KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

Vízesés

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: Vízesés
Vízesés EmptyVas. Márc. 13, 2016 5:03 pm
 



 

Vissza az elejére Go down
Matthew Campbell
Matthew Campbell
Inaktív

Avataron : Keresztnév Vezetéknév
Kor : 40

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyPént. Márc. 25, 2016 9:10 pm
 



 


Isadora & Matthew


Ki akartam szabadulni a városból. Nem azért, mert el akartam rejteni Isát a világ szeme elől, hanem azért mert csak magamnak akartam önző módon. Noha elméletileg felfogta, és elfogadta a dolgokat, de őszintén, szerintem nincs olyan magabiztos nő a világon, aki egy hasonlót elviselne. Már azon is gondolkodom jó ideje, hogy elengedem, szárnyaljon mással, mert sokkal többet érdemel, mint amit a jelek szerint tőlem kaphat. Azt hittem megadhatok majd neki mindent, hogy végül Ő lesz az, akit az oltár elé vezetek, mert idővel megtettem volna, de rohadtul felrúgták a terveimet, és azóta nem igazán találom a helyem, csak mellette. Vajon meddig lesz még erre lehetőségem? Mikor mondja azt, hogy oké, Matt, ennek itt a vége, én ezt nem csinálom? Megérteném, tökéletesen jogos reakció lenne, még annak fényében is, mennyire egymásnak lettünk – szerintem – teremtve.
Általában nincs gondom a kommunikációval, de amíg az úti cél felé hajtunk, nem sokat beszélek, nem jönnek a szavak. Nem akarok holnap a reptérre menni, megszöktetném szívem szerint, de nem hagyhatom cserben a családomat, főleg nem a húgomat, hovatovább, még azt a másik családot sincs szívem felültetni a saját előnyömre. Rohadtul gondolhatnék egyszer az életben csak magamra, mennyivel jobb lenne.
Kifejezetten nincs épp meleg, de fel lehet öltözni rendesen egy kis erdei kiruccanásra, és nyilván megkértem Isát is, hogy öltözzön át, ha nem tűnt épp melegnek. Csak szeretnék egy kis csöndet, egyedül vele, senki mással. Néha megfordul a fejemben, más lenne-e bármi, hogyha bemutatom a családomnak, és egyszerűen közlöm, hogy Ő a párom, és ehhez rohadtul senkinek semmi köze. Apám megpróbálná kikezdeni, ez teljesen bizonyos, de hiszem, hogy Isa elég talpraesett nő ahhoz, hogy meg tudja védeni magát, illetőleg ne érdekelje az öregem véleménye. Valójában engem sem érdekel, és ha a részvényeim nekem lennének többségben, megvétóznám ezt a marhaságot, de ott még nem tartunk. Az sem lesz mindegy, hogy Laurel miként áll a kérdéshez, ki tudja, talán ő épp annyira nem szeretné ezt az egészet, mint én. Elvégre, mi értelme egy olyan házasságnak, aminek a tagjai nem ismerik egymást?
- Hogy állsz a határidőiddel? Nem csúszol le valamivel azért, mert ma elraboltalak? – A munkáról, mármint az övéről egyszerűbb beszélni, noha jobb szeretnék egész egyszerűen nem tudomást venni az egész hercehurcáról, csak önfeledten vele lenni, de olyan szinten szorongat a saját jövőm képe, hogy képtelen vagyok szabadulni tőle.
- Nemsokára ott leszünk, már rég meg akartam neked mutatni. – Ugyan eljutni nem sikerült, mert annyira sosem voltam képes elszakadni a munkámtól, hogy napközben megoldható legyen, este már nincs sok értelme, és veszélyes is olyankor erdőt járni.
Van egy pihenő parkoló a túraútvonal elején, ott állítom le az autót, bár elég furán fest az én tipikusan városi járgányom, de nem volt nehéz a terep, itt még nem ér le az alja, fák közé már nem merészkednék vele, ahhoz túlságosan szeretem. Ki is vágódom rögtön, hogy átmenjek a másik oldalra. Azt már azért megtanulhatta igen korán mellettem, hogy nem engedem egyedül kiszállni, sőt, kinyitom az ajtókat, ha megyünk valahová, kihúzom a széket, és hasonló, idejétmúltnak ítélt baromságok. Tudom, manapság ritka, de én szeretem éreztetni azzal, aki velem van, hogy minden tekintetben figyelek rá.
- Remélem, nincs ellenedre egy kis séta, ha mégis, akkor most szólj, és kitalálok valami mást. Nekem most nagyon jól esik a friss levegő, a társaságról ne is beszéljünk. – Nyújtottam felé a kezem, hogy érezhessem meleg tenyerét a sajátomban, már ha engedte, manapság semmiben sem vagyok biztos, túl gyakran rettegek attól, hogy egyszer csak úgy dönt, inkább eltűnik az életemből. Azonban, ha érezhetem bőrét sajátom alatt, már el is indulhatunk az ösvényen, szerencsére oly nagyon sokat nem kell sétálni, ez nem az alsóbb régiókból induló, hosszabb útvonal, nem célom elkoptatni a lábainkat.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptySzomb. Márc. 26, 2016 3:56 pm
 



 

Vízesés Giphy
Némán bámulok kifelé a kocsiablakon. Nézem, ahogy a fák összemosódva elsuhannak mellettünk. A távolban felfedezek egy őz párt. Egymástól távol állnak, mégis minden rezdülésükkel figyelik a másikat. Óvják, vigyázzák egymás lépteit. Matt-re sandítok. Az útra koncentrál, de mostanában amúgy is olyan csendes. Elveszik tőlem a nyomasztó gondolatok, a megfelelési kényszer és csalódottság. Látom rajta, szinte érzem a csontjaimban, ahogy felemészti ez az egész hercehurca.
Bár felfogtam és elfogadtam, lényem egy része hevesen tiltakozik kapcsolatunk ellen. Mégis milyen jövő elé nézünk? És egyáltalán, képes leszek végignézni, hogy a férfi, akit rajongásig szeretek immáron két éve, egy másik nőt vezet oltár elé csak azért, mert az megmentheti a családjaik életét.
Gyűlölöm az apját, amiért ezt teszi a fiával. Gyűlölöm az anyját, amiért nem mer szembeszállni férjével és engedi, hogy szenvedjen a fia. És sajnálom azt a nőt, akit szintén belekényszerítenek ebbe a házasságba. Önző vagyok, tudom nagyon jól, de csak magamnak akarom. Azt akarom, hogy engem szólítson a feleségének, ne mást. Hogy reggel mellettem ébredjen fel, akkor is szeressen, amikor kócos vagyok és nyúzott. Fogalmam sincs, hogyan fog alakulni ez a kapcsolat, merre tart és vajon meddig lesz erőm ezt folytatni. Most még kitartok, a szívem azt ordítja, hogy harcoljak tovább, de az eszem… nos már jó ideje nem figyelek intő szavaira. Ha ezt tenném, az ország másik felén lennék a nagyszüleimnél és nyalogatnám a sebeimet.
Mégis úgy érzem, hogy most nem az én érzéseimmel kell foglalkoznom. Támogatnom kell Őt, mellette kell lennem, hogy tudja, bármikor számíthat rám.
-Most nem akarok munkával foglalkozni. – Összehúzom kardigánom övét derekamon, miközben mosolyt erőltetek ajkaimra. - Egyébként már mindent megcsináltam. Valamiért sejtettem, hogy előre kell dolgoznom. – Billy különben is jobb szereti, ha határidő előtt leadom az anyagot. Eddig még nem kellett csalódnia bennem, ezután sem szeretném.
Ahogy közeledünk kirándulásunk célpontjához, ismerőssé válik a környék. Aztán ahogy egyre beljebb haladunk az erdei úton, úgy térnek vissza emlékeim is. Kislány voltam, talán öt éves. A szüleim gyakran hoztak ide minket a bátyámmal. Hagyták, hogy csatangoljunk az erőben kedvünkre, bogarakat és apró rágcsálókat gyűjtve. De a kirándulások megszakadtak, amikor Dylan meghalt. Túl sok emlék kötötte őket ehhez a helyhez és talán ezért is szorult most úgy össze a gyomrom.
Elhessegetem a szörnyű gondolatokat, hisz most azzal lehetek, akit igazán szeretek. Feltöltődni jöttünk ide, nem pedig keseregni. Ahogy az autó lelassít az ösvény előtt, valami megmagyarázhatatlan nyugalom árad szét ereimben. Megvárom, míg kinyitja nekem az ajtót és bár szem forgatva szállok ki, széles mosollyal jutalmazom lovagias tettét.
-Kifejezetten jól fog esni most egy kis séta. – Mély levegőt veszek, magamba szívom az erdő minden illatát. Ujjaimat Matt ujjai közé bújtatom. Rendkívül jól esik közelsége, illatának markáns jellege, ami az orromba szökik. Ezer közül megismerném ezt számomra kedves illatot. - De vezess, mert nem tudom, merre induljak. – Legszívesebben belevetném magam az erdő sűrűjébe, csak mennék előre, nem figyelve semmilyen jelzésre. Viszont ismerem magam annyira, hogy néhány méter megtétele után eltévednék, letérnék a kijelölt ösvényről, annak pedig borzasztó következményei lennének.
-És miért pont ide jöttünk? – Érdeklődöm, miközben igyekszem lábam elé nézni. Direkt a legkényelmesebb cipőmbe bújtam. Nem mintha én lennék a magassarkú cipők szószólója. -Figyelj csak, szeretnék valamit kérdezni. – Fel se nézek rá, így is érzem, hogy a lehető legrosszabb kérdésre számít tőlem. Eszem ágában sincs elrontani ezt a napot holmi ostobaságokkal. - Csak az érdekel, hogy vannak itt medvék és egyéb nagy testű állatok? – Ajkamba harapva felnézek rá, alig bírom visszafogni  feltörni készülő nevetésemet. Vigyorogva engedem el a kezét és teszek néhány lépést, hogy előnyt szerezzek.
-Bár, talán itt én leszek az, aki megment minket! – Incselkedem vele, cukkolom önbecsülését. - Mellesleg, legalább valami terepjáróval jöhettünk volna ide. Jobban félted azt a kocsit, mint engem. – Akaratlanul is kijöttek a szavak, egy pillanatra nem figyelek oda és megtörténik a baj. Csak remélni tudom, hogy nem von összefüggést a mondatom és jelen helyzetünk között. Eszem ágában sincs veszekedni és magyarázkodni.


Vissza az elejére Go down
Matthew Campbell
Matthew Campbell
Inaktív

Avataron : Keresztnév Vezetéknév
Kor : 40

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyVas. Márc. 27, 2016 1:57 am
 



 


Isadora & Matthew


- A nők, és azok a híres megérzéseik. – Engedek meg magamnak egy mosolyt, miközben ujjaim eleresztik a kuplungot, hogy a keze után nyúljak, pár pillanatig tartva ujjaim közt a kacsóját, és istentelenül szeretném, ha csak az övét kéne tartanom, amíg csak eszemet tudom, és el nem ragad magával az öregkor, míg nem kerülök giccses koporsóba, és vésik a síromra, hogy szeretett fiú, szeretett férj, szeretett apa. Jelen állapotok szerint egyik sem fog megvalósulni, mert az első nyilván nem vagyok, vagy csak nem eléggé szeretett, második nem leszek, avagy nem amellett, aki mellett vágynék rá, gyermekkel mást viszont eszemben sincs megajándékozni. Erről senki sem fog dönteni helyettem, és egy nőt sem kényszeríthetnek arra, hogy a legszentebb dolgot, amit megélhet, olyanra áldozza, akibe nem szerelmes. Felettébb undorító volna.
- Tudom, tudom, sosem fogod megszokni. – Csóválom meg a fejem viszont, hisz ez is örökös műsor, de nem tudok leszokni róla, ha valamit anyám megtanított – amellett, hogyan ne álljunk ki magunkért és a gyerekeinkért -, az pontosan ez. - Ezzel én is így vagyok, mostanság csak a friss levegőn nem akar felrobbanni a fejem. – Nem azért, mert fáj, hanem a mértéktelen felgyülemlett feszültségtől, de hiszem, hogy ezt neki nem kell magyaráznom, mert ismer, tudja, jobban mondva, így kellene legyen, de tisztában vagyok vele, hogy jó eséllyel ő is elég zavarodott, és egyáltalán nem nevezhető ideálisnak a helyzete. - Magától értetődik. – Húzom közelebb egy pillanatra, közöttünk már-már szemérmesnek nevezhető, lágy csókkal illetve ajkait, de azt hiszem, nem illik a helyzethez egy hevesebb fajta.
- Sokat jártam erre a húgommal minden nyáron. Van egy vízesés nem túl messze, állandóan ott fürödtünk, ez volt a mi titkos helyünk, csak kettőnké. Rég jártam itt, de szerettem volna, ha te is megismered. – Magyarázom, amellett, hogy szabad levegőn vagyunk, ezek az indokaim, szeretek itt lenni, mindig így volt, nem mellesleg nagyon is tökéletes helyszínnek tartom bármi olyasmire, amit az ember szíve szerint megosztana a kedvesével.
- Igen? – Kérdezek vissza, nem különösebben rajongok ezért a felvezetésért, pont olyan pocsékul hangzik, mint a beszélnünk kell, ellenben pillanatokon belül sóhajthatok is egy mélyet a megkönnyebbüléstől. - Természetesen, és lepcses szájú, állandóan kérdésekkel bombázó lányokra utaznak. – Kapja vissza, ha már így alakult, nem bírom én sem kihagyni, mellette sosem kellett visszafognom magam, és megfelelnem a tömérdek elvárásnak, amivel a név és a hatalom jár, no meg az a kellemetlen ismertség. - Vigyázz, nehogy egy medve mancsai közé szaladj. – Szólok utána kurtán felnevetve, és hagyom, hagy higgye azt, van esélye, bár tudom én, ügyes nőszemély, és nem is nevezhető lassúnak, de mégiscsak ott van az a fránya fizikai felépítés, ami az én javamra billenti a mérleget.
- Ohh, igen? Majd meglátjuk, mikor futsz sikítva a hátam mögé, hogy úúúúristen, medve, ments meg! Egyébként, azt mondják, halottnak kell tettetni magad, bár gőzöm sincs, nem találkoztam még egyel sem. – Lendülök utána, de amikor meghallom a szavait, megtorpanok, és fogalmam sincs, hogy ez most mi akar lenni. - Ezt te most komolyan így gondolod, vagy kicsit túlzásba estél az agyam húzása terén? – Magától értetődő a kérdés, és rettentően szeretném, ha az utóbbiról lenne szó, de félek, nem ennyire egyszerű a helyzet. Ellenben odalépek hozzá, ha ugyan megállt, hogy két tenyerem zárójelébe fogjam azt a gyönyörű arcát, és homlokomat az övének döntsem, majd egy mély sóhajjal hintsem orra nyergére nemtetszésemet.
- Ha akarod, legközelebb veszek egy francos terepjárót a kedvedért, de szerintem te is nagyon jól tudod, hogy ez egyáltalán nem igaz. – Azt hiszem, most jutottam el ismét arra a pontra, hogy nem csinálhatom ezt vele, mert ha elkezdi az önmarcangolást, ha kevesebbre fogja magát tartani, mint amilyen, ha miattam beköltözik a boldogtalanság a szemeibe, akkor el kell engednem, bármennyire is tűnjön életem legnehezebb feladatának.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyKedd Márc. 29, 2016 4:14 pm
 



 

Vízesés Giphy
Oooh Isadora, maradtál volna csendben!
Tudatalattim visítva szitkozódik és nekem is kevés kell ahhoz, hogy ne süllyedjek itt, ebben a szent helyben a föld alá. Megfogadtam, hogy nem törődöm az érzéseimmel, csakis az Övével, mégis a szűrő, ami a szám és a fejem között van, elfelejtett üzemelni. Lebiggyesztem ajkaimat, Csöndben állok az erdő kellő középen és engedem, hogy hozzám lépjen. Felnézek íriszeibe és akaratlanul is karjai közé bújok.
-Ne haragudj, nem gondoltam komolyan. – Nem is éreztem eddig, hogy tüdőm megtelt levegővel.  Csupán akkor, amikor sípolva távozott résnyire nyílt ajkaimon át. Tényleg nem akartam megbántani, azt sem akartam, hogy bármi is elrontsa ezt a szép napot. Olyan régen voltunk már így együtt. Őt lekötötte az üzlet, engem pedig a fotózás és az újságírás. - Kell a francnak terepjáró. A bogarammal is alig bírok. Te pedig úgysem szereted az effajta kocsikat. – Mosolyra húzom számat és még mielőtt bármit is szólhatna, csókot lopok ajkairól.
-És ha már itt tartunk… – Ellépek tőle néhány lépéssel, újabb előnyre téve szert. - …nem vagyok lepcses szájú. Munkahelyi ártalom, hogy sokat beszélek. – Eljátszom a sértődöttet, miközben lopva rá sandítok. Színészi játékom parádés, még magam is elhiszem, hogy megbántottak szavai. Magamban jót mulatok, de aztán nem bírom tovább és újra szóval tartom.
-Amikor kislány voltam, a szüleim gyakran hoztak minket is ide. De aztán a bátyám meghalt és… – A mai napig nehéz feldolgozni, hogy Dylan végett vetett az életének. Emberek születnek és halnak meg, ez az élet rendje, mégis nehéz beletörődni. Kapcsolatok határozzák meg életünket, amik olykor a magasba repítenek, másszor pedig a mélybe. Vajon a mi kapcsoltunk most épp melyik stádiumban van és hova tart? - Szóval örülök, hogy ide hoztál. Szeretem ezt a helyet. – Lehunyom szemeim, élvezem, hogy a fák lombjain át cirógat a gyönge napfény. - És tudod, mit szeretnék a legjobban? – Tenyeréhez csúsztatom sajátomét és megszorítom ujjait. - Ha egy kicsit lazítanál. Olyan feszült vagy és megértem - a jelenlegi helyzetünket tekintve -, hogy őrlődsz, de idővel minden rendbe jön. – Annyira komolyan gondolom, hogy tényleg elhiszem, amit mondok. Az elmúlt időszakban azzal áltattam magam, hogy biztos olyan lányt kell elvennie, aki rút, mint a kiskacsa a mesében, naiv és eszetlen. Néha viszont… fölösleges rágódnom ilyeneken, mert azzal csak megmérgezem a kapcsolatunkat. Azt pedig egy percre sem szeretném.
-Nos Mr Campbell, ha elnéz balra egy tisztást lát, tele sárga kankalinokkal… végtelenül rossz idegenvezető lennék. – Felnevetek, majd ajkamba harapok, leülök egy kidőlt fára és elkényelmesedem. Nézem, ahogy a tarka pillangók kergetőznek a szemem előtt. Közel férkőznek hozzám és mielőtt megérinthetném őket, elsuhannak.
-Egyébként, sokat megyünk még? Nem mintha elfáradtam volna, de látod azt a táblát? – Mutatok a tőlünk pár lépésnyire, egy fa törzsén feszítő logóra. - Tényleg vannak itt medvék. – Körbepillantok, a fák neszezése felerősödik, ahogy beléjük kap a déli szél. Ijesztő hangokat adnak ki a madarak és eszembe jut Hitchcock kultikus filmje. Nagy szemekkel nézek a sűrűbe és felpattanok.
-Matt, szeretsz? – Kérdezem és úgy nézek rá, mint Kandúr a Shrek című meséből. - Megvédsz a medvéktől ugye? Tudom, azt mondtam én leszek az, aki majd mindkettőnkért kiáll, de megváltozott a véleményem. – Hozzásimulok, átölelem és egy pillanatra sem eresztem. Na jó, talán képes vagyok leteríteni egy aprócska bocsot. De annál többet nem.


Vissza az elejére Go down
Matthew Campbell
Matthew Campbell
Inaktív

Avataron : Keresztnév Vezetéknév
Kor : 40

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyKedd Márc. 29, 2016 10:30 pm
 



 


Isadora & Matthew


- Szerencséd, hogy nem tudok rád haragudni. – Kap egy puszit az orrára, ezzel kívánom jelezni, hogy valóban így van. Igazából, csinálhatna bármit, nem menne. A nagy helyzet az, hogy totálisan oda meg vissza vagyok tőle, pedig mennyivel egyszerűbb lenne az életem, ha nem csavarta volna el a fejem. Érzelmileg. Amúgy nem, sokkal szegényebb lennék, szóval semmit sem csinálnék vissza, de nagyon nincs ínyemre, hogy most bántanom kell mások döntései miatt, noha nagyon igyekszem kikeveredni valamiképp a dologból, csak rá kell jönnöm előbb, hogy Laurelben szövetségest, avagy ellenlábast találok, mert határozottan nem mindegy.
Lefegyverez egy csókkal, amit áldozatkészen viselek, mintha annyira viselni kellene, hisz imádom, de ha már lopja, úgy nem is tart olyan sokáig, s annyira nem is veszi el az eszem, hogy elfelejtsem, hol tartottunk.
- Tényleg nem szeretem, nem tartom őket túlságosan stílusosnak, és nem is azért jöttem az erdőbe, hogy végigdöngöljem a füvet egy batárral. – Abszolút nem stílusom, ez kétségtelen, valamint tényleg imádom az autómat, de közel sem jobban, mint Őt, ha azt kérné, adjam el, megtenném, nem mintha ne akadnának szép emlékeink a széles hátsó üléséről. Ezt azonban nem emlegetem fel, úriember ilyesmivel nem dicsekszik, én pedig szeretem hinni, hogy az vagyok.
- Most, hogy mondod, biztos sokat kell csacsognod a gépeddel. – Nyilván nem csak a fényképezőgépével van elfoglalva, de ő is ugrat, én miért is ne tehetném? Addig jó, míg erre képesek vagyunk, és nem mászunk igazán bele egymás lelkébe, azt nagyon igyekszem elkerülni, bár mostanában akaratlanul is sikerül szorult helyzetem miatt azt hiszem. Azért annyira már ismerem, hogy tudjam, ennyitől ő ugyan meg nem sértődik, de hagyom, hagy mímelje a dolgot.
- Az én húgom csak elszökött, de azóta mi sem járunk ide. – Ha sikerül utolérnem, eme téma közepette finoman rászorítok a kezére, mert egy testvér elvesztése életre szóló gyász, nem csak pillanatnyi fájdalom, amit a legtöbb távoli rokon iránt érzünk. Az mindegy, miként ért véget a testvére élete, kevésbé hiányozni sosem fog igazán.
- Ahhoz azt hiszem, szükségem lenne egy kiadós masszázsra. – Szemtelenkedek egy keveset, de értem én, miért mondja, és én is szeretnék kicsit lazulni, de nevetségesen nehezen megy, holott szinte mindent kirázok a kisujjamból. - Viszont az határozottan sokat segít, hogy veled vagyok. – S ha már megfogta a kezem, nem vagyok rest közelebb húzni, hogy egy ölelésbe édesgessem, és hátrasimítsak egy arcába hulló tincset a szabad kezemmel. - Legyen igazad, drága Dorám. – Döntöm homlokom az övének, mások előtt nem hívom így, egyszerűen szeretném, ha a Dora csak az enyém lenne, jobban mondva, csak kettőnkké. Végül eleresztem pár pillanat után, nem vagyunk még a célállomásnál, s közben a rögtönzött idegenvezető kisasszony jobban is akarja tudni a dolgokat. Miért is nem vagyok meglepve.
- Még jó, hogy nem vagy az. Viszont el kell keserítselek, ez még nem a célállomás, szóval lepketánc helyett engem kövess, ha kérhetlek. Nem tart már sokáig. Igen, látom. Tényleg vannak medvék. Pont annyi, amennyit két kisgyerek megálmodott magának, miközben dzsungel könyvéset játszottak. – Röviden felnevetek, igencsak sokszor jártam erre, medvék nem voltak. - Persze, hogy szeretlek, de ha ennyit ugrálsz, a medvék is nagyon fognak. – Nagyon kell nevetnem, olyan ennivalóan édes ilyenkor. - Nem kell így nézned, hogy egy medve elé ugorjak a kedvedért, bár azt azért tudnod kell, hogyha egy felnőtt példányról van szó, akkor mocskosul gyorsan kell futnod, nem fogok neki sokáig tartani. – Medve elől menekülni se lenne nagyon hova, mert remekül másznak fára is. Igazán nem fair. Ha már ilyen közel simult, némileg lehajolva nyúlok a lábai alá, hogy a karjaimba vigyem tovább ezt a gyáva nyulat. Mindenesetre nagyjából kétszáz méter után már ott is vagyunk a vízesésnél, ami bár roppant hidegnek tűnik, de legalább szép.
- Ez a kedvenc helyem. Azért hoztalak pont ide, nem is tudom, eddig miért nem tettem meg. – Valószínűleg a húgommal közös búvóhely funkciója miatt, de arra már keresztet vethetek. - Valahogy megnyugtat, és most Te is itt vagy, szóval biztos közel a zen állapot. – Ezúttal én telepedek le egy nagyobbacska szikla együttesre, ahol még bőven jut neki is hely.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptySzer. Márc. 30, 2016 4:55 pm
 



 

Vízesés Giphy
Elolvad bensőm, amikor Doranak szólít. Rajta kívül senki más nem szólít így. A nagyapám próbálkozott ezzel a megszólítással mikor még élt, de mindig elcsitítottam. Bár ne tettem volna…
Homlokomat az övének támasztva, épp hogy lábujjhegyen állva hallgatom szavait. Minden egyes mondatát átitatja a tehetetlen düh. Olvastam már olyanról, hogy néhány kultúrában a szülők választanak párt gyermeküknek és olyanról is, amikor valakit érdekházasságba kergetnek, de könyörgöm, valamikor a század elején keletkezett mondákban hallani ilyenekről. Mégis hogy képes ezek után az apja tükörbe nézni? Foglalkozik egyáltalán a fia érzéseivel? ÉS hol van ilyenkor az anyja? Akinek akkor is szeretnie kellene, amikor rosszat cselekszik. Sosem találkoztam velük. Egy időben azt hittem, Matt szégyell, amiért egy egyszerű családból származom. Idővel megbarátkoztam a tudattal és most már örülök, hogy gyakorlatilag a létezésemről sem tudnak.
-Ha élve kijutunk ebből az erdőből, megmasszírozlak. Cserkész becsszó! – Vigyorgok, mint a tejbe tök és egy pillanat alatt elszáll minden félelmem. - És nem illik kinevetni egy hölgyet. Igazán tudhatnád. Azok a táblák valamiért csak kint vannak Okostojás. – Paskolom meg mellkasát és édes nevetése ráragad ajkaimra. Széles mosollyal indulok újra útnak, hisz ahogy mondta, alig néhány méter és elérjük célunkat.
Ráérős léptekkel caplatok mellette. Olykor rápillantok és elfog egy különös érzés. Mekkora mázlim van, hogy a magam mellett tudhatom. Vajon hány lány álmodozik róla éjszakánként, álmatlanul az ágyban forgolódva? Mégis csak ismert ember, az üzleti élet központi alakja, bár apja igyekszik elnyomni eme próbálkozásait, Matt mégis kitart és időről időre megcsillogtatja szaktudását. Egyszer nekem is kellett róla cikket írnom. Pontosabban az apjáról és az ő kis birodalmáról. Megnyerő külsejű férfi, aki negédes beszédével pillanatok alatt a bőröd alá férkőzik. Szinte bármit képes elhitetni veled és ha nem figyelsz, fent ülsz a hullámvasút legtetején. Ellenben Matt kedves, a tenyerén hordoz, vicces és egyszerűen képtelen vagyok neki ellenállni. Nem is értem, kire ütött…
Nem sokat tudok a húgáról, éppen eleget ahhoz, hogy tudjam, elszökött. Nem csodálom, talán ha nem lennék, Matt is ezt tette volna. Ujjainak szorítása megerősít abban, hogy nekünk van közös jövőnk. Hogy bár a körülmények kacifántosak, mindig ott vagyunk egymásnak. A bátyám elvesztése után nem gondoltam volna, hogy képes leszek valakinek a kezébe tenni az életemet. Két évvel ezelőtt mégis megtettem és egy percre se bántam meg.
-Matt, ez gyönyörű! – Tágra nyílnak szemeim, ahogy közelebb sétálok a vízeséshez. A víz hűvössége különösen jól esik a kimerítő séta után. - Ezt valahogy sosem vettük észre a bátyámmal. – Talán nem volt annyi merszünk, hogy ilyen mélyre merészkedjünk az erdőbe.
Elfáradtam és bár nem mutatom, de rohadtul feltörte a cipő a sarkam. Egyáltalán nem ellenkeztem, mikor a karjába kapott és a maradék néhány métert pihenve tehettem meg. Leülök mellé, fejemet a vállára hajtom és átbújtatva karomat karja alatt, keze után nyúlok. Néhány percig csak némán ülünk egymás mellett. Nézem, ahogy a felhők sötét fellegként himbálóznak a szeles, ám de feltűnően kéklő egen.
Úgyis tudja, hogy nem tudok sokáig egy helyben ülni, pláne nem csendben. Ajkamba harapok és élvezem a virágok illatát, de a szám akaratlanul is szétnyílik.
-Akarsz beszélni róla? Tudom, hogy kerülöd ezt a témát, de épp úgy érint engem, ahogy téged. – Semmi vádaskodás, semmi féltékenység nem vegyül hangomba, mikor kimondom a percekig a nyelvem hegyén forgatott szavakat. Csupán tudni szeretném, jól van e. Kényes téma ez kettőnk közt és nyilván mással beszéli meg ezeket a dolgokat, de nem kerülhetjük el állandóan. - De ha nem akarsz, akkor elmondom, hogy a cikkem, amit írtam bekerült a holnapi újságba. –Megelőzve a III. világháborút, százas vigyort villantva, elégedetten mocorogni kezdek mellette. Kivételes alkalmak egyike, amikor az írásom megjelenik a nyomtatott sajtóban és ez kiváltképp boldogsággal tölt el. Egy kicsit elfeledteti velem a köztünk kialakult tébolyt.


Vissza az elejére Go down
Matthew Campbell
Matthew Campbell
Inaktív

Avataron : Keresztnév Vezetéknév
Kor : 40

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 3:28 pm
 



 


Isadora & Matthew


Egy időben gondolkodtam azon, hogy bemutatom a szüleimnek, de mindig, amikor eljutottam a cselekvési fázisba, apám előállt valami irtózatos nagy ökörséggel. Legutóbb épp a húgom történetével, azóta meg őszintén, egyáltalán nincs szándékomban a dolog, mert nem akarom a közelébe engedni Dorát. Anya még hagyján, ő azt hiszem, észre is vette, hogy van valakim, mondjuk túlzottan nem kell megerőltetnie magát hozzá senkinek, mert nem szoktam rejtegetni, bár az is tény, hogy nem a megszokott helyeimre viszem, mert igyekszem távol tartani a világomtól. Ő pont nem az a típus, aki hanyatt esik a pénztől és a csillogástól, különleges a számomra, igyekszem ehhez mérten megválogatni, hová viszem.
- Akkor nincs mese, túl kell élnünk. A masszírért sárkányokat is legyőzök. – Vagy nem, de nagyot mondani szerintem mindenki tud. - Persze, mert szökő évente erre vándorol egy maci esetleg. Komolyan sosem találkoztam még erre medvével, szóval én nem aggódom, de szemfülesebb leszek, ha attól nyugodtabb vagy. – Annyira nincs messze az autóm, csak el tudunk addig rohanni, fő az optimizmus, legalább ebben még megvan, más esélyünk nem nagyon lenne. Végül felkapom, mert így esik jól, ne panaszkodjon nekem később enyhe túlzással élve, hogy lejárta miattam a lábát, s különben, így legalább közelebb van hozzám, és beszívhatom az illatát. Komolyan csak ő az, aki mellett megtalálom a nyugalmat, pedig éppen őt hozom lehetetlen helyzetbe. Jobban mondva, nem én, inkább a rám testált szerepkör. Sokszor elgondolkodom rajta, hogy megéri-e a pénz ezt a sok hercehurcát, és szinte azonnal rávágom a választ. Csak éppen vagyok olyan testvér, hogy a húgom dolgait előtérbe helyezzem, hátha akkor visszajön, és kitekerhetem a nyakát. Tényleg haragszom rá, de ettől függetlenül gondolkodás nélkül feláldoznám magam helyette. Nem mellesleg, annak a londoni cégnek mi vagyunk a kiút, más anyagi helyzetét nem akarnám ellehetetleníteni, mert attól, hogy engem alapvetően hidegen hagyna a pénz, nekik vélhetőleg épp olyan fontos, mint apámnak.
- Mi is véletlenül, a húgom bele is esett fogócskázás közben. Azóta jártunk ide, bár eddig csak vele, ez volt a titkos helyünk. Nos, most már nem az, és szerettem volna, hogyha te is látod. – Ez is hozzátartozik az általam különlegesnek tartott helyek körébe, épp ezért szerintem akkor sem maradt volna ki, hogyha nem tűnik el a húgom. Egyébként is felnőttünk már, nem csupán kisgyerekek vagyunk, tele dugdosni való titkokkal. Mindenkinek van rejtegetnivalója, de ez már más, ezek súlyosabbak, mások életére is kihatással járó dolgok, nem gyermeteg ostobaságok. - Talán nekem kellett megmutatnom. – Végül le is teszem a földre, és leülök a sziklára, mert ácsorogni nincs túl sok kedvem, bár összebújva annak is megvan a maga varázsa, ellenben az is annyira kellemes, mikor így simul hozzám, és átölelhetem. Én sem szólok, nem azért, mert nem lenne mit mondanom, sokkal inkább azért, mert köztünk már jó ideje, sőt, sosem volt terhes a csend, bár kettőnk közül mindig is én voltam az, aki jobban bírta, neki mondhatni lételeme a csacsogás.
- Próbálok kiutat találni belőle, de ehhez meg kell ismernem a kijelölt hölgyet. Ő is épp olyan kellemetlen helyzetben van, mint én. Van pár ötletem, és bár mondják, hogy nem fontos a pénz, de azért valami kéne, ha tisztességes jövőt akarok biztosítani neked, és a leendő… - Meglehet, ebbe nem kellett volna beleszaladnom, el is hallgatok, mert bár terveim vannak, azok megvalósítása jelenleg közel lehetetlennek tűnik, ugyanakkor neki is tudnia kell, hogyha valakivel, hát csakis vele vagyok képes elképzelni hátralevő éveimet.
- Komolyan? Mindenképpen kérek belőle egy tiszteletpéldányt. Miről is írtál? Ezt eddig nagyon titokzatos voltál ezzel kapcsolatban. – Azt tudtam, hogy valamin dolgozik, de nem kíváncsiskodtam, én sem szeretem, ha beleugatnak a feladataimba. Igaz, ha nem mondja el most, holnapig már talán kibírom. - Szóval, áteveznél ezekre a vizekre inkább? – Mármint az újságírásra. Igaz azt mondta, nem akar munkáról beszélni, de a nők és az ő elhatározásaik… Ezzel együtt sokkal inkább a békésebb szakmai területek, mint a kilátástalan jövő.
- Nem tudom, mi lesz, mikor és hogyan, de ha ez az egész letisztul… szeretném, ha összeköltöznénk. – Tudom, valahol szemét dolog tőlem, hogy ilyenen gondolkodom, és ha nem találom meg a kiutat, fölöslegesen zaklatom fel vele, de nem tudom magamban tartani, és nem is akarom.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyPént. Ápr. 01, 2016 3:21 pm
 



 

Vízesés Giphy
Egész másképp képzeltem el a jövőnket. Távol a nyüzsgéstől, a zsarnok családtól és a rivalda fénytől. Sosem szerettem mutogatni magam, noha általában én voltam a társaság középpontja. De soha nem viselkedtem úgy, hogy ezzel szégyent hozzak saját fejemre. Most mégis úgy érzem, hogy ez a kialakult, már-már szappanoperába illő helyzet kezd kínossá válni. Beszéljünk e róla vagy inkább szóba se hozzuk, egyáltalán akarom e tudni a részleteket. Hát persze, hogy akarom tudni, hisz kíváncsi vagyok és mégis csak belecsöppentem a közepébe. Azt viszont sosem gondoltam volna, hogy Matt ennyire nyílt lesz velem. Én nem firtattam a témát, ő pedig nem beszélt róla. De mindenki ismer engem, nem kell ragoznom.
-Ha megérkezik, onnantól fogunk találkozni? Láthatlak majd, vagy egy időre tűnjek el? Mert ha ez kell, akkor meglátom a nagyanyám Chicago-ban. – És különben sem tudnám végignézni, hogy kéz a kézben járnak, még akkor sem, ha arról biztosítottam, csinálja amit apja akarata megkíván. - Nekem és a leendő…?! – Szalad széles mosolyra a szám. Még ebből a faramuci helyzetből is képes kihozni a legjobbat. - Ne mondj semmit, tudom mire gondoltál. – Tenyerem tarkójára csúszik, ujjaim haját cirógatják, ahogy lecsókolom az ajkán ragadt ígéretet. Nem tudom, akarom e az így felgyülemlő pénzt, mi bebiztosítja kettőnk jövőjét. Sosem a pénz volt fontos, vagy a luxus. Szeret és ez nekem épp elég.
Felélénkülök, ahogy a munkáról kérdez, holott az elején még azt mondtam, ma egyáltalán nem akarok foglalkozni vele. Viszont egyelőre ez az egyetlen semleges téma, ami talán egy kicsit jobb kedvre derít.
-A harmadik világ éhező gyerekeiről írtam. Tudod, van az az orosz milliárdos férfi, Henry Krilov, aki milliókat költ a vezetékes vízhálózat kialakítására Afrikában. – Kellemes fickó volt, igazán megnyerő humorú és feltűnően jóképű. Bár az igazat megvallva, másnak biztos tetszik az olyan férfi, aki kétszer annyi időt tölt a tükör előtt, mint kedves párja. - Elhívott vacsorázni… de nemet mondtam. Közöltem vele, hogy boldog párkapcsolatban élek. – Megértő mosoly kúszik ajkaimra.
-Jobb szeretem a fotózásokat, mint hogy cikket írjak. Billy viszont ragaszkodik hozzá, hogy olykor besegítsek a többieknek. Szerinte istenadta tehetségem van hozzá. – Forgatom meg szemeimet, legyintek egyet és még most sem hiszem el, hogy a cikk, amit mindössze fél óra alatt pötyögtem le, holnap megjelenik a város legfelkapottabb napilapjában.
Kell néhány perc, mire megemésztem a hallottakat. Bármit megadnék azért, ha a nap 24 óráját együtt tölthetnénk, de ő is tudja, hogy ez nem ilyen egyszerű.
-Mi lesz, ha esetleg megkedveled? Tehetős családból származik, bejárta az egész világot, nyilván több nyelven beszél, kifinomult és divatos. Választékosan beszél és már most imádja mindenki. – Talán csendben kellett volna maradnom, ahogy eddig is tettem. Talán jobban meg kellett volna válogatnom a szavaimat. Belefáradtam abba, hogy a szívem csordultig tele. Piszkosul fáj ez az egész, noha azzal bíztatom magam, elég erős a szerelmünk ahhoz, hogy túlélje ezt a drámát. Én biztos nem adom fel, eszem ágában sincs elhagyni, csak hiába veszem félvállról, hiába próbálok elhessegetni a rossz gondolatokat, éjszakánként visszatérnek. Néha azon kapom magam, hogy álmatlanul forgolódom. Az elmúlt napokban pedig képtelen vagyok aludni. Amikor Matt velem tölti az éjszakát, csak akkor találok megnyugvást, de olykor megébredek arra, hogy a sötétben tapogatózva kezét keresem. Ördögi kör ez és fogalmam sincs, meddig játszhatjuk ezt.
-Szeretnék összeköltözni veled, ez minden vágyam, de te is tudod, hogy ez nem két-három hónapig fog tartani. Évekről beszélünk, jobb esetben fél év után arra hivatkozva, hogy elhidegültetek egymástól, elváltok. – Kár volt belelendülni ebbe a témába. Egész jól megvoltunk enélkül is. - Költözz te hozzám. Amikor eleged van az egészből lesz egy hely, ahová elmenekülhetsz. És nézd a jó oldalát, Bubble nem dumál vissza. Én úgyis a kiadóban vagyok… – Aprócska kutyusom él-hal Mattért, mindent elnéz neki, folyton a lábainál sertepertél. Néha szívesen lennék Bubble helyében. Akkor legalább az lenne a legnagyobb problémám, hogy mikor és meddig nyúzzam imádott gazdáimat.


Vissza az elejére Go down
Matthew Campbell
Matthew Campbell
Inaktív

Avataron : Keresztnév Vezetéknév
Kor : 40

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyVas. Ápr. 03, 2016 10:04 am
 



 


Isadora & Matthew


- Nem akarom, hogy távol legyél, de talán a lelkednek jobb lenne, mert valószínűleg cikkezni fognak rólunk, és a fotósok is rá fognak kattanni a témára. Mindenesetre már a gondolatba is beleőrülök. – Szeretném a legjobbat neki, de ezt már ott buktam, hogy belelöknének egy nem kívánt házasságba, és nevetséges, hogy apám egyébként sem fogadna el olyasmit mellettem, aki nem vagyonos, mert nyilván csak a pénzemre utazik. Dora nem ilyen, őt ez sosem érdekelte, noha a kezdetektől tisztában van vele, hogy van mit a tejbe aprítanom, és már egy ideje van egy gondosan titkolt saját számlám is, ahová olykor átmentek egy-egy összeget amolyan vésztartalékként. Egyelőre még nem beszélünk túlságosan komoly összegről, de szépen gyűlik, lévén azért olyan nagy lábon nem élek, s ha minden kötél szakad, az autómat is el tudnám adni, az én nevemen van, én vettem, és senki sem mondhatja, hogy csak beleszülettem a jóba, tizennyolc éves korom óta a cégnél dolgozom, és megjártam a szamárlétrát miközben elvégeztem az egyetemet.
Csak elmosolyodom, nem szeretnék olyat kimondani, ami esetleg jelen helyzetben fájna neki, ugyanakkor jó volna, ha tudná, hogy valóban csak vele kapcsolatban jutott eszembe ilyesmi. Nem most, még egyáltalán nem, azért arra még bőven lenne időnk, még neki is, nem zajonghat nagyon a biológiai órája, hisz pofátlanul fiatal. Könnyedén, magától értetődőn húzom magamhoz, és csókolom meg, egyszer meg kell, hogy valósuljon, ha ő is akarja, csak akkor, noha a reakciójából adódóan nem hinném, hogy olyannyira bánná, ha eljön majd az ideje.
- El tudnám képzelni, hogy ilyesmire költsem a pénzemet. Vajon apám mi a francért nem jótékonykodott soha? – Én teszem, mert csak így látom értelmét a pénznek, rajta ülni, csak magunknak kedvezni vele rendkívül önző cselekedet, én sosem voltam ilyen. A jövőben sem akarnék ezzel foglalkozni, de valahogy most nagyon is él a fejemben a kép, ahogy valahol világvégén együtt segítünk a rászorultaknak. - Nagyon érdekes, és figyelemreméltó téma, többeknek kellene ilyesmivel foglalkoznia, akik megtehetik. – Ráztam meg a fejem, majd enyhén a magasba szaladt egyik szemöldököm a vacsorameghívás tényére. - Szerencse, nem kifejezetten rajonganék a gondolatért, hogy el kellene raboljalak egy vacsora kellős közepéről. – Engedek meg magamnak egy könnyed vigyort, noha nem vagyok féltékeny típus, de azért nem örvendenék a ténynek, hogy randi szintjén vacsorázik valakivel, még akkor sem, ha csak a másik fél részéről van így. Nem szép tőlem ez sem, holott engem épp egy házasságba igyekszenek belekényszeríteni, ahhoz képest egy vacsora igazán nem ügy.
- Végül is, több lábon állni sosem vált senki hátrányára. Legalább szélesebb körben vagy bevethető, és annál nélkülözhetetlenebb leszel. – Egy fotós, aki újságíró is egyben, szerintem mindenkinek jól jön, nem kell egy cikkért duplán fizetni. - De egyértelműen az a lényeg, hogy te melyiket élezed jobban. – Igaz, ha nem látszik az esetleges irományain, ha púp a hátán a dolog, még ebből sem lehet baja.
- Mi lenne? Kedvelni fogom, talán még barátok is leszünk, de ismerek mást is, aki kifinomult és divatos a maga stílusában, választékosan beszél, és imádja mindenki. Főleg én. – Húzom közelebb, megsimogatva felkarját, igyekszem vigasztalóan viselkedni vele, bár ebben a helyzetben talán semmi nem segíthet igazán. - Amiatt egy pillanatig sem kell félned, hogy mást fogok szeretni. Nyilván, ha elhagynál, hozzátenném, minden okod meglenne rá, akkor persze fennállna eme lehetőség, de maradjunk annyiban, hogy nem szeretnék eljutni erre a pontra. – Még akkor sem, ha el tudom képzelni, hogy érzelmileg idővel tarthatatlan legyen a helyzet. Vajon meddig elég a szerelem, s mikor férkőznek be olyan mumusok a képbe, mint a büszkeség, bizonytalanság, bizalmatlanság, kételyek? Nem akarom tudni, most nem, most legyünk csak mi, remélhetőleg nem utoljára.
- Fél év nem sok. Igazság szerint, amint aláírták a papírokat, már meg is volnánk. A legjobb lenne valami kamuházasság, de nehezen férkőzöm a szervezés közelébe, mindent apám akar intézni, nyilván nem véletlenül. – Igaz, szerintem nem számít igazán arra, hogy keresem a kiskapukat, mert nem tudja, hogy van valakim, vagy ha tudja is, biztosan úgy gondolja, hogy egyáltalán nem komoly a dolog.  
- Ez is egy megoldás. Azt hiszem, kénytelen leszek valamivel több holmit vinni hozzád. – Oldalvást egy puszival illetem arcának sima bőrét. - Ehhez persze nem ártana lényegesen kevésbé feltűnőnek lennem. – A megállapítás nagyon is helytálló, lévén már az autómról is felismernek, Dora nyakába viszont nem hoznám a sajtót, ha egy mód van rá. - Kitaláljuk, oké? Mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy működjünk. – Forr bennem elég erőteljesen egy esetleges kijutási terv, de még hagyom érlelődni egy kicsit. Augusztus vége még kicsit odébb van, addig meg is lehetne mindent valósítani, és apa már nem igazán kényszeríthetne semmire. Mindenesetre egy részem határozottan arra vágyik, hogy rájöjjön, megy ez ilyen dolgok nélkül is. Attól még, hogy neki bejött az elrendezett házasság, nekem semmi kedvem hozzá, és rettentően szkeptikus vagyok az egész kapcsán.
- Bubble már biztos meg is sértődött, legalább egy hete nem láttam. – Arcomra kissé hamiskás mosoly kúszik, naná, hogy erőteljes célzás is megbújik szavaim mögött, mert ha már ez az utolsó napunk, amibe nem zavar bele – na jó, ez teljesen azért nem igaz – egy elrendezett házasság fenyegető ténye, akkor azt töltsük el a lehető legkellemesebben. Beszívom az illatát, homlokomat a halántékának döntve adózom egy keveset a csendnek. - Nyáron fürödhetnénk majd itt egyszer, én nagyon szeretem, és határozottan nem olyan zsúfolt, mint egy strand vagy tengerpart.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptySzer. Ápr. 06, 2016 5:37 pm
 



 

Vízesés Giphy
Most, hogy ennyire nyíltan beszélgetünk az elkövetkezendő rosszról, talán valóban az lenne a legésszerűbb cselekedet a részemről, ha elhagynám a várost. Amelia nagyit úgyis csak ritkán látom és legalább egy kicsit távol leszek ettől az egész felhajtástól. Nem tudom, mennyire tudnék megbirkózni a helyzettel, hisz sosem kerültünk hullámvölgybe a kapcsolatunk alatt. Kisebb összezördülések mindenki életében előfordulnak, de néhány percnyi duzzogás után el is múltak. De ez most nem néhány percig fog tartani, hanem még az is lehet, hogy évekig.
-Holnap megveszem a jegyem a chicago-i gépre. – Nem vágyom rá túlzottan, hogy itt hagyjam, de jót fog tenni egy kis távolság. Hogy reálisan tudjak gondolkodni. Hogy csak azzal foglalkozzak, milyen pitét válasszak nagyi specialitásai közül. - De csak miután a kezembe fogtam az újságot, amiben ott a cikkem. Éééés, miután kaptál egy tiszteletpéldányt az aláírásommal. Egyszer még sokat fog érni. – Ez ad némi elégedettséget, hogy az életem nem olyan, mint egy selejtes cipő. Ami hol kilóéterekre visz, hogy pedig megragad valami ingoványos, sötét helyen.
Kérdése bennem is megfordult már párszor, sőt, megmosolyogtat a gondolat, hogy az idősebb Campbell jótékonykodásra adja fejét. Annál sokkal jobban szereti a pénzt, minthogy másokat megsegítsen. - Fogalmam sincs, honnan jöttél, merthogy a családodból senkire sem hasonlítasz, az is biztos. – Széles mosollyal férkőzöm közelebb hozzá és lágyan végigsimítok arcán. El sem tudom képzelni, hogy a benne rejlő együttérzés, kedvesség és figyelmesség valójában családja melyik tagjában veszett el. Talán Mrs Campbell lehetett ilyen, amíg férje pénzhajhász életmódja meg nem fertőzte. Ha az élet nem így alakulna még azt is el tudnám képzelni, hogy édesanyja és én jól meglennénk.
-Ami azt illeti, jobb szeretek fotózni. Emberek között lenni, minthogy a gép előtt görnyedjek. Bár, ha jól meggondolom, később talán mindkettő jól fog jönni. – Ezen még sosem gondolkodtam el. Szeretek írni, szeretek az írás által különböző emberekkel beszélgetni, de a fotózást semmivel sem lehet pótolni. Néha olyan pillanatokat lehet megörökíteni, amiket szavakkal képtelenség körbeírni.
Élvezem közelségét, beszívom ismerős illatát. Néhány perc erejéig megengedem magamnak lehetetlent. Elhinni, hogy ez az egész csak egy rossz álom. Hogy felébredek és minden olyan lesz, mint azelőtt. - Eszem ágában sincs elhagyni. Kizárólag akkor, ha túlságosan megkedvelitek egymást. – Ami nem fog bekövetkezni, erről magam fogok gondoskodni. - És te is tudod, hogy közöm sincs a divathoz, mert egyáltalán nem érdekel. Ellenben elbűvölő vagyok és kifejezetten imádnivaló. – Széles mosolyt villantok és jól szórakozom ezen a néhány mondaton. Sosem voltam egy divatguru, nem figyelem az új kollekciókat, viszont szeretek vásárolni. Azt hiszem, ez minden lány gyengéje. Na meg a jóképű, kedves fickók… pont, mint Matt. - Igazad van, nem sok idő, de már most is nyűg az egész. Minek ezt évekig húzni? Egyáltalán nem is értem, hogy a 21. században, hogy fogalmazódhatott meg apád fejében, hogy erre kényszerítsen. – Fortyanok fel, de pillanatok alatt lenyugszom a puszitól, ami arcomat érinti.
-Le kéne cserélni a flancos kocsidat. – Vigyorgok, kicsit cukkolom a menő járgányával, ami valljuk be, meseszép, de mégis csak eléggé feltűnő. - Bubble pedig talán már meg sem ismer. Tegnap a szobámban kaptam rajta, ahogy rángatja kifelé a szekrényből a pulcsid. Elrendezte magának az ágy mellett és elaludt. – Szegény apróság, néha tényleg úgy viselkednek, mint a gyerekek. Hiányzik neki az apja.
-De ha nem akarsz a lakásomra cuccolni, a napokban vettem ki egy stúdiót. Van már néhány holmim ott, a város szélén van, nyugodt környéken. Ha semmiképp sem akarod, hogy meglássanak… – Talán ez lesz a legésszerűbb. A helyiség nem túl nagy, de épp elég ahhoz, hogy néhány lopott éjszakát együtt töltsünk ott. Majd berendezkedünk oda, mint utolsó mentsvárba.
-Mindenképp vissza kell jönnünk, ha jó lesz az idő. Itt legalább nincs nyüzsgés, meg tömeg. – Tökéletes helyszín a kikapcsolódáshoz, a romantikázáshoz. A mostani körülmények miatt ez lehet a mi titkos helyünk, ahová elszökhetünk, ha úgy érezzük, nem bírjuk egymás nélül.


Vissza az elejére Go down
Matthew Campbell
Matthew Campbell
Inaktív

Avataron : Keresztnév Vezetéknév
Kor : 40

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyHétf. Ápr. 11, 2016 12:05 pm
 



 


Isadora & Matthew


- Rendben. Elképzelésed sincs, mennyire utálom magam ezért. – Nem szeretném, hogy lássa, legalább addig nem, amíg elül az újdonság varázsa, és boldog-boldogtalan rólunk beszél. Amíg lenyomják a torkomon, hogyan fogjuk ezt kezelni a sajtó előtt. Abban bízom, hogy augusztus még kellőképpen messze van, találhatunk megoldást, mert én abszolút nem akarok nősülni, nem szív nélkül. Érdekes, mielőtt megismertem Dorát, simán belefért volna az életembe egy elrendezett házasság, de most… - Efelől kétségeim sincsenek, és el sem engednélek anélkül. – Húzom picit oda magamhoz, hogy ismét csókot lopjak, mert nyilván sosem elég belőle, de mostanság különösképpen nem.
- Azt hiszem, sosem jutott még eszembe, hogy jobb lenne örökbefogadott gyereknek lenni, de most határozottan így érzem. – Feszülök bele pár pillanat erejéig a tehetetlen dühbe, míg végül ismét el tudom engedni, és a jelenre koncentrálni, ami sokkal értékesebb bárminél, pusztán azért, mert Ő itt van velem. Sosem hittem volna, hogy fogok így szeretni valaha, és mindezidáig mérhetetlenül hálás voltam érte, de most… nem értem, hogy valamit, ami jó, miért kell felrúgni anyagias okokból. Elhiszem, hogy életünk során megannyi próbát kell kiállnunk, de ez jelenleg egyáltalán nem vígasztal. A simítása ellenben hihetetlenül jól esik, könnyű is elmosolyodnom, és jobban éreznem magam tőle.
- Sosem árt, ha több mindenben tehetséges az ember, és ha te már ilyen szerencsés vagy, nem árt valóban kiaknázni őket. – Nem feltétlenül most, hisz még fiatal, az lenne még a dolga, hogy tisztességesen élvezze az életet, ellenben ő máris ilyen helyzetbe kényszerült, aminek abszolút nem örülök, de sajnos vannak olyan dolgok, amiket képtelenek vagyunk befolyásolni. Próbálkozom, és ha van kiskapu, meg fogom találni. A saját sorsom fele ennyire sem érdekelne, ha nem lenne itt nekem Dora.
- Ha meg is kedveljük egymást, az akkor sem olyan mélységű lesz, ami miatt bárkinek aggódnia kellene, főleg nem neked. – Teljesen biztos vagyok az érzéseimben iránta, és azt nem fogja megingatni egy kényszerházasság sem. Abban meg soha nem hittem, hogy lehet egyszerre két embert szívből szeretni, ostobaság.
- Ez szubjektív, szóval mindenkinek más tetszik, és így van jól, bár szerintem zsákruhában is járhatnál, akkor is nagyon csinos lennél. A többivel eszemben sincs vitatkozni. A gyönyörűt is hozzácsaphatjuk. – Túrok bele a hajába, igaz elég furcsa, hogy ennyire rövid, de nyilván nem a haját szeretem benne, hanem őt magát. Röviden is nagyon szép, kicsit talán komolyabb, felnőttesebb, nem kislányosan bájos. Néha szükség van változásokra, és a nők esetében a hajváltoztatás férfiak miatt következik be. Azért remélem, nem miattam szánta ilyen drasztikus lépésre magát.
- Ötletem sincs, mert az egy dolog, hogy szerinte ez nekik mennyire bevált, bár ezzel tudnék vitatkozni, de attól még nálam nem fog, és egyébként is, gyűlölnék egy nőt ilyesmibe belekényszeríteni. Eleve érzékenyebbek és érzelmesebbek vagytok, mint mi, férfiak… Nem hiszem, hogy csak én érzem magam pocsékul az egész miatt. – A kocsim lecseréléséről szóló megjegyzést meg sem hallom, már csak azért sem, mert van egy kevésbé figyelemfelkeltő autóm is, amit kénytelen leszek eztán gyakrabban használni. - Komolyan? Akkor azt hiszem, ezen sürgősen változtatnunk kell, nem szeretném depresszióba hajszolni szegényt. – Én is imádom Bubblet, de mostanság túl sok volt a dolgom, meg rettentő feszült vagyok, és ilyen állapotban nem szeretek betörni az otthonába, az olyan, mintha hazavinném a munkámat és a stresszt. Jelenleg viszont kellőképpen kiegyensúlyozottnak gondolom magam, hála neki.
- Komolyan, kivettél egy stúdiót? Ez tök jó, viszont nem kérnélek arra, hogy egy stúdióban húzzuk meg magunkat, ha már valahová el kell vonulni, az inkább a lakásod legyen, valahogy megoldom. – Azt nem mondom, hogy minden egyes este ott fogok aludni, de szeretnék minél többet ott tölteni, persze csak azután, hogy visszatért a városba, és kicsit elült a vihar. - Amolyan futó, rád török randi helynek tökéletesen megfelel. – Vonom fel a szemöldököm, és szórakozottan lépegetek felfelé a combjain. Nos, igen, pont úgy gondoltam, mert bár már egy ideje együtt vagyunk, azért még mindig istenesen egymásnak tudunk esni a szó lehető legpozitívabb értelmében, hála az égnek.
- Így van. S ki tudja… el tudok képzelni egy s mást ott a vízsugár közelében. – Azt hiszem, elkalandoztam, de nem tehetek róla, rajongok érte a szó minden értelmében. - Gondolom, annyira nem nagy probléma, hogy ma nálad aludnék, és megdögönyözném kicsit Bubblet is. Lassan úgyis alkonyodik, és hűvösebb lesz sokkal, remélhetőleg pár hét múlva már tovább időzhetünk itt. – Még nincs a legideálisabb idő, annyi szent, na de valahogy most éreztem a legalkalmasabbnak, hogy megmutassam neki ezt a helyet.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptySzer. Ápr. 27, 2016 4:27 pm
 



 

Vízesés Giphy
Amint visszaérünk a gyötrelmes hétköznapokba, meg kell néznem, mikor indul gép Chicago-ba. És talán fel kéne hívnom Amelia nagyit, hogy számítson az érkezésemre. Olyan régen láttam és annyi mesélnivalóm van. Azt hiszem, viszek neki a kedvenc juharszirupos cukorkájából.
-Nekem sincs kedvem elmenni, de azt hiszem, jól fog esni a távolság és rég láttam a nagyanyám. – Szégyellem is magam miatta, de annyira lekötött a saját életem rendezgetése, hogy csupán néhány telefonhívásra futotta. Amik persze órákig tartottak, de ez mégsem ugyanolyan, mintha ott lettem volna.
Viszonzom édes, ám de gyors csókját és eszem ágában sincs elhúzódni tőle. Egyszer úgyis haza kell mennünk, itt kell hagynunk ezt a helyet, ami jelen pillanatban utolsó mentsvárként csak kettőnké. Ki tudja, mikor leszünk ismét így együtt.
Isten tudja miért – és hiába is kattog az agyam egyfolytában erről a képtelen helyzetről -  a bizalmam irányában egy cseppet sem gyengült. Ugyan úgy megbízom benne, mint mikor elmondta, miféle különös házasságba kényszerítik. Elhiszem minden szavát és azzal nyugtatom magam, hogy amikor ennek vége lesz, boldogan élünk, míg meg nem halunk.
Szavaitól elmosolyodom, bár az igazat megvallva, bókjait a mai napig pironkodva fogadom. Nem voltam és nem is vagyok hozzászokva az effajta véleménynyilvánításhoz. Apám mindent megtett azért, hogy csodálatos életem legyen, de sosem lépte át azt a határvonalat, amit kettőnk közé húzott. A dicséret nem tartozott a szótárába. Ehelyett inkább a bátyám volt az, aki az önbizalmamnak játszott. Rettenetesen hiányzik…
-Legközelebb, ha vacsorázni viszel, majd előkotrok egy zsákot a raktárból. – Viccelődöm nevetgélve, de összeszorul a gyomrom a gondolattól, hogy ez bizony nem az elkövetkező hetekben, illetve hónapokban lesz.
Lehunyom szemem, ahogy ujjai hajamba túrnak. Sokat hezitáltam, mihez is kezdjek sűrű loboncommal. Kész gyötrelem volt a mindennapokban, sosem tudtam, mihez kezdjek vele, így jobbára mindig lófarokba kötöttem. Kényelmesebb volt és hamar megvoltam vele. Sosem panaszkodott érte, bár azért kicsit aggódtam reakciója miatt. Szerencsére jól fogadta és talán egy kis komolyságot is csempésztem vele magamba.
-Attól függetlenül azért megkérdezhettek volna téged is erről az egészről. – Még mindig nem vagyok kibékülve az apja eszement tervével, de muszáj lesz megbarátkoznom a gondolattal. Napok kérdése és úgyis fejtetejére áll nyugodt kis életünk.
Bubble említése kapcsán azonban újra előtérbe kerül jókedvem. Legalább ez a kis szőrmók eltereli a gondolataimat. - Ami azt illeti, ő sokkal rosszabbul viseli a hiányodat, mint én. Mi legalább telefonon értekezünk, ha nincs más lehetős, szegényem viszont minden egyes férfihangban téged keres. – Épp a napokban kezdett őrült csaholásba, mikor meghallotta a pizzafutár hangját. Kirontott a hálóból és meg sem állt az ajtóig. Ott aztán ráeszmélt, hogy nem Matt az és visszakullogott a vackába. A szívem szakadt meg érte…  
-Mindig is akartam egy saját stúdiót. Ahol a magam ura vagyok, azt csinálok, amihez épp kedvem van. Legutóbb egy kedves idő házaspárról készítettem fotókat. Eszembe jutatta a nyarakat, amiket a nagyinál töltöttem. – A gondolat, hogy újra látom a nagyanyám, teljesen feldob. Mint mikor kislány koromban anyuék elmondták, meglátogatjuk a nagyit. Az indulás előtti hetekben alig bírtam magammal. Na, valahogy most is így érzem magam. - A lakásom valóban kényelmesebbnek tűnik. Fázom is, szóval, egész jó ötletnek tűnik az a forró zuhany. – Incselkedem vele, élvezem, hogy minden egyes mondatomat érti, nem kell magyarázkodnom. Ez mindig is működött közöttünk.
-Hazafele ugorjunk be a stúdiómba. Meg szeretném mutatni. – Igaz még egész kezdetleges, de híven tükrözi személyiségemet. - Összedobok valami gyors vacsit és utána a tied vagyok. – Megcsókolom, közelsége megrészegít. Összerezzenek, ahogy a hűvös szél utat tör kabátom réseinél.
Felállok és kezemet nyújtom felé. - Ha jobb lesz az idő, ide mindenképp visszajövünk. – Talán, ha kicsit lecseng ez az ügy, lesz időnk arra, hogy megszökjünk néhány órácskára a kíváncsi tekintetek elől. Legalábbis, remélem lesz alkalmunk egymás társaságát élvezni még akkor is, ha tudom, csupán pár óra adatik majd nekünk.


Vissza az elejére Go down
Matthew Campbell
Matthew Campbell
Inaktív

Avataron : Keresztnév Vezetéknév
Kor : 40

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptySzer. Május 11, 2016 12:24 pm
 



 


Isadora & Matthew


- Igen, biztos nagyon örülni fog neki. Ha úgy jön ki, lehet, hogy még meg is látogatlak titeket. – Nem két perc eljutni oda nyilván, de különösképpen ez nem érdekel, hogyha sikerül összehoznom, meg fogom tenni, kivéve, ha azt mondja, ne menjek, mert őt mindig igyekszem tiszteletben tartani. Nem voltam sosem olyan típus, aki ne viselné vagy tűrné el a nemet. Nagyon szerettem volna megkímélni mindettől, de a helyzet az, hogy képtelen lennék elengedni, hiába durrogtatják sokan azt a sablonos szemetet, hogyha szeretsz valakit, elengeded. Jelen helyzetben nem tehetem meg, mert ha valaha vissza akarna jönni, nem biztos, hogy tudna a kényszerházasság ténye miatt. Meg aztán, ha Ő nem lenne, végig sem tudnám csinálni ezt az egészet.
- Zsááákot? Ne reménykedj, az sem lenne képes elhalványítani. – Tudom, talán túlzottan fennkölt azt mondanom, hogy nála gyönyörűbb számomra nem létezik, pedig határozottan így van, és holt biztos, hogy ez sosem fog megváltozni. Az viszont tényleg kérdéses, mikor is lesz ez a legközelebb, mert ha el is vinném, illene úgy csinálnunk, mintha semmi sem lenne köztünk, az meg olyan nevetségesen hangzik… emellett épp annyira lehetetlennek is, nem is szívesen mennék bele még gondolat szintjén sem.
- Apámat mikor érdekelte, hogy én mit akarok? Nyilván, ami nekik összejött, az másnak is össze fog, bár azt inkább hagyjuk, hányszor és hány nővel csalta szegény anyámat. Ennyit az elrendezett házasságok értelméről. – Na jó, meglehet, kissé indulatosabban reagáltam, mint szerettem volna, de Dora úgyis tudja, hogy nem neki szól, ő soha nem húzott fel úgy, hogy kiakadjak igazán, vagy egyáltalán kikeljek magamból, nem is stílusom, de a helyzet adta tehetetlenségem valósággal megfojt.
- Mesterien értesz ahhoz, hogy még rosszabbul érezzem magam. – Azért, egyfajta derű is vegyül a komorságomban, mert valahol egészen jól esik, hogy a kutyus ennyire ragaszkodik hozzám. - Mindenesetre ma bepótoljuk az elvesztegetett időt, vele alszom, s nem veled. – Csípem immár mosolyogva finoman oldalba.
- Olyan bájosak, a kedves idős házaspárok. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én, mikor meglátom őket, mindig arra gondolok, vajon mi lehet a titkuk? Hogyan csinálják? A mai világban ritka az, hogy egy házaspár tényleg együtt legyen a sírig. – Pedig szerintem a legtöbben megérdemelnék ezt a fajta szerelmet, kiegyensúlyozott párkapcsolatokkal a világ is szebb hely lenne.  
- Na, végre vannak jó ötleteim is. – Kacsintok egyet felé, majd felemelkedem, és felhúzom magammal, aztán már indulhatunk is. A többi mondandójára csak bólogatok, de inkább a csókkal vagyok elfoglalva, miközben magamhoz is húzom. Jólesően merülök el ajkai ízlelgetésében, illetve nem is lehetnék jobb helyen, mint ilyen közel hozzá.
- Így van, mindenképpen. Sok mindent nem csináltunk még vízesés alatt. – Nem tehetek róla, eléggé egysíkú irányba terelődtek a gondolataim, de nem bánom, és egyébként is, tudja jól, hogy minden tekintetben nagy rajongója vagyok.
El is navigálom magunkat az autómig, hogy ott aztán kicsit beizzítsam a fűtést, úgy tűnt, valóban fázik kissé, és mivel az ülés is fűthető, elég hamar át fog melegedni. Aztán irány a város, s azon belül is a stúdiója, aztán jöhet Bubble lélekápolása a zuhany előtt.
 
//Ezt a részét köszönöm szépen, imádtam, ide nekem ez lenne az utolsó, de mehetünk tovább a stúdióba, vagy hozzád, ahová szeretnéd. *.*//
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyVas. Júl. 03, 2016 11:42 am
 



 





játék vége



Vissza az elejére Go down
Oliver Storm
Oliver Storm
Egészségügy

Avataron : Jensen Ackles
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptySzomb. Szept. 10, 2016 10:18 pm
 



 

Gracie & Ollie

Wait a second, let me catch my breath
Remind me how it feels to hear your voice
Your lips are movin', I can't hear a thing
Livin' life as if we had a choice

Szombat van. Nyugodt, semmittevő, vasárnapot megelőző szombat délután és mára randevút beszéltünk meg Gracie-vel itt, az Olympic Nemzeti Park bejáratánál, hogy aztán együtt mehessünk fel a vízeséshez. Hogy miért itt? Magam sem tudom. A vacsorameghívás olyan klisésnek tűnt, és akkor az ember arra figyel, hogy ne egye le azt a kényelmetlenül feszesre keményített fehér inget, amit ismerve engem úgyis leettem volna, plusz előre gondolkodván a kaját hatvan százaléka kiesne a lehetőségek közül, hisz mi van, ha ez AZ az este, amikor...amikor történhet valami. Valami...jelentőségteljes. Akkor az ember szája nem lehet fokhagyma vagy chili ízű, ugyebár. Szóval macerás. És őszintén szólva nem is igazán vagyok arra hangolódva, hogy egy csomó másik emberrel egy légtérbe legyek kényszerítve. Túl sokat voltam a falak között, nem bírom sokáig. Néhány nappal ez előtt engedtek ki, és azóta szinte megállás nélkül járom a várost. Vettem egy buszbérletet. Igen, én, Oliver Storm, a neves gyermeksebész boldogan ülök buszra, és órákon át csak szállok egyik járatról a másikra, hogy céltalanul keringjek a városban. És kompozok. Órákig vagyok képes oda-vissza kompozni. Ott érzem magam a legjobban. Ott úgy érzem igazán szabad vagyok. Mintha az, hogy más szemszögből nézhetek a városra, engem is más megvilágításba helyezne. Tudom, hogy ez talán butaság, mégis így érzem. Olyankor kicsit sikerül kitisztítani az amúgy zavaros fejem. De most itt vagyok, ennél a csodás parknál, és Grace-t várom. Semmi cécó, egyszerű farmernadrág van rajtam, egy hosszú ujjú póló, felette pedig a zöld dzsekim, mivel az este azért már hűvösnek ígérkezik, és az erdő mélyén mindig pár fokkal hidegebb van, mint a panelrengetegben. A padon ülök már egy órája, elgondolkozva nézem a parkolóban lézengő embereket, a ki-be érkező túrázókat, a kisgyerekes családokat és az első-második-sokadik randijukat megélő pattanásos képű és túl sok sminket viselő tiniket, kezemben szorongatva egy fél literes ásványvizes palackot. Mellettem egy hátizsákban üdítő van, víz, néhány szendvics és természetesen a nagyim által kierőszakolt és elcipelésre ítélt sütemény, amely csak arra vár, hogy felfedezés közben elfogyasztásra kerüljön általunk. Szívemben ismeretlenül ismerős izgalom és zavarodottság kavarog napról-napra, ahogy Gracie-re gondolok, és néha azt érzem, hogy elepedek érte, néha viszont ordítva menekülnék előle. Miért? Talán mert az a folyton bennem élő érzés nyomaszt, hogy talán már nem vagyok ugyanaz, mint aki valaha voltam. Elvettek tőlem valamit, és ez talán jobban megváltoztatott, mint valaha hittem volna. Nem tudom. Én sem értem saját magam. de próbálok mindent megtenni, hogy közelebb tudjak kerülni hozzá, és közelebb engedjem magamhoz. Néha egészen megőrjít a hiánya. Fura gondolatok környékeznek, és bár egy részem ösztönösen próbálja távol tartani magamtól, mégsem megy túl jól, mert egyre több mindent vagyok képes már felsorolni, ami tetszik benne. A pszichiáterem szerint a kötődés lassan a felszínre kerül. Nagyanyó azt hajtogatja, hogy ha az agyam nem is emlékszik rá, a szívem nem felejtette el. Talán igaza van. Az új érzések vajon az előzőek emlékei miatt törtek felszínre, vagy újra kezdek beleszeretni? Vagy olyasmi. Nem tudom, ahogy azt sem ő miként éli meg azt, hogy nem igazán vagyok beszámítható, és néha akaratlanul lehangolódok vagy épp dühössé válok. Még nem mertem megkérdezni. Csak úgy jó vele lenni. Mikor egy-egy pillanatra sikerül elfeledkeznem a nyomásról, amiben a nap minden percében élek. Amit csak vele tudok megtapasztalni.
Mikor észreveszem, hogy felém közeledik, a szívem óriásit dobban. Annyira elgondolkoztam, hogy majdnem nem vettem észre, hogy a parkolón át felém közeledik. Felpattanok a padról és felé sietek. Szívem hevesebben ver a látványára, és ismét megállapítom, hogy iszonyú mázlista vagyok, hogy ez a gyönyörű nő rám áldozza az életének óráit. Talán sosem lehetek ezért majd elég hálás, hogy harcol. Velem együtt harcol, állja ki sorban a próbákat. Értem. Értünk.
- Szia Grace. Örülök, hogy látlak, már nagyon vártalak. - mondom neki mosolyogva, és ha engedi, közel hajolva hozzá megpuszilom az arcát, csak amúgy üdvözlésképpen. Hiszen több van köztünk mint barátság, de a csók...addig még nem mertem elmenni. - Nos, térkép van nálam, enni-innivaló is a táskámban, úgyhogy ha gondolod, akár indulhatunk is. Fedezzük fel ezt a helyet. Milyen napod volt eddig? Sikerült kipihenned a tegnapot? - mosolygok rá, és tényleg örülök, hogy itt van. Mesélte, hogy elég hosszú napja lesz pénteken, így csak pár szót beszéltünk este telefonon, és tényleg érdekel, hogy van. Remélem nem túl fáradt a kiránduláshoz. Még sosem jártam errefelé, talán ő sem, és ez tök jó alkalom, hogy kicsit megint közelebb kerüljek hozzá és ő hozzám. Remélem nem fogom elijeszteni semmivel. Ha hoz valamit, szívesen elveszem a kezéből, hogy ne kelljen cipelnie, végtére is én vagyok a férfi, még akkor is, ha az utóbbi időben egyáltalán nem érzem teljes értékű férfinek magam. A pszichiáterem szerint lelkileg úgy érezhetem magam, mint egy nyomorék, értéktelennek és lenézettnek gondolom magam, mert nem végezhetem a munkám, mert az amnéziám elválaszt a múltamtól, mert évek estek ki az életemből és még autót sem vezethetek. Valóban jó hasonlat, nyomoréknak érzem magam, koldusnak, aki kéreget. De ma talán ismét egy jobb nap következik. És tényleg napról-napra jobban leszek. Talán nem üldözök el mindenkit magam mellől. Talán ma nem.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyHétf. Szept. 12, 2016 4:44 pm
 



 

Vízesés Tumblr_mnx9xaoHdq1s2zaozo2_250
Még mindig nem tudom pontosan, hányadán állunk Oliver-el. Szívesen vagyok vele és ha egy napnál tovább nem keres, azonnal kétségbeesem. Nem szeretnék rá telepedni, sem kisajátítani, hisz neki is meg van a saját élete, a saját ritmusa. Mégis sokszor fog el a szívfacsaró érzés… nekünk talán ennyi jutott. Az a néhány szerelmes, csodaszép hónap, ami a balesettel együtt csupán fájó emlék marad.
Ha nincs mellettem, roppantul hiányzik és megőrjít a gondolat, hogy esetleg idegen nőkkel találkozgat. Amit persze nem kellene így felfognom, elvégre nem tudja, ki vagyok és nem emlékszik semmire sem azokból az időkből, mikor még boldogok voltunk.
Egyre több időt töltünk együtt, valamikor én viszem el azokra a helyekre, ahová régen jártunk, máskor ő talál ki valami programot. Így van ez most is, a nemzeti park bejáratánál beszéltünk meg találkozót. A munkám miatt sokszor kell sokáig bent maradnom az iskolában, így jobbára csak a hétvégék maradnak nekünk.
-Grace drágám, ne feledd, hogy holnap ebédelni megyünk nagyanyádhoz. – Szól anyám a földszintről, a lépcsőfordulóban állva. Tekintete a lelkemig hatol, ahogy kidugom fejemet szobámból és az ajtófélfának támaszkodva nézek le rá.
-Tudom Anya, nem felejtettem el. – Sokszor úgy érzem, előbb tudja a gondolataimat, mint ahogy az megfogalmazódik a fejemben. Mert a következő kérdése azonnal telibe talál.
-Kicsim, ha úgy érzed, Olivert is meghívhatod. – Torkomon akad a bonbon, amit még névnapom alkalmából kaptam az osztályomtól. Nagyot nyelek, hogy újra levegőhöz juthassak.
-Nem tudom Anya, nem hiszem, hogy lenne hozzá kedve. Jelen pillanatban még csak egy idegen vagyok számára. – Baktatok le a lépcsőn és megállok az utolsó fokon. Anya a lehető legegyüttérzőbb pillantásával mustrál és arra vár, vajon mikor buggyannak ki újra kövér könnycseppek a szememből. De most az egyszer megacélozom magam és elmosolyodom.
-Holnap találkozunk. Átjöhetnél hozzám, összedobok valami vacsorát és ha úgy van, Olivert is láthatod. – Vigyorgok mind a 32 fogammal és megigazítom a könnyű sálam. Vékony hosszú ujjút vettem, farmerral és sportcipővel, hogy könnyen lehessen caplatni az erdőben. Övtáskám nem a derekam éke, sokkal inkább a hátamé. Máshol nem bírom elviselni, csakis a hátamon. Zsebkendő, pénz és kulcsok vannak benne, na meg persze a telefonom, bár kétlem, hogy odabent a sűrűben lenne térerő. De biztos, ami biztos.
A város zsúfolt útjain szinte képtelenség gyorsan eljutni a-ból b-be. Beletelik jó néhány percbe, mire az Olympic Nemzeti Parkhoz kanyarodok.  A parkolók telis tele autókkal és kisbuszokkal, idős és fiatal emberekkel, akik kihasználva a nap utolsó sugarait, ellátogatnak a vízeséshez.
A szívem a torkomban dobog, a fülemben a vérem tombol és idegesség facsarja össze gyomromat. Valahányszor találkozunk, fennáll a lehetősége annak, hogy az utolsó találkánkat ejtjük meg. Sosem tudhatom, Oliver mikor unja meg kicsinyes, szerelmes ragaszkodásom. Egyelőre jól tűri, hogy az élete része vagyok, de ki tudja meddig tart ez még így.
Karjaimat mellkasom előtt összefonva sétálok a tömegben, kerülgetve az embereket, mikor megpillantom. Összeszorul a szívem, ahogy látom ott ücsörögni, egymagában, gondolataiba temetkezve. Elmosolyodom, ahogy észrevesz, a szél arcom elé fújja csokoládébarna tincsimet. Lepödröm csuklómról a hajgumit és laza lófarokba kötöm sörényem.
Belepirulok üdvözlő puszijába és tudatosítnom kell magamban, hogy nem egy hetyke, lökött tinilány vagyok már. Nem viselkedhetek így minden érintésétől.
-Szia Oliver, siettem, ahogy tudtam, de hatalmas a dugó a négyes úton. – Húzom el a számat. - Remélem nem vártál sokat. – Toporgok egy kicsit mellette, övtáskám pántjával játszadozva.
-Túléltem, bár miután beszéltünk telefonon, úgy ahogy voltam ruhástól, elnyomott az álom. – Indulok lassan útnak és csak remélni tudom, hogy követi lépéseim. - Hogy vannak a nagyszüleid? – Érdeklődöm felőlük, hisz olyan kedvesek voltak velem. Egyek a kevés ismerősök közül, akik továbbra is abban bíznak, hogy valami csoda folytán Oliver visszanyeri emlékeit és minden újra a régi lesz.


Vissza az elejére Go down
Oliver Storm
Oliver Storm
Egészségügy

Avataron : Jensen Ackles
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyVas. Szept. 25, 2016 12:07 pm
 



 

Gracie & Ollie

Wait a second, let me catch my breath
Remind me how it feels to hear your voice
Your lips are movin', I can't hear a thing
Livin' life as if we had a choice

A gondolataim lefoglalnak, mint mindig, míg Gracere várok. Direkt jöttem előbb, mert igazából már otthon sem bírtam megmaradni, a nagyiékat is az őrületbe kergettem, így inkább korábban érkeztem. Ezer kérdésre keresem a választ, és szép lassan meg is hibbannék szerintem, ha időről-időre Grace nem cibálna ki a saját agyamból. Rettenetesen furdal a lelkiismeret amiért így kínzom szegényt, néha az az érzésem, csak kihasználom, de ha arra gondolok, hogy többé nem jön, az nagyon fáj. De most, amint meglátom, elillannak a keserű gondolatok, és megmagyarázhatatlan izgalom és a boldogsághoz nagyon hasonló szívdobogás, felületes légzés tör rám. Magyarázhatnám hosszasan orvosi szemszögből, de felesleges hitegetnem magam. Hogy ezek valódi érzelmek-e Grace iránt, amik lassan törnek a felszínre, vagy esetleg valami más, valami új? Nem tudom. De nem is igazán akarok ezekben a percekben ezen rágódni. Csak szeretném élvezni Grace társaságát, mert amúgy nagyon jó vele lenni. Vicces, édes, könnyed, és nagyon figyelmes. És én szeretem, mikor nagyon figyelmesek velem, mert én is az vagyok. Persze nem mostanában, az utóbbi időben csak halovány árnyéka vagyok önmagamnak, de ettől még tudom, hogy alapvetően én is ilyen vagyok. Talán ezért kedveltük meg egymást akkor is. Az ellentétek vonzzák egymást, ez tény, de igazán jó kapcsolat csak két nagyon hasonló ember közt lehet. Talán mi is ilyenek voltunk.
Grace arcára puszit adok, amire láthatóan kissé elpirul, de én is. Nem szoktunk hozzá még mindig. Pedig a testem néha nagyon is jelzi, hogy többre is mehetnénk, de én tudom, hogy ezzel még várni kéne. Csak amíg kiderítjük, igazi-e ami köztünk van, vagy csak illúziókba rángatjuk magunkat.
- Nem, dehogy vártam, pontos vagy, mint a svájci óra. - mosolygok rá, pedig valójában azt sem tudom, mennyi az idő. Ha késett is, semmit nem vettem észre belőle, és nem azért, mert nem érdekel, hogy jön-e vagy sem, csak annyira elbambultam. Idegesnek látszik, de remélem pár perc múlva feloldódik majd. Ha másként nem is, de baráti viszonylatban vagyunk olyan jóban talán, hogy ne aggódjon emiatt folyton.
Grace elindul, és a tegnap estéről kérdezem, miközben felkapom a táskát a padról és átvetem a vállamon. Tudom, hogy hosszú napja volt, de amikor azt mondja, ruhástól aludt el, elnevetem magam.
- Ó, te szegény. Akkor biztos tényleg jól kifárasztottak tegnap. - mosolygok rá, és átkarolva a vállát kicsit megszorongatom, majd újra elengedem, miközben kezem óvatosan simít végig a hátán. - Na de legalább kialudhattad magad és most jól tele vagy energiával, hogy be tudjuk barangolni ezt az erdőt. Én nem voltam még itt, de biztos vagyok benne, hogy gyönyörű. - lépkedek mellette felfelé, és tüdőmbe szívom a friss erdei levegőt. Odalent Texasban por van és forróság, a levegő száraz. De idefent csupa pára és sós ízű szél. Most kifejezetten jól esik.
A nagyszüleim felől érdeklődik, és ez nagyon jól esik. Nagyon szimpatikus volt számukra Grace, és azóta is azzal nyüstölnek, mikor viszem el őt hozzájuk. Anyámmal ugyan még nem találkozott, de szerintem ha oda kerülünk, azzal sem lesz semmi baj. Már, ha eljutunk odáig. Nem tudom, néha azonnal szeretném bemutatni minden szerettemnek, Chloénak, anyámnak, Tristannak(pedig őt már ismeri is) néha pedig...csak önző módon magamnak akarom megtartani. Dilemma előtt állok, vajon elmondjam-e, vagy sem, amit a szívem diktál? Hisz a nagyszüleimet mindenek felett imádom, tagadjam meg tőlük a kérést?
- Jól vannak, hála a Mindenhatónak. Szeretnének veled újra találkozni, majd ha alkalmas lesz. Nagyanyó említett valami családi vacsorát, vagy ebédet, vagy ilyesmit, amire eljöhetnél majd, ha van kedved. - sétálok mellette, és közben a fákat, az avart, a zöld lombokat nézem, és hallgatom az erdő hangjait. Nem nagy dolog egy ilyen családi ebéd, nagyiék elég sűrűn szoktak ilyesmit csinálni, mert tudják, hogy egyébként fényévente látnák egyszer a lányukat, vagy a többi unokájukat, dédunokájukat. Cholét is hiányolják nagyon, és nagyon aggódnak érte, de a vejükkel nem igazán lehet beszélni. Persze ő sem tiszteletlen velük, valamiért a nagyival és tatussal senki nem képes gorombának vagy illetlennek lenni, mert a kiállásuk, a kisugárzásuk olyan, amilyen, és emellett senki nem tud elmenni. Persze azt is megértem, ha Grace egy időre kihagyná a családommal való érintkezést, pont azért, mert ilyenek. Nem rejtették véka alá előző találkozásuk alkalmával sem, mit gondolnak, és talán ez neki fájdalmat okozott. Nekem is fájt, mert arra emlékeztetett, mit veszítettem el. Gracet előre engedem egy keskenyebb ösvényen, és utána lépkedek. Már egészen bent vagyunk az erdőben, körülöttünk senki sincs, csak az erdő és a hangjai. A parkoló zaja is távoli morajlás csak. Jó ez a csend.
- És anyukád, hogy van? Mondtad, hogy mostanában ritkábban találkoztatok. Az enyémmel is csak telefonon tudok beszélni, most épp Rómában van egy kiállítás miatt - kezdek bele, amikor hirtelen hatalmas reccsenést hallok. Felpillantok, és észreveszem, hogy egy hatalmas, vastag faág zuhan lefelé vészes sebességgel. Gondolkodás nélkül ugrok előre, és lököm félre Gracet. Testem az övének csapódik, ahogy ledöntöm a lábáról, és a testemet használva védőpajzsként ráfekszek, hogy megvédjem a veszélytől. Mögöttünk óriási robajjal szakítja le a kis fából készült hidacskát, körülöttünk porfelhő keletkezik, az erdő felbolydul a ricsajra, madarak sipítoznak ijedtükben. Fejemre fadarabkák, por és apróbb kövek záporoznak, de remélem Grace nem sérült meg, ha csak én magam nem okoztam neki sérülést. De legalább nem velünk együtt zuhant a mélybe az az ág, és azt hiszem így azért kicsit jobb a helyzet. Grace nyaka mellett hajtom le a fejem, kezemet fejére teszem, hogy azzal is védjem az esetleges lezuhanó daraboktól, s amikor meggyőződtem róla, hogy elmúlt a veszély, óvatosan lemászok róla.
- Jól vagy, Mókuska? - kérdezem tőle, meg sem fontolva, milyen névvel illettem őt. Fogalmam sincs honnan jön ez, de nem is érdekel. Döbbenten fordulok hátra, hogy megnézzem a kis fahíd romjait, és az alatta heverő, jó másfél méter átmérőjű, kb. hat méter hosszú faágat, melyen a száraz levelek még mindig zizegnek, körülötte a csupasz nedves föld ontja illatát. Felpillantok, majd újra le, hogy tudjam, elmúlt a veszély, és ha Grace addig nem állt fel esetleg, segítségére sietek.
- Ne haragudj, hogy fellöktelek, de ez...én... Huh, hát ez közel volt. Jól vagy? Minden rendben van? - kérdezem tőle aggódva, miközben még mindig a torkomban dobog a szívem, és kezem nyújtom felé. Annyira szeretném most átölelni, csak kicsit aggódok, nem veszi-e tolakodásnak.




A hozzászólást Oliver Storm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 25, 2017 6:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyHétf. Okt. 10, 2016 3:49 pm
 



 

Vízesés Tumblr_mnx9xaoHdq1s2zaozo2_250
Kezeim zsebem mélyére rejtem, még véletlenül se jusson eszembe megtalálni az ővéit a nagy sétálásban. Pedig szeretném tudatosítani az itt jelenlévőkben, hogy mi ketten összetartozunk. Igen, nektek is, résnyire nyitott ajkakkal szédölgő fruskák. Vegyétek csak le róla a szemeteket, engem szeret. Csak nem emlékszik rá…
-Egyszer jártam itt, még egész kislány koromban, úgyhogy velem nem jársz jól. Képes vagyok eltévedni úgy, hogy térkép van a kezemben. – Mosolygok bájosan, bár kicsit erőltetettnek érzem ezeket a perceket. Valahányszor együtt voltunk, mindig el kellett telnie bizonyos időnek, hogy mindketten feloldódva, lazán beszélgethessünk bármiről. Mert az igazat megvallva, erőszakosan rá akarom zúdítani az összes emléket. Azt akarom, hogy vegyen magán erőt és kotorásszon kicsit odabent, mert biztos vagyok benne, temérdek emlékfoszlány tengődik a fejében. Csupán fél a nyomokba eredni…
-Kedvesek voltak a nagyszüleid. Szeretnek téged, örülök, hogy legalább rájuk emlékszel. – A mosolyomat elhúzom és inkább a távolba révedek. Gonosz vagyok, pedig ő aztán egyáltalán nem tehet a kialakult helyzetről. Így írta meg a sors vagy én nem tudom miféle feljebb való, magát istenségnek képzelő, élettelen erő döntött úgy, hogy teljesen elcseszi az életünk. Rohadtul nem volt szép húzás tőle. Nem mi vagyunk azok, akik kárhozatra és bűnbocsánatra hívatottak.
-Anya jólvan, kivételesen épp tőle jöttem hozzád. Érdeklődött felőled, ha esetleg van kedved, ha úgy gondolod, hogy… – Beszélek ködösen, miközben azt nézem, miért lép oly hirtelen felém és miért ragadja meg a derekam.  Azt sem tudom, mi történt, már csak arra figyelek fel, hogy ajka szinte a nyakamat súrolja, miközben mindketten a földön fekve igyekszünk nem feltűnést kelteni. - …lenne e kedved átjönni a nagyszüleimhez vacsorára. – A hangom egy oktávval feljebb ugrik, ahogy hátamnak kemény kő feszül. A légzésem szapora lesz testének melegétől, közelsége teljesen elveszi a fejem. Képes lennék így feküdni órákig a hűvös talajon, csak hogy végre magamhoz ölelhessem.
Becézésétől könnybe lábad a szemem, fogaim alsó ajkamba mélyednek. Mégis csak emlékszik valamire? Csak én vagyok türelmetlen és várok tőle túl sokat rövid idő alatt? Ritka pillanatok egyike, mikor Oliver Storm kedves szavakkal, nem a nevemen tett rólam említést.
Mókuska Fogalma sincs arról, mennyit jelent ez most nekem. Mókuska Egy egyszerű szó, amitől mások a falra másznak. Nekem mégis sokat mondó és szerethető.
-Semmi bajom. Ellenben veled… tiszta piszok hajad. – Lábujjhegyre ágaskodva, ujjaimat összecsippentve szedegetem ki egyesével hajából az apró köveket, fadarabokat és ki tudja még miket. Mikor sarkam újra földet érint, orrunk hegye összeér. Ajkait nézem, melyek pontosan illenek az enyémekre. Mi veszteni valóm van? Legfeljebb eltol magától és akkor végre a tudtomra adja, kapcsolatunknak semmi esélye. Szép mesékbe ringatom magam azzal, hogy Oliver egyszer csak felébred a Csipkerózsika lomból és minden olyan lesz, mint a baleset előtt. Végtelen időt töltök a kórházban, tanultam ezt azt ez időtájt, tudhatnám, hogy csodák csak a rajzfilmekben léteznek.
Lehunyom a szemem és belekóstolok ajkaiba. Óvatosan, lassan ízlelgetve, mintha most tenném először. Senki nem lát minket, a nagy zsivaj és kőáradat elcsalt mellőlünk mindenkit. Ketten vagyunk… hozzásimulok, ujjhegyre emelkedek, hogy beletúrhassak tarkójánál barna tincsei közé. Nem tart tovább néhány másodpernél, mégis a világot jelenti.
Megtettem és marha büszke vagyok magamra. Várom a letolást, a haragot és fájdalmat, de egyelőre csak a szívünk dobogását hallom. A vérem a fülemben lüktet, a külvilág csupán elmosódott akvarellfestéknek tűnik.
Őrültség volt, ezt belátom, de meg kellett tennem. Bántam volna, ha visszakozok és továbbra is úgy kezelem, mintha kettőnk közt csupán barátság lett volna. Éreznie kell, hogy szeretem és türelmes vagyok. És persze nekem is szükségem van valami visszajelzésre, egyfajta megerősítésre.
Teszek egy óvatlan lépést hátra, de nem merem kinyitni szemeimet. Összezárva tartom őket, ki akarom élvezni a csend pillanatait, legalább addig, míg Oliver felocsúdik ostoba tervemből és nem önti el a düh.
Hogy rohadna meg az egész világ, még mindig eszeveszettül csókolsz Storm.


Vissza az elejére Go down
Oliver Storm
Oliver Storm
Egészségügy

Avataron : Jensen Ackles
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyVas. Nov. 06, 2016 8:23 pm
 



 

Gracie & Ollie

Wait a second, let me catch my breath
Remind me how it feels to hear your voice
Your lips are movin', I can't hear a thing
Livin' life as if we had a choice

Mosolygok. Igaz, vonásaim nem kicsattanó jókedvről tanúskodnak, de azért még őszinték. Sajnos a felhőtlen boldogság napsütötte érzését beárnyékolja az állapotom, és az ebből fakadó kellemetlen, ki nem mondott vádak, elvárások, vágyak és bűntudat. De tudom, felesleges lenne erőltetni azt, amit nem lehet. Az agy bonyolult, és mindmáig titokzatos szerve az emberi testnek. Így meg kell tanulnom elfogadni a feldolgozhatatlant. Talán sosem térnek vissza az emlékeim. De ez nem jelenti azt, hogy nem szabad esélyt sem adnunk, hogy az elveszett szerelmet visszacsempésszük, nem? Grace igazán kedves, kissé bohókás, és mindenek felett kitartó nő, ezt pedig nagyra értékelem. Nem mondott le rólam, pedig számtalan alkalma lehetett volna rá. Most nekem nem szabad rögtön feladnom harcot, mert úgy érzem ennél többet érdemel. Bár túl tudnék lépni a saját önző kínjaimon, és csak arra koncentrálni, ami neki kell! De gyarló vagyok, számtalan hibám mellet oly kevés erényt tudhatok magaménak, s ezek között nem szerepel, hogy könnyedén álcázom rémületem és megtörtségem a hallgatás vagy a mosoly álcája mögé. A vacsora vagy ebédmeghívás kicsit esetlenre sikerül, és Grace szavai nyomán keserűség éled szívemben újra. Tudom, hogy nem akar bántani, de fáj a tudat, hogy neki ez az egész ilyen rosszul esik, pedig nem akarom bántani. De a nagyszüleimet ismerem már születésem pillanatától,  Igazából rettenetesen zavarban vagyok, nem tudom miként is kéne kezelnem a családom és sz Ő kapcsolatát. Talán ha a baleset előtt bemutattam volna nekik, könnyebb lenne mindenkinek, de...ezt már úgysem tudom visszacsinálni, nem igaz?
Az erdő csendjében tovább lépve, lábnyomokat hagyva a lehullott avaron beszélgetünk a szüleinkre térve át. Lehetetlennek érzem, hogy magunkat hozzam előtérbe, és tényleg szívesen hallok az anyukájáról. Nem tudom miért. Tudatalatti? Talán valamikor, régen, egyszer kedveltem? Vagy legalábbis hallottam róla? Gőzöm sincs. Anya sem tudott okosabbakat mondani, mint, hogy legyek türelmes magunkhoz, adjak esélyt, ne dugjam a homokba a fejem, és kezdeményezzek. Mintha nem tudná anyu, hogy az egyetlen hely, ahol kezdeményező és határozott vagyok, az a munkám. Amit jelenleg semmilyen formában nem űzhetek. Sóvárgás fog el már a gondolatra is, hogy szikét láthatok. Vajon valaha visszatérhetek-e még az imádott műtőmbe? Annyira, de annyira jó voltam! Istenemre, emlékszem mennyire jó voltam! Grace meghívása váratlanul ér, és bár nagyon szeretnék értelmesen válaszolni, végiggondolni sincs időm, mert hirtelen az erdő mintha ellenünk küldené a szellemét, egy lezuhanó ág mintha az életünkre akarna törni. Vagy csak a visszautat akarja elzárni? Gracere vetem magam, és ellököm a faág elől. A földre zuhanva testemmel védelmezem a további támadások elől, hajának illatát szuszogom be, nyakszirtjét leheletem forrósága csiklandozza, kabátján keresztül karjára szorítom a kezem, másikkal fejét védve hajára simítom ujjaimat. Fejemre záporként hullanak a fadarabok, ágak, apró, felvert kavicsok, s aztán ziláltan, óvatosan állok fel, hogy szegénykém lélegzethez jusson. Nem emlékszem, hogy valaha jutottunk volna ennél közelebb egymáshoz, és bár a helyzet nem volt veszélytelen, azért a megkönnyebbülés kissé más érzéseket is éledni enged. Leporolom magam, kínosan érzem magam, ugyanakkor örülök is, hogy nem esett baja.
Az ártatlan becézés kiszalad a számon, anélkül, hogy meggondolhatnám mit is mondok. Nem emlékszem semmire, ami ezt indokolta volna, egészen idáig Gracenek, vagy Gracienek hívtam őt, de most...nem gondolok túlzottan bele, azt sem kívánom, hogy túlzott reményeket tápláljunk egy ilyen apróságból. Persze mondani könnyebb ezt, mint a szívnek parancsolni, mert a fejemben igenis megfordul, hogy talán...talán ez egy hangyabokányi lehetőség arra, hogy valami kezdődik. De inkább választ várok tőle, hogy rendben van-e. Megnyugtatása sikerrel jár, bár a szívem még mindig a torkomban dobog. Grace kissé könnypárás tekintettel néz rám, de betudom annak, hogy megijedt, vagy por ment a szemébe. Mikor a hajamból kezdi kiszedni a törmeléket, kissé elmosolyodok. Nem túl szívderítő látvány egy poros, koszos pasas akinek fadarabok vannak a hajszálai közt, ugyebár. Ahogy azonban ilyen közel kerül hozzám, nem tudom levenni a szemem az arcáról. Olyan közel van hozzám...mindig olyan távolinak éreztem tőle magam, nem mertem lépni felé. Sosem mertem, féltem, hogy nem azt nyújtom neki, amire várt. Most mégis...Nézem a szemét, ahogy a hajam szálai közt kutat, bájos vonásait, szempilláit. Olyan sötétek és hosszúak! Vajon csak a szempillaspiráltól, vagy ilyen természetesen? Érthetetlen oknál fogva elképzelem egy röpke pillanatig a lakásomban, ahogy hajnalban, kócosan fekszik az ágyamon, a párnán szétterül a kócos haja, vékony kis vállai fedetlenül várják, hogy csókokkal hintsem be a pőre bőrfelületet....De az álomkép semmivé válik, ahogy befejezi a műveletet. Orrunk összeér, és ekkor valami történik. Szívemből eltűnik a félelem, abban a pillanatban, ahogy ajkát az ajkamra szorítja. Meglep vele, de természetesebbnek hat ez az apró kis csók, mint maga a lélegzet, a létezés. Nem tolom el, csak döbbenten érzékelem azt a rengeteg új érzést, amit ettől az apró kis gesztustól kaptam. A szívem megtelik ezernyi ismeretlen érzéssel, az agyam lüktetni kezd, a mellkasomban a szívem vadul kalapálni kezd. Mielőtt azonban megfelelőképp reagálhatnék, az édes, forró érintés hirtelen semmivé foszlik, Grace elszakad tőlem, hajamból ujjai kicsusszannak. S amit ekkor érzek, az jobban megdöbbent, mint a tény, hogy ilyen helyzetben, ilyen váratlanul megcsókolt. Hiányzott. Letaglózott az érzés, hogy amit az imént éreztem, abból nekem több kell és több, és még annál is több. Akartam a csókja ízét, mélyebben, szenvedélyesebben érezni, forróságát a számban érezni. Nyakába akartam mélyeszteni gyengéden a fogsoromat, hogy nyomot hagyjak a csupasz, érzékeny bőrén, ölelni akartam, karjait érezni a nyakam körül, hogy úgy érezzem, soha nem akar elengedni többé. Szemhéjaim kipattannak, és bár ő hátrál egy lépést, most én veszítem el a kontrollt testem és akaratom felett. Űzött vadként rántom magamhoz, tartom meg erősen, s két lépéssel hátráltatva őt egy fa törzséhez nyomulok vele, miközben ajkaira hajolok. Az iménti kis csókot immár teljes szenvedélyemmel mélyítem el, és fogalmam sincs, eddig ezt miért nem csináltuk. Hirtelen úgy érzem, mintha tengervíz mellett állnék, szinte hallom a víz csobogását, szürkeség és az erdő félhomálya vesz körül minket, most mégis úgy érzem, mintha az arcom égne, a nap pedig teljes pompájával próbálná csokoládészínre színezni bőrömet. Mintha egyszerre lennék a jelenben és a múltban. Talán az első csókunk emléke környékez? Testemen szinte villámként cikázik a vágy, ahogy gyengéd szenvedéllyel ölelem magamhoz, és kissé talán erőszakos, de semmiképp nem durva vagy bántó erejű csókkal teszem magamévá Grace édes, mézízű ajkait. Nyelvemmel szájába furakszok, és nem érdekel, ki lát meg minket, semmi nem érdekel, csak ő. Percek kellenek, hogy le tudjam állítani magam, s ekkor pihegve távolodok el tőle néhány centiméternyit, de csak arcommal, testemmel továbbra is szorosan magamhoz ölelem.
- Most...- mondom rekedtes hangon -  most először érzem magam elevennek. Ezt...többször kell csinálnunk, azt hiszem. Ha te is akarod. - nyögöm, aztán kis puszit adok a szájára, és még egyet, arcát simítom a tenyerembe, elmélyülök a sötétlő szempárban. - Nem akarom, hogy lemondj rólam. Nem akarom, hogy feladd, Grace. Talán nem vagyok ugyanaz, mint aki voltam, talán nem emlékszem mindenre. De ami ilyen jó...arról nem...azt nem engedhetjük el.
Nem tudom miket beszélek, csak azt, hogy a szívem most először kezd valahogy más ütemre verni. Ismerősen idegen dallamot játszik a szívem, de az ő szívével együtt dobban. És erről nem mondok le.
- Amúgy te nem hallottál véletlenül...nem is tudom, hülyeség az egész, de...vízcsobogást? Vagyis inkább tengermorajlást? - kérdezem tőle zavartan, miközben lassan azért elengedem, mert nem szeretném, hogy kínosan érezze magát. A kedvem mondjuk teljesen elment a kirándulástól, hiszen azért lássuk be, férfi vagyok, és bármennyire hihetetlen, csak a memóriám sérült, nem a libidóm. Legszívesebben itt helyben letépném róla a ruháit, legyen ez bármennyire aljas dolog is, tudatalattimban pedig ismét a lakásom oltalma jelenik meg, bár nem tudom, Grace nem venné-e rossz néven, ha ezt most elmesélném neki, hogy legszívesebben most oda zárkóznék be vele együtt. Nem feltétlenül a szex miatt, mert azért tudok uralkodni magamon - egyelőre - hanem csak, hogy biztonságban legyünk. Csak ő és én. Két bögre forró csokival a kandalló előtt, vagy együtt nézve egy vicces filmet...megtömni magunkat pizzával. Beszélgetni. Csókolózni. Mint a kamaszok. Csak újra felfedezni egymás közelségét, ami eddig mindig olyan elérhetetlennek tűnő távolságban lebegett előttünk. Bűn ez? Talán igen. De ha az is...én azt sem bánom.
Grace keze után nyúlok, és ha csak valamiért el nem taszít, ujjai közé fúrom az ujjaimat, miközben magam sem tudom merre, de elindulok vele. Még mindig zavarban vagyok, mégis, közelebb érzem magamhoz, mint eddig valaha.
- Nem válaszoltam a kérdésedre amúgy. Nagyon szívesen elmegyek a családodat meglátogatni. De beszéljünk meg valamit. Ugyan nincs még minden letisztázva köztünk, és...és tudom, hogy zavaros ez az egész, de...akkor döntsünk. Itt és most. Egy párt alkotunk, vagy még gondolkodunk rajta? Vagy hagyjuk az egészet a barátság szinten? Csak, mert én...én nem akarok mással randizni, meg semmit sem akarok mással csinálni, de ha te ezt akarod, én nem erőltetem, csak...nem, ezt nem hagyhatjuk tovább lógni a levegőben. Nem lehet. Nem bírom. Szóval...most akkor megkérdezem - állok meg, és felé fordulok - Grace Emmeline Hamilton, akarsz-e a párom lenni? Tökéletlen vagyok, rágom a körmöm, mindig kint felejtem a tejet a konyhapulton, és elég gyakran vannak nagyon mély, nagyon depis pillanataim. De...úgy látszik a távolságtartás valahogy nem tűnt túl hatásos terápiának. Esetleg megpróbálhatnánk más szemszögből közelíteni a dolgokat. Önzőség a részemről, tudom, és...szóval...hát tényleg...de veled annyira...egésznek érzem magam. És jónak. És...Mi a véleményed? Persze megértem, ha azt mondod, nem akarod...
Arcom tiszta vörös, míg beszélek, és néha dadogok is, mégis...talán a hirtelen érzelmi sokknak, vagy a tudatnak, hogy valami megmozdult bennem, tényleg szívből reménykedem benne, hogy nem utasít el. Végtére is, eddig is mindenki úgy kezelt minket, hogy egy pár vagyunk. Csak mi magunk nem tettük ezt. Ezen ideje lenne változtatni. Szerintem. A szívemet eddig ismeretlen melegség járja át és rettentően izgulok, mit fog felelni, főleg, mert ez a dolog annyira spontán jött most, hogy azt sem gondoltam végig, mit beszéltem. De a szavaim őszinték voltak és igazak. Szeretném, ha kicsit közelebb engedne, és nem folyton azt az Olivert keresné, aki elveszett. Talán ha megismeri az újat, az sem okoz nagyobb csalódást. Talán akkor rólam is lekerül az a hatalmas nyomás.




A hozzászólást Oliver Storm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 25, 2017 6:26 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyVas. Nov. 13, 2016 2:31 pm
 



 

Vízesés Tumblr_mnx9xaoHdq1s2zaozo2_250
A szél belekap hajamba, a csend csak felerősíti szívem őrült ritmusát. Zárt szemeimen egy kósza fény sem szűrődik át, nem merek zöld íriszeibe pillantani. Félek a visszautasítástól… vagy az érdektelenségtől, már magam sem tudom. Nyelvem alsó ajkamon játszik, mikor megérzem testének melegét.
Lélegzetvételnyi időm sem marad, a levegő bent szorul mellkasomban, de halkan távozik is, mikor hátam a fa törzsének ütközik. Ujjaim automatikusan szántanak barna üstökébe, ezzel vonva közelebb magamhoz. Úgy falom ajkait, mint egy éhes utazó, aki belépett a paradicsom kapuján.  Eszem ágában sincs elengedni, a szívem csordultig van szerelemmel, noha az elmúlt időszakban nem tudtam hova tenni a bennem munkálkodó érzéseket.
A pulzusom az egekbe szökken, a vágy forró piszkavasként égeti bőrömet, egy pillanatra eljátszom a gondolattal, hogy az erdő homályába veszve odaadjam magam. De szerencsére Oliver is észbe kap.  
-Nem mertem eddig bármit is tenni, de borzasztó nehéz volt visszafognom magam. – Nyomom homlokom övének, pihegve, kicsit talán még bele is pirulva az iménti meghitt pillanatnak köszönhetően.  - Eszem áában sincs lemondani rólad Oliver. Megtehettem volna, ott hagyhattalak volna a kórházban, de nem tettem, mert ahhoz túlságosan szeretlek. Nem tudnék nélküled élni… – Vallom be halkan, talán kicsit szégyellve is érzelmi kitörésem.
-Azt hiszem én is hallok valamit. – Már ha épp nem a szívemet hallom a mellkasomban dobolni. Egész kis koromban jártam itt a szüleimmel, nem sok emlékem van erről a helyről, de Oliver-nek köszönhetően, most legalább lett egy. És milyen édes, szívet melengető emlékez…
Ujjaimat övéi közé bújtatom, engedem, hogy mindenki tudtára adja, együtt vagyunk, a szó legszorosabb értelmében. Mosolyra húzott ajkakkal hallgatom mondanivalóját, ismét könnytől lesz nedves a szemem. Hogy lehet egy férfiben ennyi érzelem, kedvesség és megértés? Néha magam sem hiszem el, hogy valaha az enyém volt és újra az enyém lehet. Isten gonosz tréfát űzött velünk, de ismét egymásra találtunk.
-Az elején, mikor magadhoz tértél a kómából és nem ismertél meg, összetörted a szívem. Nem voltunk olyan hosszú ideje együtt, mégis szenvedélyesen szerettük egymást. Aztán a baleset, majd a kóma, teljesen letaglózott. Bevallom, voltak hetek, mikor nem látogattalak, mert úgy véltem, nekünk mást írtak meg odafent. De amikor megláttalak a kórházban, ahogy a kollégáiddal beszélgetsz, nevetsz, nem tudtalak magadra hagyni. – Szégyenteljes gondolatok ezek, de valóban így történt. Fölöslegesnek éreztem magam, nem hittem kettőnkben és ezt azóta is bánom.
-Szóval kezdjük a legelején. Nem vagyok könnyű eset, túlzottan érzékeny vagyok betűrendben sorakoznak a könyvek a polcomon. Minden hétvégén az anyukámmal ebédelek és legalább három gyereket szeretnék. – Magyarázok kislányos lelkesedéssel. - Akarok a párod lenni. – Vigyorok harminckét foggal, karjaiba vetődöm, majd ajkaimat övére tapasztom, ezzel is megpecsételve akaratom.
Letörölhetetlen mosollyal lépek el tőle, magam után húzva a sűrűbe. Ha jól hallom, közel vagyunk a vízeséshez. Gyermeki kacajokat és aggódó szülői hangokat sodor felénk a szél, ahogy odafigyelve lépteinkre, elérjük a célt.
-Miért idehoztál? Miért a vízesés? – Kérdezem kíváncsian, mielőtt elhajtanám utunkból a hatalmas lapuleveleket.


Vissza az elejére Go down
Oliver Storm
Oliver Storm
Egészségügy

Avataron : Jensen Ackles
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptySzer. Nov. 30, 2016 12:11 am
 



 

Gracie & Ollie

Wait a second, let me catch my breath
Remind me how it feels to hear your voice
Your lips are movin', I can't hear a thing
Livin' life as if we had a choice

A vágy még a szemeimben lángol, mikor eltávolodok tőle. Megannyi érzés kavarog bennem. Szerelem? Vágy? Ragaszkodás? Nem tudom. Talán mindegyik, talán egyik sem igazán. De azt tudom, hogy jelenleg az életem kiesett időszakából ő az egyetlen olyan biztos pont, amelyik nem volt meg azelőtt is, hogy balesetet szenvedtem volna. És az a csók! Nos, nem tudom milyen indíttatás szülte, de a pillanat hevében elkövetett "bűntett" úgy érzem megváltoztatott. Talán csak visszakísért ahhoz az énemhez, aki már akkor is voltam? Vagy csak a lelkemben tátongó űrt tüntette el cseppnyi időre? Ebben sem vagyok biztos. De abban igen, hogy ezt nem szabad elengedni. Mindig hittem, hogy a szívemre hallgatnom nem hiba. Alapvetően félénk vagyok és a magánéletben nem igazán kezdeményező. Sokáig féltettem a szívemet, de a kómából felébredve rá kellett ébrednem, hogy ez nem éppen a legjobb taktika. Hisz sosem tudhatod, lesz-e holnapod. Nehezen emészti ezt meg az ember, de Grace most átlökött egy olyan ponton, amin eddig még sosem mertem ilyen könnyedén átlépni. Ezért is kezdek el beszélni. Persze megint csak mondom és mondom, végig sem gondolom, mi az amit szeretnék mondani, vagy mit illene. Csak ami a szívemen az a számon. Hülyén hangzik amit mondok? Egyértelmű, hogy hülyén. Az ember fia túl a harmincon már nem igazán használja a "Akarsz a barátnőm lenni? " kifejezést. Nem vagyunk tinik, nekünk nem csak a kézenfogást, meg a smárolást jelenti egy kapcsolat. Tovább kell, hogy mutasson, valami nagyobb cél felé. Ilyenkor már nem az jár az ember fejében, hogy a csaj elég dögös lesz-e a haverok szerint, vagy az exbarátnőt kiveri-e a ragya a féltékenységtől, amiért nála szexisebb/nagyobb mellű/kerekebb seggű/vékonyabb csajt szedtünk fel. Azok az idők elmúltak. Nekünk már muszáj arra gondolni, hogy anyánknak tetszeni fog-e, vagy hogy a nagyszülők áldásukat adnák-e ránk, vagy épp jó anyja lenne-e a gyerekeinknek? Normális ember ilyenkor már meghittségre vágyik, hosszú, bársonyos, finom szexre, ami néha vadul, de általában tele van erotikával, nem a gyors kielégülés a lényeg. Társra vágyik, aki megtanulja, hogy szereti a kávét reggel, aki tudja a szülinapjának a dátumát, aki szívesen főz neki levest, ha beteg, vagy a kedvéért mellette áll egy kellemetlen helyzetben is, csak hogy támogassa. Ezt jelenti felnőttnek lenni. Ez jelenti, hogy felnőttél. És én felnőttem. Nem akarok már kergetőzni, felesleges köröket futni. Őszinteséget várok és megértést, és azt szeretném, hogy valaki akarjon. Akarjon mindenestül. Kócosan, morgósan, zavarodottan, meghatottan. Frissen borotválva vagy több napos borostával, harminc órányi műtét után nyúzottan, vagy tettre készen és energikusan. Idealista vagyok? Meglehet. De nem érem be kevesebbel. Veszekedni is akarok. Igen, hülyeség, de akarok veszekedni. De nem gyűlöletből. Hanem féltésből. Hiányérzetből. Szenvedélyből. Akaratból és változásból. Veszekedni akarok, haragudni, majd bocsánatot kérni, és megbocsájtást nyerni. Mérgesen szexelni, majd csókokkal szelídíteni meg a bennünk életre kelt vadállatias ösztönöket. Nem kérek többet. De kevesebbet sem.
Mikor Gracet hallgatom, mosolyogni vagyok csak képes, és ölelni őt. Homlokát az enyémhez nyomja, és én csak hálás tudok lenni neki azért, mert nem hagyott magamra a kórházban. Aztán elengedem, és megnyugszom, hogy nem csak a képzeletem játszott velem, mikor vizet hallottam. A lezuhant faág már csak rossz álomnak tűnik. Elindulunk, és bár igazán nem tudom merre is kell menni, Grace kezét fogva elindulok azon az ösvényen, amelyikről azt gondolom, hogy a vízeséshez vezet. Állítólag csodálatos látványt nyújt, még ebben a hidegben is. Azonban eszembe jut, hogy nem válaszoltam a kérdésére, mert épp akkor támadott ránk egy fa lezuhanó ága. Belekezdek a mondókámba, de úgy érzem van, amit itt és most le kell tisztáznunk. Nem húzhatjuk tovább egymás agyát, azt nem lehet. Sem az én részemről, sem az övéről, bár tény, hogy én több türelmet igényeltem az ébredésem óta, mint ő maga. A válaszára várok. Furcsa érzés, mintha már egyszer átéltem volna. Bíborszínű dejavu érzés ez, mint mikor egy gyerek karácsony előtti este alig bír elaludni, és egyfolytában a száncsengő hangjára vár. Izgulok, mi lesz a válasza, és mikor beszélni kezd, kicsit nekem is összetörik a szívem. Bűntudatom van, amiért nem emlékszem az együtt töltött időre. Tudom, hogy kellene, de orvos vagyok, azt is tudom, hogy ez talán sosem fog bekövetkezni. A helyzet azonban a kesergéstől sem lesz jobb, és ha a csillagaink szerint együtt kell lennünk, akkor együtt leszünk. Ha szeretnem kell, újra megtanulom szeretni, és ha megváltoztam, amiben biztos vagyok, majd megszereti újra azt az Olivert, aki most vagyok. Mert a szerelem, ha igazi, akkor az szerelem télen és nyáron, esőben és hóban, napsütésben és viharban is. Én pedig egyre közelebb érzem magamhoz őt. Mikor elmeséli az ő néhány tulajdonságát felnevetek. Mát tudom, hogy nyert ügyem van. Szélesen mosolygok rá, és majdnem elborulok, mikor a nyakamba veti magát, de nem lehetnék ennél boldogabb. Megforgatom magam körül, és csókot adok neki, amint az ajka az enyémhez ér. Nincs ezen mit tagadni, Grace hozzám tartozik, régebb óta, mint ahogy én azt sejtettem eleinte, és most végre úgy érzem, új fejezetet nyithatunk az életünkben, amiben nem csak Grace van és Oliver, hanem Grace ÉS Oliver.
- Ha ezt így folytatjuk, mire kiérünk az erdőből megkérem a kezed is - nevetek fel, majd rákacsintok - amúgy három gyerek? Az nem semmi, azt hittem csak én gondolkozok nagy családban. Tudod, van egy...illetve volt egy nővérem, akivel nagyon szerettük egymást. A mi családunk...hát eléggé nagy, és sokan vannak, és hangosak. Igazi texasi fenegyerek mind, de a család számunkra nagyon fontos. Én örültem a nővéremnek, és bár keveset láthatom, a lánya, Chloé olyan volt nekem mindig, mintha a sajátom lett volna. Még gyerek voltam, mikor született, de amolyan nagytesó-apa érzéssel gondolok rá mindig, vigyázom és óvom, és bármit megtennék érte. Most még eléggé feszült a hangulat kettőnk közt, kicsit fura, hogy mennyit változott az évek alatt, míg én aludtam. De remélem, hogy a kapcsolatunk majd lehet jobb is. Szóval, én ezért szeretnék nagy családot. De te miért? Tudom, hogy tanár vagy, és biztos, hogy szereted a gyerekeket, de van ennek más oka is, vagy mindig is így gondoltad? - kérdezem, miután elindultunk az ösvényen. Gyerekek nevetése száll felénk, így már tudom, hogy közel járhatunk. Míg válaszol, hallgatom, bólogatok, aztán a feltett kérdésére megvonom a vállam.
- Nem tudom, miért ide akartam jönni. Valahogy nem akartam mesterséges környezetet magunk köré. Nincs baj egy cukrászdával, vagy egy étteremmel, vagy bármilyen belvárosi helyszínnel, de itt talán kicsit könnyebben találhatunk rá önmagunkra, és egymásra. Nagy eséllyel itt nem történhet semmi rendkívüli már velünk, az a lezuhanó faág is biztos, hogy csak a véletl...
A mondatot nem tudom befejezni. Észre sem vettük, hogy merre sétáltunk, és hirtelen eltűnt a lábam alól a talaj. Föld és a bomló avar illata tölti meg hirtelen az orromat, ahogy egy meredek lejtőn gurulok lefelé. Gracie keze kicsúszik az enyémből, és métereken át csak a gravitációnak vagyok képes engedelmeskedni. Megpróbálok minden létező ágba, gyökérbe megkapaszkodni, de a testem újra és újra nekicsapódva a szikláknak, a fáknak gurul tovább, egészen addig, míg egy hatalmas repülés után a folyó hideg vizébe nem csapódok. A vérnyomásom egyébként is gyors volt már gurulás közben is, de mikor a jéghideg vízbe zuhanok, egy pillanatra mintha meg is állna. Testemet mintha ezernyi kés szurkálná, rettenetesen hideg van. A folyó sodrása erős, a vize mély, így azonnal el is sodor a parttól. Méterekkel később tudom csak felrúgni magam levegőért. Azonnal Grace-t keresem a tekintetemmel.
- Gra...Grace! - kiáltom, de a ruháim és a táskám vizes súlya lehúz. A víz alatt küszködve kapom el a lábfejem, hogy fulladozva szabadulni próbáljak a bakancsomtól. Nagy nehezen sikerül, de közben a folyó sodrása egyre gyorsabbá válik. Újra felrúgom magam, az utolsó pillanatban sikerül levegőhöz jutnom. A ruháim újra lehúznak. Levetem a táskát, a kabátot, így megint sikerül feljutnom a felszínre. Újabb levegővétel. A tüdőmben már víz van, köhögési inger kínoz. A víz alatt rettentő nehéz levenni a pulóverem, de sikerül, és így már tényleg nagyjából a felszínen tudok maradni. Tekintetemmel újra Graciet keresem kétségbeesetten, a vízben, a part mentén, kapkodva forgatom a fejem, hátha észreveszem valamerre.
- Segítség! Gracie! Grace! Merre vagy? Grace! - kiáltozom, miközben a folyó tovább sodor. Rettenetesen rémült vagyok, a torkomat a félelem szorítja. Hogy történhetett ez? Hiszen az előbb még meleg volt, és a kezét fogtam, és gyerekekről beszélgettünk. S most? HOVÁ TŰNT GRACE?



A hozzászólást Oliver Storm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 25, 2017 6:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptyPént. Dec. 02, 2016 4:50 pm
 



 

Vízesés Tumblr_mnx9xaoHdq1s2zaozo2_250
Örülök, amiért családja legtöbb tagja megmaradt emlékei között és könnyedén idézi fel arcukat, ugyanakkor elfog a keserűsé, amiért engem teljesen idegenként kezelt az ébredése utáni néhány hétben. Bármit megadtam volna azért, hogy emlékezzen rám, hogy eszébe jusson, mennyi ötlet és vágy kavargott bennünk, amikor együtt voltunk. Hogy bár csak néhány hónapja voltunk együtt, leéltem volna vele az egész életem.
Aztán ez a keserűség izgalommá szelídült és beletörődtem abba, hogy a balesettel együtt kaptam egy új Oliver-t. Mégis egy idő után ott motoszkált bennem a gondolat, mi van, ha nem leszek számára érdekes, ha a régi bohóságaim most idegesítővé válnak, ha kedvességemet tolakodónak tartja, szerelmemet pedig nyűgnek. A szívemet felemésztő kérdések azonban a csigalassúsággal telő hetek alatt elmúltak.
-Van egy nővérem… – Kezdek bele én is. - Igazából, csak a féltestvérem, de nem tartjuk a kapcsolatot. Genevieve nem az a fajta nagy testvér, aki befonja a hajad és elfekvés előtt mesét olvas neked. Gyűlöl engem és ezt az álláspontját szerintem haláláig tartani is fogja. – Kislányként bármit megadtam volna azért, hogy testvérem legyen és amikor megtudtam, hogy van egy nővérem, naivan elhittem, hogy akár igazi nővérként, ketten a világ ellen indulhatunk majd. De csalódnom kellett és már nem kapálózom azért, hogy megszeressen. - Biztos ismered, híres színésznő. Genevive Hamilton – Baker, a szakma legjobbja, a világ a lábai előtt hever. – Játszom hangommal, olyan vagyok, mint egy tévébemondó, kicsit még rá is teszek, túl teátrális az egész beszélgetés.
-Apa kőazdag, akinek aprócska félrelépésének gyümölcse volnék én. Állítólag van egy bankszámlám, rajta néhány millióval, de törölje ki vele a seggét. – Összepréselem ajkaimat, látszólag nem érdekel apám erőfeszítése azért, hogy végre szóba álljak vele és néhány hasznos időt töltsek el vele.
-Szóval, mit meg nem adnék azért, ha megismerhetném az egész családod. – Mosolyodom el, tényleg feltölti szívemet az a néhány kedves mondat, amivel családtagjait illeti. - Ami pedig a gyerekek számát illeti, egyszerűen imádom őket. Szeretném, ha körbeugrálnának, szeretnék én lenni legnagyobb titkuk tudója, akihez bármikor fordulhatnak. Azt akarom, hogy ott legyenek egymásnak, amikor én már nem leszek… – Elhúzom a számat, lassan kibuggyannak a könnyeim, az pedig megöli a randit, abban biztos vagyok. Megszorítom ujjait enyémek között, biztonságot ad közelsége. Bárhova elmennék, ahová vezet.
Ajkamba harapok, érzem orromba a friss víz utánozhatatlan illatát, megindulok Oliver után, lendületes léptekkel követem, de szememet elhomályosítja a jövőnket körüllengő rózsaszín köd és már csak arra eszmélek fel, hogy kicsúszik lábam alól a talaj, fenekem a vizes földre huppan. Oliver keze kicsúszik az enyémből és szem elől tévesztem. Irdatlan sebességgel szánkázom lefelé a lejtőn, hajamból hatalmas csomókat szakít ki néhány kósza ág. Összeszorítom fogaimat, próbálok fogást találni bármiben, ami kezem ügyébe akad, de képtelenség ekkora tempóban. Felkészülök a legrosszabbra, hallom alattam a csobogó vizet, de a férfit, akit szeretek, sehol sem látom. Mikor megpillantom a folyót, mély lélegzetet veszek.
Örvénylő, jéghideg vízbe csapódom. Olyan hideg, hogy a csontomig hatol. Most már értem, Jack miért halt meg olyan hamar… A levegőm pillanatok alatt elfogy, ajkaim automatikusan nyílnak szét levegő után kutatva. Erős karcsapásokkal próbálok a víz felszínére jutni, de akkor belém hasít a felismerés… nem tudok úszni.  Bepánikolok, az erős sodrás ide oda taszít a víz alatt, mígnem sikerül egy sziklának csapnia. Elfagyott ujjakkal csimpaszkodom a kőbe, fáradt vagyok és félek, de van bennem annyi lélekjelenlét, hogy végre a felszínre toljam a fejem és mélyet szippantsak az éltető oxigénből. Lábamat egy repedésbe nyomom, arcomra tapadt hajamat alkarommal simítom ki szememből. Oliver-t keresem, de nem találom. Sírása görbül elkékült ajkam, fogaim összekoccannak a hidegtől, átázott ruhám súly egyre csak lefelé húz. Nem bírok ki még egy ilyen tortúrát. Néhány karcsapás csak a part, meg kell próbálnom…
-Gyerünk Grace, meg tudod csinálni. – Mantrázom magamban, ahogy ellököm magam a sziklától és nekiállok úszni, életemben talán először. Egyre csak Oliver jár a fejemben. Látni akarom még, három gyerekkel ajándékozom majd meg, és az egész szívemmel az örökkévalóságig.
Már tényleg csak pár méter választ el a parttól, de nem veszem észre a felém úszó fatörzset, amit egy jól irányzott mozdulattal nekem sodor a folyó. Az oldalamat találja el, amitől kiesem a ritmusból. Jéghideg levegőt szívok a tüdőmbe, elmerülök a vízben, de sikerül újra a felszínre tornáznom magam.
Elmosolyodom magamon, sós könnyek csípik szemem, a teljesen szürreális helyzet kínjában mosolyra görbül ajkam. Ez percre elhiszem, hogy pillanatok múlva már a karjaiba bújva élesztem fel elfagyott végtagjaimat.
De a folyó tartogat még nekem egy utolsó csapást, nem ereszt, pedig már a végkimerülés határát feszegetem. A ruháim húznak lefelé, a sodrás egyre beljebb visz ahelyett, hogy a part felé tolna. Kiálló sziklák és fatörzsek közt szlalomozom, néhol leér a lábam, néhol viszont a mélységben tapogatózom. Fáj a tüdőm, sajognak csontjaim… a testem feladta és azt hiszem, én is. Az ájulás kerülget, hol a víz alatt vagyok, hol a felszínén. Hol az ébrenlét, hogy pedig az álom mezsgyéjén.
Mikor a szemem utoljára kinyitom, egy óriási szikla közelít felém, irdatlan sebességgel. Még érzem ahogy eltalál, ahogy éles felszakítja bőröm, de már nem veszek róla tudomást.
Feladtam…


Vissza az elejére Go down
Oliver Storm
Oliver Storm
Egészségügy

Avataron : Jensen Ackles
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptySzer. Jan. 25, 2017 10:27 pm
 



 

Gracie & Ollie

Wait a second, let me catch my breath
Remind me how it feels to hear your voice
Your lips are movin', I can't hear a thing
Livin' life as if we had a choice

Beszélgetésünk meghitté csendesül. Már nem kell félni többé. Egy pár vagyunk. Most már lehetünk önmagunk, már amennyire ez lehetséges jelen állapotunkban. Az erdő csendje ölel minket, a közeli víz csobogása eljut hozzánk, és csalogatni kezd. Mesélek a családomról, és ő is megosztja velem a titkait. Boldog vagyok, hogy elmondja, s bár a három gyerek konkrét tervén kicsit meglepődök, valahogy egyáltalán nem rémít az, hogy ennyire céltudatos. Más férfi ilyen stádiumában a kapcsolatnak fejvesztve menekülne az említésükre, de én...én mindig csodabogárnak számítottam. Én már kinőttem a gyerekes ragaszkodásból a szabadságomhoz. Már nem vagyok kölyök. Férfi vagyok, és bizony az elköteleződés számomra egyáltalán nem ijesztő dolog, már réges-rég túl vagyok azon, hogy ne akarjak családot és egyetlen nő mellett lehorgonyozni. Hogy Grace lesz-e számomra a tökéletes? Fogalmam sincs. De jelenleg úgy érzem, hogy az akarat elég lehet ahhoz, hogy legalább elinduljunk azon az úton, hogy megtudjuk.
Csacsogását boldogan hallgatom, s bár még mindig ott él a szívemben a kétség, hogy elég leszek-e számára így is, tud-e majd elvonatkoztatni attól, ki voltam egykor és mennyire változtatott meg a baleset, reménykedem benne, hogy túllendülhetünk ezen az egészen. Óvatosságot mellőzve lépek a fák közé, kezét fogva, mikor hirtelen elindul velem a föld. Elveszítem a kontrollt a történések felett, és kezemből kicsúszik Grace keze is. Nem tudok kiáltani sem jóformán, mikor a habok közé merülve elragad az ár. A folyó erősebb sodrású mint hittem volna, és jéghideg a víz. A ruháim pillanatok alatt átáznak és elkezdenek lehúzni. Csak arra tudok gondolni, hogy meg kell szabadulnom tőlük, különben meg fogok fulladni és így nem tudok segíteni sem magamon, se Gracen. Lehúz az ár, nem látok semmit. A hideg víz egyre jobban átjárja minden porcikámat, reszketek, de az adrenalin a testemben makacsul kitartásra ösztönöz. Megszabadulok a bakancsomtól, majd felrúgom magam, az utolsó pillanatban sikerül újra lélegzethez jutnom, aztán újra lehúznak a ruháim. Küszködve, égő tüdővel, és rémülten levetem a kabátomat, a táskát a hátamról, majd a pulóvert is. Újra fellököm magam, már kicsit megkönnyebbülve érzékelem, hogy nem ránt le a nehéz súly. Eltűnnek a szemem elől a ruhák. Levegő kerül a tüdőmbe, köhögni kezdek, és nehézkes a légvétel, de küzdök a fentmaradásért. Rémülten keresem Gracet és egy kapaszkodót, mert érzem, hogy az erőm fogytán van. Dacosan csapkodok, hogy fent maradjak a felszínen. Ágak ütköznek a testemnek, a lábam nekivágódik egy víz alatti sziklának, érzem, hogy vér serken a sebből, de nem szentelhetek nagyobb figyelmet neki, mint annak, hogy levegőhöz jussak. A jeges rémület mardossa a lelkem, és egyre csak Grace után kiáltozok, de nem jön válasz. Nem találom. Rettegve kérek segítséget, majd újra Grace nevét kiáltom. A víz újra leránt, többször nekiütődök a szikláknak, karom - fejem - hátam sérül, de a vállamon és a karomon kívül nem vészes mértékben, az piszkosul fáj, de tudom, hogy maximum zúzódás, esetleg hajszáltörés, nem több. Mikor a folyó egy lassabb sodrású szakaszához ér, sikeresen kievickélek a partra. Hörögve kapkodok levegő után, majd amit elég erőt érzek, felpattanok a helyemről, és kétségbeesetten kiáltozni kezdek.
- Grace! Gracie! Merre vagy? Hahó, Gracie! Válaszolj! Segítség! Halló, emberek, segítsenek már az Istenit! - szajkózom szakadatlan, míg a part mentén lefelé haladva egyre a vizet kutatom. Sehol nem látom. Vacogok, a fogam összekoccan, orrom hegyéről is víz csorog lefelé, lépéseim darabosak és ingatagok. Fázok és fáj minden porcikám. Tudom, hogy véres lábnyomokat hagyok magam mögött, de nem érdekel az sem, mire lépek, egyre csak Gracet keresem. Sosem bocsájtom meg magamnak, ha történik vele valami szörnyűség. Térdre esek, majd újra felállok. A karom piszkosul fáj, de legalább tudom, hogy nem tört el. Legalábbis nem valószínű. Az adrenalin miatt semmiben nem vagyok biztos.
- Gracie! Gracie, válaszolj! Merre vagy? Grace! - kiáltozom, mikor észreveszek valamit a part mentén. A víz lassabb sodrású részén lebeg valami. Szemem tágra nyílik, mikor az elsodródó valamiben felismerem a nőt. Azonnal odarohanok, már ami az én tempómban rohanásnak nevezhető, és a vízbe gázolva elkapom, majd a partra vonszolom. Rémes fájdalmak kínoznak, reszketek, de a félelem, hogy elveszíthetem erősebb érzés mindegyik testi kínnál.
- Segítség! Sss...segítsen már valaki! - cibálom kétségbeesetten a part felé, és mikor egy darabka szárazföldre érek vele, azonnal megvizsgálom. Több sebből vérzik, sebek borítják az arcát, homlokát, ajkai elkékülve, szeme lehunyva. Mintha csak aludna. Mellkasára hajolok, pulzusát tapintom, de nem találom, légzése nincs. Széthúzom a szemhéját, pupillái fénymerevek. Azonnal lélegeztetni kezdem, megkezdem az újraélesztést. Két befúvás, tizenöt szívkompresszió, majd újra ismételem a kört. Míg kompresszálom a mellkasát, kitartóan kiáltok segítségért. Végre meghallom a közeledő lépteket, de egy pillanatra sem hagyom abba Grace újra élesztését, aki makacsul ragaszkodik a túloldalhoz.
- Te jó ég, mi történt? - szalad oda egy férfi, háta mögött két másik alakkal. Lihegve válaszolok, miközben Grace mellkasára hajolva ellenőrzöm a szívritmust. Némaság fogad, és kezdek egyre jobban kétségbeesni.
- Leszakadt alattunk a partoldal, vízbe estünk. Hívjanak mentőt azonnal. Mondják meg, hogy Dr. Oliver Storm kéri, hogy azonnal jöjjenek. Gyerünk! - hadarom, mire az egyikük izgatottan hívja a mentőállomást.
- Gyerünk, Gracie, most ne hagyj itt, mikor ennyit szenvedtünk egymásért! Gracie, nem hagyhatsz magamra, hallod? Mókus, az Istenre esküszöm, ha nem térsz vissza, én megöllek! - beszélek hozzá, de addigra már a könnyeim nyelem. Nem, képtelen vagyok elfogadni, hogy elment, hogy ennyi volt, mikor épp egymásra találtunk. A karom már leszakad, a tüdőm ég, reszketek, mellettem a pasas hadovál valamit, hogy átveszi tőlem, de nem vagyok hajlandó abbahagyni. Két belégzés, tizenöt kompresszió, két belégzés....és ekkor valami isten csoda folytán, köhögni kezd. Oldalára fordítom, és megkönnyebbülten sírásban török ki, míg köhögve megszabadítja tüdejét a víztől. Egy pillanatra kinyitja a szemét, majd azonnal lecsukja, és bár lélegzik, eszméletét veszti. Füléből vér szivárog tarkója felé, amitől halálra rémülök. Ijedten nyitom ki a szemhéját, és azonnal látom, hogy valószínűleg vérömleny keletkezett az agyában. Óvatosan végigtapogatom a fejét, több helyen is megtalálom a dudorokat, a deformitást, valószínűleg sziklának csapódott a feje, aminek végezetes következményei lehetnek.
- A mentősök már úton vannak, néhány perc és megérkeznek. - lép mellém egy nő, de én ettől cseppet sem nyugszom meg.
- Adjanak egy telefont, de azonnal. - nyújtom a kezem, és újra tárcsázom a mentősöket. A nő értetlenül mered rám - Adja már az Istenit! - üvöltök rá, mire gyorsan a kezembe nyomja. Újra tárcsázom a mentőállomást.
- Halló, itt Dr. Oliver Storm. Az azonosítóm 4596134MD, az imént kértek a nevemben egy mentőt az Olympic Parkhoz. A kérés visszavonva, ismétlem, a kérés visszavonva. Súlyos fejsérülthöz kérek mentőhelikoptert, azonnal. Feltehetően vérömleny keletkezett az agyában, koponyaalapi törést érzékelek, azonnal hívják a Masont, készítsenek elő egy műtőt, a neurósok álljanak készenlétben. A beteget újraélesztettem egy vízi baleset után, percekig nem volt légzése...nem tudom meddig...ki van hűlve, jéghideg a víz... fogalmam sincs milyen állapotban van, jelenleg lélegzik, a keringése gyenge, de szabályos. Pápaszem oedéma is jelentkezett már, a pupillái merevek mindkét oldalon.
Grace testéhez nem engedek nyúlni senkit, bár valaki egy takarót terít rá, és aggódva beszél hozzám, de nem fogom fel mit mondanak. Csak a nőre figyelek, arra, hogy még véletlenül se mozdítsa meg senki, míg a helikopter megérkezik. A percek csigalassúsággal telnek. Félek, késő lesz, mire ideérnek. Félek, hogy nem voltam elég gyors és alapos. Félek, hogy elkéstem....

*később*

A műtő előtt ülök, a váróban, immár száraz műtősruhában, tekintve, hogy egykor én is ide tartoztam, nem kényszerítették rám az általános látogatói ruhát. Rettenetes kínokat élek át, míg várok. Csak Grace lebeg a szemem előtt, miatta tépelődök, szaggatom tetteim sorozata miatt ízekre a lelkem. Arcomon fehér sebtapaszok, karom sínben, vállam rögzítve, lábamon is vastag, párnázott kötés takarja a varratot. A legnagyobb seb mégis a szívemben van. Semmit nem tudok róla. Semmit arról, mi van vele, mióta csak leszállt velünk a helikopter. Fejemet az ölembe hajtom. Kis idő múlva egy kéz érinti meg a vállam. Felpillantok, egy ismerős nővér áll előttem, kezében pohár van.
- Dr. Storm, hoztam egy teát Önnek. - mondja kedvesen, s én elgyötörten nézek fel a zöldeskék szemekbe. - Nyugodjon meg, amint tudnak valamit, szólni fognak. Biztos minden rendben lesz. - mondja együttérzően, majd lerakja elém a poharat. Nekem hányingerem van. Nem szólok, csak hagyom, hogy tehetetlenül magamra hagyjon. Nem tud segíteni. Egy alkalommal még Jamie is odajön.
- Még műtik, egyelőre stabil, és ennek is örülni kell. A sérülése súlyos, Oliver, de tudod, hogy a legjobb ellátást kapja. - mondja, és aggódó arcában a tulajdon arcom néz vissza rám. Nem tudok megszólalni, csak nyelem a könnyeimet. Az is sok, ami velünk, Jamievel és velem történik, a biztos bizonytalanság, de ez....ez sok nekem. Érzékeny lelkemnek felér egy kínzással az, ami történik.
- K...kösz, Jamie...rendes tőled. - motyogom magam elé, mire az, aki elvette a helyemet a  gyerekosztályon, kedves, tőle szokatlan mosollyal biztatón és együttérzőn sóhajt.
- Bemegyek, és mindenről tájékoztatlak, rendben? - kérdezi, mire csak bólintok. Képtelen vagyok egyetlen szót is kinyögni. Csak tudni akarom, hogy él még. Még az anyukáját sem mertem felhívni, bár a kórház biztos megtette.  

*Órákkal később*

Kimerülten, kisírt szemekkel ülök a neorológia ajtaja előtt. Az osztályon van, és ugyan nem mondtak sokat, de utolsó információim szerint él. Az édesanyja mellette van, engem nem engedtek be. Kórházi protokoll - nem vagyok közvetlen hozzátartozó. Így csak kimerülten ülök a kényelmetlen széken, és próbálok ébren maradni. Rettenetesen fáradtnak érzem magam, de addig képtelen vagyok lehunyni a szemem, amíg nem tudom, hogy nem okoztam neki károsodást, amíg nem tudom, hogy jól van vagy rendbe fog jönni, de mintha mindenki összeesküdött volna ellenem. Jamienek műtenie kellett, minden kollégám csak türelemre intett, de én már alig bírom idegekkel. De most nem tehetek mást, mint, hogy megvárom, míg magához tér, és akkor talán bemehetek hozzá. Azért imádkozok, ne ezzel büntessen az ég a bizonytalankodásomért. Ha visszakaphatom...soha többé nem engedem el. Csak akarjon maga mellett tudni még ezek után is. Egyesek hősnek mondanak. Én csak egy baleknak érzem magam. Újra és újra a tervei, az álmai forognak a gondolataim között. Annyi álma van még, nem mehet el így, ilyen fiatalon. Hisz előtte az élet. Én nem tudok...nem tudok megbirkózni ezzel.
Idegesen, remegve túrok a hajamba, és magamban újra elmondok egy imát. Mást egyelőre nem tehetek.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés EmptySzomb. Feb. 04, 2017 11:22 am
 



 

Vízesés Tumblr_m5k7bap7de1r8529ro6_250
Különös álomvilágban ébredek. Minden vattacukor illatú és édesanyám apám oldalán állva vár engem a sárgaköves út végén. Piros cipellőm sarka kopog az úton, ahogy elindulok feléjük. Széles mosolyra húzom ajkaimat, már csak egy karnyújtásnyira vagyok tőlük, amikor a kép hirtelen homályos lesz. A földre rogyok, a csontomig hatoló fájdalom megbénítja tüdőmet, kapkodva igyekszem levegőhöz jutni. Fázom, a szám sarkából kövér vércsepp buggyan ki. Hallom, hogy valaki a nevemen szólít, sírás fojtogatja hangját és olyan édesen keserű. Oliver Hasít belém a gondolat. Hisz vele voltam… és most hol vagyok? Felállnák, de nem vagyok képes rá. Elhagyott az erőm. A fejem hasogat, hányinger gyötör. Összekuporodok a sárga köves úton, piros cipellőm lerúgom lábaimról és próbálom rendezni a légzésem.
Aztán hirtelen minden olyan más lesz. A vattacukor illatot felváltja a vér jellegzetes illata. Hirtelen sötétség lesz és a résnyire nyitott szemhéjaimon át idegen embereket veszek észre. Rettentően fázom, nem érzem a végtagjaim, alig kapok levegőt. Végül megtalálom azt, akit a legjobban kerestem. Könnyes szemmel térdel fölöttem, utasításokat osztogat, dühösen szólal fel, ha valaki nem teljesíti akaratát.
Helikopter hangját hallom. Eszembe jut apám magángépe. Kislányként bármit megadtam volna azért, hogy egy család lehessünk. Egyszer még a magasságtól való félelmemet is leküzdöttem, amikor elvitt egy helikopteres városnézésre. Csak 6 éves voltam. Fel sem fogtam, mit művel velem. Elvakított a mérhetetlen vágy, a vágy arra, hogy apa és anya együtt lehessenek. Később ráébredtem, hogy a sok ajándék csupán arra szolgált, hogy megvegye szeretetemet. Mégis furcsa, hogy épp apám arca villan fel most előttem.
Szólnék, tudatni akarom Oliver-el, hogy jól vagyok, csak fáradt. Hogy minden rendben, csupán egy kicsit pihenni szeretnék. Átmelegedni, hozzábújni, megcsókolni. De a félelem nagyobb úr… a testem nem engedelmeskedik. Elvesztem az eszméletem. A következő percben már a magasban vagyunk, gépek csipognak, emberek beszélnek a fejem fölött.
-Már csak néhány perc kislány. – Kedves, meleg bariton beszél hozzám, biztos vagyok benne, hogy igazi férfi. A nagybetűs férfi, aki kinyitja neked az ajtót, kihúzza a széket és virággal fűzserezett bókokkal adja tudtodra, mennyire szerencsés, hogy vagy neki.
Minden egyes levegővétel kínszenvedés. Az orromba dugott csöveken keresztül kapott oxigénnek köszönhető, hogy még élek. A mellkasomra mázsás súlyként nehezedik a meleget adó takaró. Álmos vagyok, de erővel próbálok ébren maradni. Mégis, mikor megérzem az ismerős illatot, elengedem a valóságot.

*Órákkal később a Pacific Medical Center-ben*

Óvatosan nyitom ki a szemem, pislogok párat, hogy szemem hozzászokjon a világossághoz. Az ágyam mellett anyám ül a karosszékben. Mélyen alszik.
A faliórára pillantok. Fél nyolcat mutat. Most már csak azt nem tudom, hogy reggel vagy este fél nyolcat. Az ablak felé fordulok. A sötétítő mögül a város esti fényei szűrődnek be. Vajon hány napja fekszem idebent?
Hangosan felnyögök. Talán így sikerül tudtára adnom, hogy felébredtem. A torkomon lenyomott csövektől nehezemre esik bármilyen más hangot kiadni. Mocorogni kezd, majd rám pillant, de tudomást sem vesz rólam. Beletelik néhány lélegzetvételbe, mire felfogja, hogy magamhoz tértem. Elsírja magát és kirohan a kórteremből. Egyedül hagy néhány percig, majd másodmagával tér vissza. Először csak egy nővér jön vele, majd később egy orvos is. Arra kér, nagyot nyeljek és engedjem, hogy megszabadítson beszédem akadályozójától. A cső hamar eltűnik látóteremből és hosszú órák óta először lélegzem egyedül. Anya az ágyam szélén ül, csak bámul, miközben nyeli könnyeit.
-Soha többet ne ijessz így rám Grace. Tíz halált haltam az elmúlt órákban. – Korhol két szipogás között, kövér könnyeit törölgetve. Szóval pár órája fekszem magatehetetlenül. Már nem fázom, ellenben hasogat a fejem. Vastag turbán ékesíti fejemet, érzem, hogy a homlokom egy részét is eltakarja. Az ajkam a duplájára duzzadva, ujjbegyeim elfehéredve. De élek és ez a legfontosabb.
És akkor belém nyílal a fájdalom. Nem voltam egyedül…
-Hol van Oliver? Anya, hol van? – Hangom még mindig nem az igazi, mégis egy oktávval feljebb ugrik, ahogy hisztérikus állapotban utána érdeklődöm. Könyökömre támaszkodva ülésbe akarom tornázni magam, de a gyomrom bucskázik egyet és csak anyám reflexein múlik, hogy nem az ölembe, hanem az ágyam melletti üres kukába hányok.
-Grace semmi baj, kicsim, itt van a kórházban. – Ettől sajnos nem nyugszom meg, drága anyám. Nekem ez nem elég… mikor rájön mondatának kétféle értelmére, azonnal javít. - Jól van, lélegzik, sétál, téged őrzött. Hazaküldtem pihenni, bár kétlem, hogy parancsom szerint cselekedett. Itt lehet valahol az épületben. – Visszafekszem a párnára, amennyire duzzadt ajkaim engedik, elmosolyodom. Semmi baja… hál isten.  -Megkeresem neked. – Lágyan végigsimít az arcomon ügyelve arra, nehogy fájdalmat okozzon. Bár az igazat megvallva, sajog az egész testem.
Az orvos kedves, segítőkész, de nem tudom eldönteni, hogy azért, mert természetéből kifolyólag ilyen empatikus vagy azért, mert Oliver Storm gyermeksebész kedvese vagyok. Mindenesetre biztosít affelől, hogy a műtét jól sikerült, de néhány hétig még a kórház vendégszeretetét élvezem. Csodás… vajon a munkahelyemet értesítette valaki?
Amíg ezen gondolkodom, meghallom anya hangját a kórház hangosbeszélőjén. Vajon ki az isten engedte a mikrofon közelében és mióta szólítja Oliver-t édesemnek?! Csupán néhány órát voltam távol, mégis úgy érzem, évek teltek el. Nem így akartam őket összeereszteni, de ha már így alakult, legalább tudom, anya kedveli Őt.
Izgatottan várom, hogy belépjen z ajtón és végre saját szememmel is megbizonyosodjak arról, hogy valóban kutya baja. De csalódottan veszem tudomásul, hogy néhány perc múlva csal anya lép be az ajtón. Talán tényleg hazament és megfogadta anya tanácsát? Vagy esetleg itt kószál a kórházban, csak épp nem hallotta? Remélem az utóbbi, mert most semmi másra nem vágyom, csak rá…



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom


TémanyitásTárgy: Re: Vízesés
Vízesés Empty
 



 

Vissza az elejére Go down
Vízesés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Seattleites :: Játéktér :: 
Seattle
 :: 
Külterület
 :: 
Olympic Nemzeti Park
-
Ugrás: