmissé azt a két évet, ami eltűnt mögöttünk. És azt sem, hogy nem voltunk ott egymásnak, pedig mindkettőnknek sokat segített volna, ez biztos.
Ebben csak megerősít, mikor elárulja, hogy ő is felelősnek érezte magát, pedig... neki aztán végképp nem volt miért.
- Semmiért nem voltál felelős, Julie. Míg neked megmenteni nem sikerült őt, addig én egyenesen belehajszoltam a történtekbe. – Hangtalanul sóhajtok, tekintetemet még mindig konokul az asztallapba fúrva, nehéz lenne most ránéznem, de mikor ujjai az államat érintik, nem ellenkezek, hagyom, hogy magára irányítsa a tekintetemet. Fogalmam sincs, mit láthat benne, sok bezárt, kavargó, néma érzelmet.  
A mondatai hallatán észrevétlenül ökölbe szorulnak az asztal fedlapján pihentetett kezeim, a mozdulat olyan apró, hogy szinte nem is látszik. Mintha fájna hallanom, hogy nem tart hibásnak. Valójában viszont az fáj, hogy két értelmetlen, hosszú évet várnom kellett erre a mondatra, a feloldozásra, ha úgy tetszik. A szemeim tompán szúrni kezdenek, és talán meg is csillannak, mielőtt rásimítok az államat tartó kezére, majd lekormányozom az enyémbe, a pillantásommal együtt. Tudom, hogy el fogja húzni, de jól esett megérinteni és gyengéden megszorítani egy pillanatra, köszönetképpen.
- Szerintem sem – igyekszem inkább erre a részre ráerősíteni. Nem akarom, hogy gyávának tartson, ha hinnék benne, hogy van bármi értelme számon kérni rajtuk ezt a hazugságot, én is megtenném, de azért tompán ott motoszkál bennem a gyanú, hogy talán még mindig csak nem akarok szembenézni ezzel az egésszel.
- Tedd, ahogy jónak látod – mondom ki végül. Érzem, hogy megkönnyebbültem, mintha óriási súlyt pakoltam volna le magamról azzal, hogy mindezt végre elmeséltem valakinek. A hogyan továbban pedig meglátom a lehetőséget, és azonnal lépek.
- Mondjuk, eljöhetnél velem holnap a Virginia Mason-be. Tudom, hogy nem egy eszményi randihelyszín, de még mindig nem az erősségem, ha tűvel szurkálnak – vallom be halvány mosollyal, tudja rólam, hogy mennyire nem bírom az ilyesmit, most pedig kifejezetten ezt írták elő. Kerülget is a frász miatta már most, ha rá gondolok. – Elvileg gyorsan vége lesz, aztán elmehetnénk valahová, míg kiolvadok a fagyasztásból – itt már egy kicsit szélesedik a mosolyom, és még ha viccelek is, tényleg ez a becses neve a kezelésnek: fagyasztással egybekötött injekciós kezelés. Brr. Arra kell, hogy később ne látszódjon annyira a heg. És úgy tippelem, ezt talán nem utasítaná vissza. Aztán ha dolgozik, azt persze megértem, és ha nem is igaz, alibinek nyugodtan használhatja.

//Nagyjából próbáltam záróra faragni, aztán majd meglátjuk. Very Happy Ha mégis az, akkor köszönöm a játékot, nagyon élveztem! A Hotel Étterme - Page 2 400823619 //
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 EmptyVas. Dec. 24, 2017 8:16 pm
 



 





játék vége




Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom


TémanyitásTárgy: Re: A Hotel Étterme
A Hotel Étterme - Page 2 Empty
 



 

Vissza az elejére Go down
A Hotel Étterme
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Similar topics
-
» A Hotel Recepciója
» A Hotel Bárja
» A hotel előtere
» A hotel bárja

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Seattleites :: Játéktér :: 
Seattle
 :: 
Város
 :: 
Warwick Seattle Hotel
-
Ugrás: