KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

2nd Avenue

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 14, 2016 10:37 pm
 



 

First topic message reminder :

Vissza az elejére Go down

Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyVas. Jan. 01, 2017 4:31 pm
 



 

- A háznak a sarkában, ahol lakom, van egy posta… Azt nem tudom, meddig vannak nyitva, de ott esetleg fel tudod adni, ha szeretnéd - mondom neki mintegy mellékesen, ahogy ez ezsembe jut.
Még viszonylag új vagyok a városnak ezen a részén, de a postát azért jobb, ha tudom merre van, nem igaz? Különben hamar búcsút inthetnék az áramnak, meg ehhez hasonlóknak. Amit viszont a vizsgával kapcsolatban mond, kicsit piszkálja az agytekervényeimet, de nem éppen pozitív értelemben.
- Pont te beszélsz? Évekkel ezelőtt nekimehettél volna ennek a mentőorvos dolognak, mégsem tetted. Szóval én is addig fogok várni a szakmai vizsgámmal, amíg megfelelően felkészültnek érzem magam rá. Különben nem lenne semmi értelme, és oda lenne az álmom.
Amikor beérünk a lépcsőházba, és a szomszédommal kapcsolatban némi kihívás elé állítom, az igazat megvallva, teljesen abban a hitben vagyok, hogy Jules meg fog futamodni. Nem azért, mert gyáva lenne, hanem mert emlékeim szerint belé is szorult némi jólneveltség, így csak nem rontana rá egy idős öregasszonyra, csak azért, hogy prezentálja előttem a meggyőző erejét… És ezt el is hiszem addig, amíg meg nem nyomja a csengőt, előcsalogatva a szomszédasszonyomat. Sóbálvánnyá merevedve, falfehér arccal nézem, na meg hallgattam a jelenetet, majd amikor Étienne kezében egy adag cukorka landol, kész, úgy érzem, végem van.
- Meggyőző? - kérdezem, miközben nem tudom megállni, hogy ne nevessek, de olyannyira, hogy szinte kétrét görnyedek, kínomban már a hasamat is fogom, hátha az segít abbahagyni - Az nem kifejezés, Jules. Nagyon-magyon meggyőző volt. Szerintem az öreglány most egy hétig ezen fog gondolkodni, na meg azon, hogy mégis mennyit ittál, hogy ilyen arcátlan módon csaltál ki cukorkát belőle.
Amit aztán, mintegy mellékesen elveszek, ha már volt szíves felém nyújtani, és a pultra dobok, hogy vegyen belőle nyugodtan, ha olyan kedve van..
Még szerencse, hogy a bejárati ajtót már becsuktam, mert alighanem az egész lépcsőház az én hangomtól visszhangzana, ami nem lenne túl jó. A szomszédaim csendes lánynak ismernek - ami vagyok, egyébként, a szürke hétköznapokban -, erre most azt hallanák, hogy itt hahotázom, mint egy komplett idióta, mégis, mit gondolnának rólam? Talán azt, hogy elment az eszem, jóesetben. Na, ezt jobb elkerülni, nem is akarok belegondolni, milyen pillantásokat kapnék munkába menet, vagy épp onnan jövet a többi lakótól.
- Nincs mit - biccentek neki, majd visszatérek a kávéfőzőhöz és az alkoholos üveghez, amit mellé készítettem.
Ekkor jön az a bizonyos kérdés, ami, mondhatni, igencsak felkeltette a gyanakvásomat. Félreértés ne essék, én lennék a legboldogabb ember a világon, ha Étienne tényleg engem szeretne elvinni az év végi ünnepségre… Viszont, mivel azzal is tisztában vagyok, hogy közel sem úgy tekint rám, ahogy én őrá, ez igen átlátszó oknak tűnik. Talán ezért is válok hirtelen feszültté, és szegezem neki a kérdést, ami szemmel láthatóan váratlanul éri. Ha, erre nem számított! A válasza már-már hihetőnek is tűnhetne, ám ekkor eszembe jut valami, ami mellett aligha tudok elmenni szó nélkül.
- Én? - nézek rá teljesen megrökönyödve - Nem tudom, melyik hölgyismerősöddel keversz, Étienne, de nekem köztudottan botlábaim vannak. Szóval kétlem, hogy engem akarnál odavinni, mint táncpárt. Szóval a kérdés marad: azért akarsz velem menni, mert sajnálsz?
Vissza az elejére Go down
Jules Étienne Roux
Jules Étienne Roux
Új regisztrált

Avataron : Nick Wechsler
Kor : 47

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyHétf. Jan. 02, 2017 5:12 pm
 



 

- Rendben – ha lekésném, az nem lenne túl jó.
Nem szokásom csípőre vágni a kezem, de most úgy megtenném.
- Megbeszéltük. De ha addig csak egy szót hallok arról, hogy mennyire nem vagy jó, meg felkészült és a jössz a nem is tudom szövegeddel, előbbre hozatom a vizsgáidat – a szám sarkában azonban látni némi mosolyt. Nagyon szépen kikerülte a választ, de remélem, felbőszítettem annyira, hogy a tettek mezejére lép. És igaza van, bár azt sem értem, mi a csajokban ez a folytonos túlmaxolása a dolgoknak. Nem megy át elsőre, majd átmegy másodikra és már rutinja is van.
- Most mi van? – állok értetlen mosollyal a folyosón, Essiere meredve. – Nem cukrot akartál? – már majdnem nyúlok a csengő után, mikor folytatja. A cukrot a kezébe nyomom, egy jellegzetes tekintetemmel, a naugye kifejezéssel. Azért a kávé tényleg landolni fog az ajtaja előtt.
Végül én is felnevetek, annyira magával ragad Essie nevetése, majd inkább félkacsintás-hunyorítással abbahagyom. Fene, hogy még ezt sem bírja a vállam.
- Nem-nem. A választ kérem, nincs semmiféle megkerülés. Megkérdeztelek, én kérdeztelek előbb, illik válaszolni. Vagyis értem, nem akarsz jönni – fogom a kezembe a csészét és inkább azt nézem. Nagyon szuper érzés, hogy a lányok mindig visszautasítanak. – Nem akartam erőltetni, bocsánat.
És elakadok, nem tudom, hogyan tovább. Nem akartam én kínos szituációt, és nem is sajnálom Essiet. Erősködni meg sosem volt szokásom, láthatóan nem akar jönni.
- Van egy kutyám. Rám talált, s befogadtam – próbálok témát váltani a kínos csönd után.
- A kávé pedig mennyei – kortyolok egyet belőle, egy kézzel legalább lehet inni.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptySzer. Feb. 15, 2017 9:37 pm
 



 





játék vége




Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyCsüt. Márc. 16, 2017 11:20 pm
 



 



Az évnek megint azon a részénél járunk, ahol a kedvem és a toleranciaszintem egymást kézen fogva nagyjából bokám magasságában járnak.. Talán ez volt az oka annak, hogy egy színtiszta Mi a fasz? három utolsó betű híján tényleg elhagyta a számat, amikor a főnök beközölte miért hívott mindkettőnket az irodájába. Elmondása alapján tudja, hogy jól, idővel olajozottan fogunk együtt dolgozni, de akad ezen kívül egy-két nem elhanyagolható információ, amit szintén tud. Nem csak totó-lottó módjára van tisztában velük: vagy talál vagy süllyed. Nem, tudja. Az elsőre majdnem kiköpött reakcióm után – amit be sem kellett fejeznem, egyértelmű volt az magában is mi akart lenni az eredeti elképzelés szerint – meg hülye lenne, ha nem. Az arcára márpedig nem ez volt ráírva.
Nem sokkal régebben volt egy beszélgetésünk arról egy ideig egyedül fogok dolgozni, amit baromira értékeltem a szóváltásunknál és amit baromira nem értékeltem most. Főleg most nem. A női partnerekkel, akiket betettek mellém egyértelműen nem volt szerencsém az eddigi pályafutásom alatt. A számuk nem véletlenül rúg csak kettőt. Ha egy hét is számít, akkor hármat és nem azért, mert képtelen vagyok velük együtt dolgozni. Tipikus példái voltak a felettes rossz megítélésének. A másik osztályokról gond nélkül összedolgoztam azokban az időkben a kolleginákkal. Szar volt a kirendelés, most sem számítok másra az igazat megvallva, akkor se ha másnak köszönhetem azt a három isten csapását. A heppjeikkel majdnem szabályosan a falba verették a fejemet. Ez az életérzés most is megvan, de sikerrel morgásba fojtottam az irodából kilépve, miután kiosztásra került a feladatunk. Tényleg azt hiszi bölcs döntés volt egyből ennyire mély vízbe dobnia a kényes bizalmi szintű partnerségünket..? Jézus. A farzsebembe matatok a zippo után. Nikotin, arra van szükségem, ha a munka miatt az alkohol egyértelműen nem szerepel a lehetőségeim között. Az épületből még ki sem lépünk, de már egy szálat a számba veszek és az ajtónyitás előtt pattintom a szikrát a végének felizzításához. A magam részéről a kifelé vezető úton egyáltalán nem volt hozzáfűzni valóm a bentiekhez. Nem tetszik, egyértelmű, de azért a kőbunkóból lefaragtam. Jócskán. Ha nyers is voltam nem veszem a szívemre, ha Davies kevésbé vette jó néven. Valószínűleg egyáltalán nem is, de nem hibáztatom. Mondjuk magamat se.
A megkönnyebbülés konkrétan kiszakad a tüdőmből az első slukk levegőbe fújása során. Érzem az ingerültségi szintemben lévő kilengést, de ez nem az a nap, hogy zavartassam magam érte. Nem látványosan minden esetre.
- Oké. – a homlokomhoz nyúlok, amit muszáj megnyomorgatnom a lépcső aljai korlátnak dőlve. A munkámat nem fogom szétcseszni, ez az egy biztos és elsőként vágnám magam pofán érte, ha megtörténne.
- Oké. Mennyire vagy képben a várossal? Helyszínek, bandahierarchia első sorban. – hamuzok oldalra és a következő lépés egy mély levegő lesz. Több oxigénnel és szmoggal, mint nikotinnal vegyítve az előbb.
Vissza az elejére Go down
Norah C. Davies
Norah C. Davies
Igazság- és hadügy

Avataron : ♦ Jaimie Alexander ♦
Kor : 36

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyPént. Márc. 17, 2017 10:43 am
 



 


Norah & Gabe

Who's my new partner...?

N
em mondhatnám, hogy számítottam arra, hogy ma behív a főnök és közli, hogy a morcos pasas, aki a nagy hír közben mellettem ácsorgott és egyértelmű nem tetszését nyilvánította velem szemben, végül a társam lesz. Már megszoktam, hogy mindig más-más társat kapok magam mellé egy-egy ügyhöz, szóval most igazán frusztrált vagyok, amiért lesz egy állandó. Főleg, hogy nem tetszik a pasinak a dolog, és épp emiatt gyanítom, hogy nem lesz könnyű vele együtt dolgozni. Persze bízom a főnök megérzéseiben, miszerint idővel remek csapatot fogunk alkotni, de azért vannak kétségeim. A pasiról lerí, hogy irányító típus, makacs és azt hiszem, nem szeret együtt dolgozni nő nemű lényekkel. Vagy ez az ellenszenves viselkedés kifejezetten nekem szól? Gőzöm nincs, de nem fogom megadni neki azt az örömet, hogy majd lelécelek. Frászt. Kitartó vagyok, szóval bármennyire is elviselhetetlen vagy ellenszenves lesz, kibírom. Idővel majd rájön ő is, hogy jó nyomozó vagyok nő létemre is, és áldani fogja a főnököt, amiért úgy döntött, hogy engem oszt be mellé. Még az is lehet, hogy abban a hitben van, hogy zöldfülű vagyok...
Az irodából kilépve se ő, se én nem szólunk egy mukkot se arra, amit odabent hallottunk. Ha ő nem áll neki pattogni, akkor én se fogom feleslegesen felhozni a témát. Jobb a békesség és, talán ő is rájött, hogy talán érdemesebb előbb adnia egy esélyt, hogy bizonyítsak és aztán ellenkezni annyira ellenem.
Mögötte sétálva elmosolyodok picit, mikor meglátom, hogy ő is bagóért matat, hiszen én is ugyanezt teszem épp. Dzsekim zsebéből elő kapom a dobozt, egy szálat ajkaim közé csúsztatok és amint kilépek az ajtón, meggyújtom a cigit. Úgy tűnik, mindkettőnk idegzete a plafonon van, amit ő magának, én meg neki köszönhetek. Reméltem, hogy olyan valakivel raknak majd össze, akivel jól ki lehet jönni, de most lehet megkaptam az egyetlen fekete bárányt.
Ahogy megszólal, felvonom kérdőn egyik szemöldököm, hiszen az az "oké" nem igazán érthető számomra, hogy most mit is akar jelenteni, de aztán folytatja a gondolat menetet én pedig csendben pöfékelek a kérdését hallgatva és háttal a lépcső korlátjának dőlök.
-A helyszínekkel már tisztában vagyok nagy részt, de a bandákhoz még nem volt szerencsém. Sok ügyön dolgoztam már az áthelyezésem óta, de bandákkal kapcsolatosat még nem kaptam.- válaszolok fapofával, mivel most arra számítok, hogy erre kirobban majd teljesen és itt fog nekem szitkozódni, amiért nem fújom még kívülről az ilyesmit, de mit csináljak, ha még nem kerültek az utamba?
-Gyorsan tanulok, szóval üljünk be a kocsiba és mesélj. Hidd el, fog az agyam.- próbálom némiképp megnyugtatni már az előtt, hogy idegrohamot kapna, hogy nem kell majd nekem táblázatot készítenie otthon vagy kinyomtatni ötszáz oldalt ezekről a dolgokról, csak nagyjából avasson be. Ennyiből hátrányban vagyok, hogy nem itt éltem eddig, de tudom, hogy be tudom majd hozni a lemaradást. Mivel jobb dolgom sincs otthon, mint aktákat olvasgatni, menni fog ez.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyVas. Márc. 19, 2017 1:46 pm
 



 

Megnyugtató, hogy ő sem rendelkezik közléskényszerrel az előbb elrendezett puccs vége után és nem zavar meg semmi az idegeim rendezésében vagy inkább csak annak elkezdésében.. azon a rohadt ajtón kívül, ami már a parázsló cigarettával a kezemben választ el a kint kijelölt dohányzóhelytől. A kettő együtt, a felesleges beszéd hiánya és a kilépve egyből útjára engedett füstpamacsot máris hatásosnak bizonyul ahhoz ne akarjam egyből leszedni a frissen beavatott társamat a tíz körméről vagy épp a fejét.. Az iroda elhagyása óta nem fordítottam különösebben figyelmet a nőre, a közvetlen kilépésnél és a mostani bagó előkerülésénél megejtettem egy-egy futópillantást. A nikotinszünetekkel kapcsolatban legalább nem lesznek problémáink. Szívok még egy slukkot, hogy javítsak az összeszedettségemen és rákérdezek a lényegre: mit tud? A két legalapabbra szorítkozva az ügyet illetően. A környék nem éppen a város krémjéhez tartozik és tele van mellék-, zsákutcákkal. A gyár- és egyéb lakatlan épületek száma magasra rúg. Rohadt macska-egér játékok játszótere az egész és ha még hozzá vesszük az önérzetben nem szűkölködő afroamerikai társadalmat kinevezhetjük háborús övezetnek is. Rossz utcán fordulsz be és bumm, mintha csak aknára léptél volna.
Nem örülök annak, amit hallok. Ezt felesleges lenne megjátszanom. Az ügy részéről nem volt szerencsés a kinevezés, ami annyit jelent az enyémről se. Asszem a fájdalomcsillapítót bent hagytam a kesztyűtartóban.. Az ég adja, hogy igen. Meggyűröm az elhúzott szájú pofámat és nagy levegőt veszek: dolgozzunk abból, amink van. Másból egyébként se tudnánk és mielőtt még megpróbálnék többet kipréselni Norah-ból megelőz a beszédben. A feszültségemből nem farag le, de azt nem tudnám letagadni, hogy a határozott kéréssel és kijelentéssel meglepett elájulni azért nem fogok. Eddig nem tettem még meg, de gyorsan végigfuttatom rajta a szemem tetőtől talpig, majd egy néma bólintással adom a beleegyezésemet a felvetésére.
- Rendben. A Cherry felől parkolok, de mielőtt belekezdenék van néhány dolog, amit nem ártana tudnom. Melyik osztálynál voltál eddig? Többnyire milyen ügyekkel foglalkoztál? Itt, az áthelyezésed előtt. Mindkettő érdekel. – azt kérte higgyem el. Rendben, adok neki lehetőséget az elvárásaim megváltoztatására a bizonyítással, de vakon nem fogok lövöldözni. Vagy eleve képletesen hátra kötözött kezekkel bevonulni a 32-esek körzetébe csak, mert nem ismerem a mellém rendelt partnerem képességeit. Egyedül bezzeg mennyivel egyszerűbb lenne..
Félrepöccintem a kornyadt hamut és megindulok az említett utca irányába, ahol közvetlenül a sarok után fog állni a jármű. Mire odaérünk a kocsikulcsot is előhalászom a kabátom belső feléről, amit azzal a lendülettel kanyarítok le a vállamról. Eddig is melegem volt, nem utolsó sorban.. Rühellem, de az alkaromról felgyűrt ing alól kilógó, alkar méretű tetoválás elég sokszor jó nyomást gyakorol az iqfighterekre, jelzi: volt közöm a módszereikhez.
- Először a helyszínre megyünk, utána körbenézünk a környéken. – ha nem tetszik neki a menetrend majd szól, van szája és már megmutatta tudja használni is. Ugyanez vonatkozik a javaslatokra is, bár őszintén, nem vagyok túl fogékony hangulatomban rá. A csikkből még van, de az autó szigorúan füstmentes zóna és nem lassítok le, hogy elszívjam a maradékot. Az ott lévő szemetes oldalának nyomva oltom el és belehajítom a szemét közé. A biztonsági zár csipogása és a felvillanó lámpák után egyértelmű melyik oldalra fogok sorolni: a-a, akar-e vagy se kormány mögé nem ül. Meg azt azért ajánlom bekösse az övét, addig nem is indulunk el.
Vissza az elejére Go down
Norah C. Davies
Norah C. Davies
Igazság- és hadügy

Avataron : ♦ Jaimie Alexander ♦
Kor : 36

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyVas. Márc. 19, 2017 10:46 pm
 



 


Norah & Gabe

Who's my new partner...?

E
z most tipikusan az a helyzet, amikor az ember óvatosan tapogatózik, mintha egy sötét szobában keresné az egérfogót, és próbál rájönni, hogy milyen is az az új ember, akivel innentől kezdve együtt kell dolgoznia. Nem-e pszichopata, esetleg vannak bizonyos szavak, amikre harap, mitől borul ki és mitől érzi úgy, hogy most akkor minden oké stb. Az egyetlen dolog, amit már most sikerült leszűrnöm az az, hogy Mr Flanagan elég feszült pasas, ami jól látszik már abból, ahogy szinte kimenekült ide és úgy szívja a cigit, mintha az élete múlna rajta. A másik, ami rögtön feltűnik, hogy valamiért úgy hiszi, hogy kettőnk közül ő a főnök, és egy darabig hagyom is ebben a hitben élni tovább, de nem lesz így örökké. Lehet, hogy Seattle az ő városa, de én se ma kezdtem és átestem már bizonyos dolgokon, amiről mások még álmodni se mernének. Oké, tudom, hogy ő is így van ezzel, szóval épp ezért nem gondolom, hogy ő lenne a picinyke csapatunk nemes vezetője. Valószínű, hogy ez a hite abból fakad, hogy ő pasi, ami még kevésbé tetszik. Lesz mit bizonyítanom, de amíg a terep még mindig nekem idegen és nem neki, addig jó lesz ez így. Majd idomulok meg ilyesmi.
-Nos, Bostonban eleinte járőr voltam, aztán átkerültem a gyilkosságiakhoz. Ott volt dolgom a maffiával, bandákkal, kábítószerrel és mindennel, ami csak gyilkossághoz vezethet, de a maffia volt az utolsó.- és itt nem kezdem el ecsetelni, hogy a főnököm helyezett át, másképp elvette volna a jelvényem, ha nem megyek bele a dologba, mert még véletlenül se akarta, hogy bosszú hadjáratot indítsak. Azóta szerencsére jól halad az ügy és a tettesek már rács mögött ülnek, de remélem, hogy az egész bandát felszámolják a francba. Akkor nyugodtan fogok aludni.
-Itt pedig, jó pár gyilkossági ügyet oldottam már meg -és szándékosan mondom úgy, hogy megoldottam csak, hogy érezze, nem vagyok kezdő vagy szőke vagy hasonlók-, csak épp mindig más és más társat kaptam magam mellé egy-egy esethez, hiszen az idegen terep nekem még mindig hátrány.- mesélem el nagyon röviden az eddigi pályafutásom, mert kétlem, hogy most akarna részleteket hallani, de talán majd eljön annak is az ideje, hogy röhögcsélve megbeszélünk régi gázos ügyeket. Az viszont meglep, hogy nem az volt az első dolga, miután kiléptünk a főnök irodájából, hogy elkéri a kartonomat és alaposan végig tanulmányozza, hogy ki vagyok és honnan jöttem. Mondjuk az ilyesminek nem kifejezetten örülök, de már megszoktam. Sokan így szokták elkerülni, hogy a másik emberről kelljen beszélgetnie unalmas perceikben.
-Részemről rendben van.- bólintok, miközben a napszemüvegemet felveszem, a cigimet pedig kényelmesen elszívom, mert Gabriellel ellentétben nekem eszem ágában sincs elnyomni egy fél szálat, mikor azt se tudom, mikor fogok következőleg rágyújtani. Akkor inkább kiélvezem az utolsó slukkokat, majd automatikusan az anyósülés felé indulok. Ez nálam alap elv. Ha az én kocsimmal megyek, én vezetek, ha másé az autó, akkor ő a sofőr. Ez szerintem mindenkinél így kellene legyen.
-Na és rólad mit érdemes tudni? Milyen ügyekkel foglalkoztál eddig?- teszek föl két óvatos, szigorúan munkával kapcsolatos kérdést, hogy ne mondhassa, hogy túl kíváncsi vagyok, közben az övemet becsatolom és várakozón pillantok újdonsült társamra. Alaposan szemügyre veszem szőrös képét, hiszen még meg kell szoknom a látványt, mivel innentől kezdve minden napomat ezzel a krapekkal fogom tölteni, ha tetszik, ha nem. Nem árt, ha tudatosul bennem ez a dolog és szerintem neki is jobb, ha elfogadja a helyzetet ahelyett, hogy fancsali képet vág, mert, ha ez egész nap így fog menni, előbb-utóbb úgyis ki fogok ezen akadni. Ismerem már magam annyira, ráadásul nem szoktak valami kényelmes éjszakáim lenni, ergo, ha valaki megtalálja a kanócot és meggyújtja, akkor robbanok.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 08, 2017 8:11 pm
 



 

Halk hümmentéssel nyugtázom a folytatás előtti lélegzetvételnyi szünetben, hogy a fő szakterülete mindig is a gyilkossági csoporthoz kötötte a nőt. Nem szólok közbe, kérdésem lenne, megjegyzésem nem – kellene lennie valamire? Egy kis megkönnyebbülést azért tartogat a végére azzal, hogy beismeri tényleg az idegen kategóriába tartozik még neki a város helyrajzi ismerete. Ez nem az a munka, ahol a de igenis megy mentalitás elmegy, ha hiányos az ember tudása. Rövid fújással adom ki magamból a kezdeti makacsságom egy részét, de nem jelenti azért, hogy kényelmesen hátra fogok dőlni. Valószínűleg sejti ezt ő is pláne, hogy az élesen kanyarított kérdésem aligha hathat másmilyennek, mint megkérdőjelezésnek, pedig csak lényeges infó után szaglászok.
- És egész pontosan mióta is vagy nálunk? – nem piszkálódom, de baromira nem mindegy, hogy most toppant-e be és olyan ügyeket vitt végig, amibe csak futólag került bele érintettként, főleg a legvégén vagy az elejétől ő vezette a nyomozást. Az ideiglenes társaival. Lehet melléjük lett beosztva, ami szóhasználat kérdése. Azt mondta „kapta” őket, de nem ez lenne az első eset, hogy egy kis ferdítéssel igazít valaki a tollazatán. Másfelől az sem utolsó, hogy mennyi idő alatt zárta le ezeket. Nagyon nem. Azt a témakört nem érintem, hogy miért hagyta maga mögött Boston-t. Van ismerősöm a városban, elég sok szart hallottam már tőle és egyébként totál hidegen hagy. A rendszer se tökéletes, ha meg magától jött, mert nem bírta az ottani helyzetet vagy munkakörülményeket: nem érdekelnek az indokai. Engem is kurvára hagyjanak békén, főleg ha átvilágításról van szó. A magánélete se és mit meg nem adnék érte, ha ez a virgácsos példány nem arról kezdene beszélni, hogy a csendes pillanatokat kitöltse, mint az előző. Hogy is mondta Clarice? „Nem bírja elviselni a kínos csendet?”  
- Király. – futólag oldalra kapom a tekintetem, pont elcsípem a napszemüvegének felvételét és egyúttal a ráérős füstölést is. Nem szólok érte. Csak rám, meg a várakozó testtartásomra kell néznie, ahogy az autó tetejére támaszkodom és a slukkját szuggerálom. Azt mondta a főnök együtt kell működnünk, szóval ne készítsük ki egymást az elején. Rendben, most még nem teszek megjegyzést rá, hogy szerintem inkább menni kéne, mint nikotinozni. Most még, ha nem lesz belőle rendszer, akkor lenyelem. Emellett egyelőre fel se tűnik melyik oldalra „parkolt” le automatikusan. Az oltásnál fogom bevágni magam az ülésre és a bekötését látva már fordítom a kulcsot, hogy felmorranjon az autó motorja az induláshoz.
A forgalom miatt az utat nézem helyette, amikor az én munkám terítékre. Nem morgok érte, jogos az érdeklődés és első körben csak a tetovált karomat tartom fel, azt is rövid időre, a rendes válaszadásomat megelőzve.
- Banda ügyisek négy év, Nemzeti gárda három, bűnügyi osztály kettő. Volt két hosszabb időre szóló beépülésem, ami miatt sokat tapasztaltam testközelből a drog bizniszről és a csempészetről. Ez alatt, pedig gondolhatsz mindenre. Szó szerint. A hírszerzéssel is többször dolgoztam együtt. – kelletlenül dobom meg a szemöldököm szájhúzással, vállvonással egybekötve: tárgy, ember.. Nem volt nagy különbség igazság szerint és baromira örülök, hogy időben kikerültem abból a körből, mielőtt eljutottam volna arra a szintre, amit már a gyomrom nem bírt volna tovább.
- Azt nyilván nem jelenthetem ki, hogy mindig az erőszakosabb melókat tolják rám.. Minden esetre gyakran osztanak be ilyen esetekhez. – nagy felhajtás van körülöttük, nagyobb munkaerőmennyiséget is áldoznak rájuk és emiatt fontos a protokoll betartása. Voltam a másik oldalon. Az pedig nyilvánvaló melyikhez állok közelebb. Igen, a szabályszerűséget pártolom. A váltás óta meg különösen..
- Az ügy kapcsán: mennyi pénz van most nálad? – a szemem sarkából nézek csak rá a bevett kanyar után. Pénz.. Jah, a biztos információ megkapásához ajánlott magunknál tartani egy bizonyos összeget és lehet nem ártana megállni majd egy automatánál a helyszínre érés előtt.
Vissza az elejére Go down
Norah C. Davies
Norah C. Davies
Igazság- és hadügy

Avataron : ♦ Jaimie Alexander ♦
Kor : 36

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyKedd Ápr. 11, 2017 10:06 pm
 



 


Norah & Gabe

Who's my new partner...?

K
érdése hallatán elgondolkodok picit, hiszen nem szoktam számolgatni a napokat. Régebben sem volt szokásom és most se az de, ha nagyon megerőltetem magam, akkor talán sikerült majdnem pontosan behatárolnom, mikor is léceltem -vagyis léceltettek le- Bostonból, gondolván, hogy jobb lesz nekem itt, a friss levegőn. Igazság szerint, nehezen vallottam be magamnak, de igaza lett végül a főnöknek. Minél több időt töltök itt, annál távolabbinak tűnik mindaz, ami Bostonban történt és már-már néha napján meg is feledkezek az egészről. Na jó, ez erős túlzás, de nem azon kattogok most már egész nap, hogy mi lett volna, ha?
-Hogy egész pontos legyek most kezdem majd meg a negyedik hónapomat itt. Szóval, a városon már kiigazodok, de a bandás dolgokkal még mindig nem vagyok teljesen tisztában, mivel a melóim se sűrűn voltak kapcsolatosak ilyesmivel.- adok kielégítő választ a pasi kérdésére, majd sietve végig gondolom, milyen ügyeket is kaptam eddig a kezembe. A legutóbbi volt a legdurvább, ez tény, amikor Riley-t kaptam társamnak -na és persze Mickey-t, a kutyust-, hogy kiderítsük, ki ölt meg egy fiatal lányt, de előtte nem sok komoly ügy volt és azóta se. A legneccesebb melónak járó díjat viszont az a meló viszi, amibe "véletlenül" Trish is belekeveredett és azt a marhát kellett leszednünk a tetőről.
Mindeközben látom a pasason, hogy nem igazán tetszik neki az, ahogy kényelmesen elszívom a bagómat, de majd alkalom adtán felvilágosítom, hogy nem érdekel, azaz leszarom, ha ez valakinek nem tetszik. Persze, sürgős esetben nem bagózgatok ilyen lazán, de más helyzetben úgy vagyok vele, hogy amúgy is rohanok egész nap, sokszor nincs is időm rágyújtani, szóval legalább ezt az egy bagót hagy szipákoljam el normálisan, amit még az előtt szívok el, hogy beülnék a kocsimba, vagyis jelen esetben az ő kocsijába. Szerintem, ennyit mindenki megérdemel. Számomra ugyanolyan, mint amilyen az egyik kollégának a wc-n ücsörgés, vagy a másiknak a kényelmesen elfogyasztott reggeli. Persze, a zsaruk élete nem arról híres, hogy bármire is van idejük, de mindenkinek meg van a maga rituáléja, amit szeret normálisan elvégezni. Aztán jöhet a futkorászás.
Bevágódok végül a kocsiba, és ahogy azt már Riley-val egyszer megtárgyaltuk, bekötöm az övemet reflex szerűen, mert, ha mi nem, akkor ki mutasson példát? Na meg, ilyenkor nincs útba. Üldözés esetén, mikor váratlanul kell kiugrani a kocsiból, na olyankor van, hogy inkább nem kötöm be magam, ami persze kockázatosabb, mert egy borulás bármikor közbe jöhet, mégis kézenfekvőbb.
-Valahogy sejtettem, hogy nem ma kezdted.- jegyzem meg, mikor röviden elsorolja, hol és hány évet melózott, közben rásandítok a szemüvegem mögül. Ilyen rutin után nem csodálom, ha ilyen mufurc a pasa és kissé olyan, mint aki magára ragasztott egy komoly arcot, ami nem jön le, de az se jobb, ha az ember egy mindenen vihogó társat kap maga mellé. Volt már olyan. A végén úgy voltam vele, hogy vagy én lövöm fejbe, vagy beviszem a gettóba és megvárom, hogy más tegye be.
-Valószínűleg azért, mert már bizonyítottál és szívós vagy.- ismét nem nyilatkozok hosszan, meg nem is nagyon akarok erre mit mondani, mert nem ismerem annyira még, hogy neki álljak fényezni a dicső múltját, ugyanakkor megsérteni se akarom semmivel. Ez a rövid mondat a legbölcsebb választás, azt hiszem. Kérdése hallatán viszont elterelődik a figyelmem a bölcselkedésekről.
-Öhm... úgy 150 dolcsi, nem is tudom.- pislogok nagyot, miközben elő túrom a tárcámat, hogy alaposabban szemügyre vegyem, mi is lapul benne. A kártyámon persze van még pénzem, de nem igazán szeretek nagy összegekkel a zsebemben rohangálni. Nem vagyok se celeb, se maffiózó.
-Pontosan, milyen ügyről is van szó?- érdeklődök finoman, mivel az új társam be lett ugyan mutatva, de azt nem tudom, hogy mi is lesz az első ügy, amin dolgoznunk kell, ami kissé zavar. Ez talán megint olyan "ki hordja a nadrágot" dolog, mivel ő tud valamit és nem azzal kezdte az egészet, hogy megossza velem is az infóját.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 29, 2017 11:05 pm
 



 

Oké, oké, oké, oké.. Csak fejben nyugtázom csitítólag ahogy az itt létének ideje mellett elismétli, amit percekkel ezelőtt már megosztott velem az alapismereteivel kapcsolatban. Látványosabban egy rövid, határozott bólintással jelzem, hogy elraktároztam őket a szürke állományomban.
- Tehát három masszív hónapról van szó. - a csikkem ekkor koppan a szemetesbe dobott matériák tetején. - Van folyamatban lévő ügyed, amiről tudnom kellene és elolvasnom az anyagait? Részemről nincs, csak hitelesítésre várok, hogy megírhassam a zárójelentést. – ..illetve jelen pillanatban a rövid feladategyeztetést követően az indulásra, amit füstölgő okok tolnak idő tekintetében odébb. A helyszín, maga az eset sem rohan el, ezen nincs vitatni valóm, de a főnök váratlan bejelentése és hirtelen kezdeményezett boronálása miatt kifejezetten nehezemre esik megtörni a rutinomat az új partnerem miatt. Sokszor pár perc hamar kövér fél meg egész órákká tud növekedni, olyan idővé, amivel megtanultam valamelyest lerövidíteni a műszakjaimat és komolyan értékelek szolgálaton kívül. A tempó túl sztahanovista ahhoz, hogy ne tegyem, így – emlékezve a főnök által zengett ukázra – visszafojtott türelemmel nyelem le a sürgetést. Más napokon talán megerőltető sem lenne, de azokra várni kell még egy keveset.. Az elnyomott parazsat látva, pedig könnyen bevágódok a vezető ülésre. Az egybőli bekötés ténye alapjáraton csiszolna a hozzáállásomon, a passzivitásom azonban kitakarja, pontosan úgy, mint az autó megfelelő oldalának belövését Davies részéről. A figyelmem tetemes részét éppen ezért könnyen helyezem át a vezetésre, a vele egyidejűleg tartott rövid összefoglalóra. Ha ezeken felül van, amit érdemes tudni rólam annak elmondója bizonyosan nem én leszek, hanem az őrsön lévő kollégák – véleményem szerint mindent elmondtam, minden más töltelék.
Az első megjegyzésére nem reagálok széles körűen, tulajdonképpen ki is merül a kormányon való dobbantásban az egész, mintegy tudomásul vételeként a hangosan kimondott sejtésének. A másodszori megszólalására azért a szemem sarkából odapislogok rá.
- Ez alap a szakmában, nem? – a kérdés mögé egy hangsúlyában tükröző hümmentés is felsorakozik. Nyilván vannak kivételek, de ugyanolyan magasak az elvárások itt is, mint az orvosok körében: jónak kell lenned különben mi értelme? Úgy is mondatnánk, hogy elvéreznénk – másokkal egyetemben –, ha nem..
- Jól van. A környéken van egy ismerősöm, eléggé haszonleső egy szarházi. Rendezem majd, de ha nagy szar van és sokat mond lehet kölcsön kell kérjek. – nálam az említett összegnek nem sokkal több, mint a fele van. Nem szívesen adnám oda, többet végképp nem, de a szükség egy kéregetős kurva..
- Nem kaptál róla anyagot? – a piroshoz érve kissé jobban felé fordulok beszéd közben, amíg nem vált a lámpa. Sok palástolni való nincs rajta, hogy nem valami lelkesítő a hiányzó tájékoztatás, de a kérdésem is költői volt. Valószínűleg nem. Nem, mintha sok infó lenne jelenleg. ..ami okán visszaveszem a fonalat, mielőtt ő kapná fel.
- Lelőttek egy tizenhárom éves, afroamerikai srácot a 47. utcán lévő éjjel-nappaliban. Az elkövető a bolt tulajdonosa volt, aki önvédelemre hivatkozik. Legalábbis azt mondták makacsul ragaszkodik az ő igazához. A helyszínen van biztonsági kamera, ha minden igaz mire odaérünk kinyerik a meghajtójáról az adatokat. – a lámpaváltás miatt ismét előre tekintek. - A baj az, hogy a környéken alapból nagy a feszültség, ha a feketékről van szó és van egy nagyjából ötven, hatvan főt számláló, kifejezetten problémás, labilis természetű banda is. Nyolcvan százalékuk priuszos és úgy kapnak az ilyen esetek után, mint kutya a csont után, amit aztán nem eresztenek el. A srácok a bandaügyiseknél régóta próbálnak fogást találni rajtuk, de nem tudják lekapcsolni őket, jól intézik az üzleteiket, több felé vannak rejtekhelyeik és civileket is képesek bevonni. Zsarolás árán persze. – ezen a ponton nem hiszem sok, további magyarázni való lenne. Akták tömkelegei találhatóak meg az ő vonatkozásukban, amiknek az elolvasása nem várható el senkitől. Én sem ismerem az összeset, csak párhoz volt közöm.
Vissza az elejére Go down
Norah C. Davies
Norah C. Davies
Igazság- és hadügy

Avataron : ♦ Jaimie Alexander ♦
Kor : 36

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyHétf. Május 01, 2017 9:48 am
 



 


Norah & Gabe

Who's my new partner...?

K
icsit úgy érzem magam Flanagan mellett, mintha állásinterjún volnék. Érthető persze, hogy próbál bekategorizálni, hogy miféle zsaru lehetek, mik a képességeim és egyebek, de az a száraz, gyakorlatias beszélgetés, ami köztünk zajlik, már-már zavaró és már, csak azt várom, mikor nyújt át egy teszt lapot, amiből majd kiderül, megfelelek-e vagy sem.
-Nincs. Épp zártam egyet én is.- válaszolok és eszembe jut a legutóbbi ügy, ahol még tévés szereplésem is volt. Trish-t ugyan nem volt okos dolog belerángatni, mert rosszabb végkimenetele is lehetett volna a tetőn ugrálásnak, de egyrészt segíteni akart, másrészt pedig, amúgy is pszichiáter. Nem tudom, Flanagan mennyit tud az ügyről, vagy hallott-e az ügyről, de remélem, nem fogja szóba hozni. Lezártuk és vége. Épp elég kellemetlen volt a főnök monológját meghallgatni arról, mennyire felelőtlen döntés volt egy majdnem civilt is belerángatni az ügybe.
Miközben beülök a kocsiba, megjegyzem gondolatban magamnak, hogy talán nem kellene nagyon erőltetnem a beszélgetést, mert a pasi nem igazán tűnik szószátyár típusnak se jó kedvűnek. Szóval, csak akkor szólalok meg, ha kérdez, más esetben csendbe burkolózva ülök inkább.
-Alap, igen, de láttam már kivételt is.- és nem részletezem, hogy itt azokra az emberkékre gondolok, akik valami nagy szerencsének köszönhetően kevés tudás és tapasztalat ellenére mellém kerültek ezidáig. Nem mondom, hogy jó helyre születtek, de valami csoda folytán könnyebb volt ide eljutniuk. Az ilyesmit mondjuk én személy szerint több szempontból sem tartom okos dolognak, de mindenkinek szíve joga halálba küldeni a másikat, ráadásul elég sértő rám és többiekre nézve, akik szép lassan másztak fel a ranglétrán.
Csak bólintok, ahogy fény derül rá, miért is érdekli annyira a pénztárcám és nem is látom értelmét tovább tárgyalni a témát. Sokszor előfordul, hogy a zsebünkbe kell nyúlni, amit persze senki nem térít meg, de a haladás érdekében muszáj. A kis halak zsebét meg kell tömni, ha már vannak olyan kedvesek, hogy némi információt szolgáltatnak nekünk. Van bármi manapság a világon, amiért nem kell fizetni? Nem igazán, így ez sem kivétel. Fenyegetőzéssel is el lehetne érni, hogy valaki kinyissa a száját, de jobb jó kapcsolatot tartani a spiclikkel.
Válaszolni nem tudok, miért is nem kaptam valami aktát, hogy mire készüljek fel vagy, hogy miféle ügyön kell majd dolgoznom az új társammal, mert Flanagannek van annyi esze, hogy magától is rájöjjön a válaszra. Ha tudnék bármit arról, merre is megyünk most, akkor nem kérdeztem volna meg, de mivel rögtön az után, hogy beértem az őrsre, behívott a főnök és bemutatta az új társamat, nem volt időm ilyesmire. Gondolom, ő is úgy volt vele, hogy majd Flanagan felvilágosít.
-Remek. Bandák, fehér boltos és fiatal kölykök.- bólintok, ahogy összegzem a helyzetet és már most érzem, hogy nem lesz valami egyszerű napom. Maga az ügy se lesz egyszerű, nem is fogunk gyorsan a végére járni, ráadásul meglehetősen veszélyes is, mivel ezekkel a bandákkal nem egyszerű szót érteni. Csak remélni tudom, hogy Gabriel ezen a téren jóval tapasztaltabb, mint én.
-Miért van az az érzésem, hogy talán a boltos azért lőtte le a kölyköt, mert kezdi unni, hogy nem lehet a környékbeli négerekkel bírni? Nem volt régebbi bejelentés a boltos részéről? Betörés, lopás vagy ilyesmi? Bár, a felvételekről majd kiderül, mennyire volt jogos az az önvédelem...- agyalok hangosan annak ellenére, hogy megfogadtam, nem jártatom a számat, de mindig azt vallottam, hogy jobb megosztani társunkkal, mi jár épp a fejünkben. Sokszor így születtek meg a válaszok egy-egy ügy kapcsán vagy épp sikerült olyan lépést kitalálni, ami célra vezető volt. Szerintem fontos, hogy a társak kommunikáljanak egymással, de nem tudom, hogy Flanagannel mennyire fog ez menni.
-Nem fognak a bandaügyisek belemászni az ügybe?- mert hát minden joguk meg van hozzá, hogy amint feltételezhető, hogy ez a bandájukhoz köthető, jönnek és kitúrnak minket. Személy szerint, talán nem is bánnám, mert az ilyen lehetetlen ügyeket sosem szerettem. Nehéz egy olyan réteget megtörni és rendbe szedni, ami a fehér embert ellenségként kezeli, ha zsaru, ha nem.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyVas. Május 28, 2017 1:47 am
 



 

Bólintással veszem tudomásul a kapott információt. Felér egy szóbeli Remek.-kel, amit megspórolok magamnak. A gondolatbéli morgáshoz, egyenest a főnöknek címzetten, kell az összekuporgatott energia. Hangosan nem lett volna a szájízére a nőnek – figyelmességből azt hiszem ez a jelenlegi maximumom –, a következményei, pediglen az enyémnek.. Megszoksz, megszöksz. Az elv ideig, óráig működik az aranyközépútra lépve is. Az emlékeim között nem cikázik egy nevéhez fűződő eset sem, tiszta lappal indul. Az a számító rohadék nagy valószínűséggel erre játszott a társításunknál; az előzetes véleményektől való mentességre. Csak futólag láttuk egymást az épületben, az ügyeink nem keresztezték a másik útját, bár talán a labornál múlt hónapban előttem várakozott az eredményekért..
Egyet értést dünnyögök a megjegyzésére, amihez vagy öt sallang szöveget lehetne vágni kíséretnek. Az élen azzal, hogy a kivétel erősíti a szabályt – minek ismételjem?
- Idővel az ilyenek kihullanak. – olcsó vigasz, mégsem elhanyagolható. A szakma kihányja vagy legyűri az életképteleneket. Jobb esetben nem rántanak magukkal senkit. Rosszabban meg felesleges részletezni, mi szívunk. Első blikkre nevezhetjük dacból megtartott, kreált benyomásnak, hogy valahol ebbe a sorba kívántam tenni őt is. Könnyebb, zsigeribb ma így tennem. Sajnálom, de rosszul nem tudom érezni magam érte és egyszerűen teszem túl magam rajta, mintha sose volt történésről lenne szó, hogy a leendőkre koncentráljunk. Beletartozik a zsebünkbe nyúlás, futólag, választ valójában nem várva az is miért az egyoldalúan én vagyok az egyedüli tájékoztatott. Az összefoglalásom tömörnek hat, a helyzet viszont az képtelen lennék többel kiegészíteni, ennyiből garázdálkodok, garázdálkodik ő is általam. A minták feldolgozása sem történt még meg, a felvételek letöltése is folyamatban van. Friss, ropogós, közel sem kihűlt ügyről van szó, a lényeg megismétlését, ha akarnám sem tudnám mivel kiegészíteni. Jelenleg nem. Apró, észre sem vett bólintással nyugtázom a szavait és az utat figyelem tovább. A feltételezései terelik vissza a figyelmem rá, egyszer-egyszer a szemem sarkából. Azonnal nem reagálok, de csak azért, mert megvárom a következő feltartóztató lámpát. Nincs tíz szekundum se, az ülése mögé hajolok, a hátsó kenguruzsebbe csúsztatott tabletért és átadom neki. A saját jelszavával be tud lépni a rendőrségi adatbázisba.
- Nem kizárt. Az a hely bárkiből előhozza a rasszistát, viszont nem mondtak előző esetet az ürgével kapcsolatban. A boltjában jártam már, elég nyugodt típusnak tűnt, de én se voltam bent öt percnél tovább.. Adrian Campbell a neve, a bejelentett lakcímének környékét is érdemes lenne megnézni, hátha nem ő, hanem mondjuk a szomszédai tettek feljelentést. – nem feltétlen kell közvetlenül az illetővel történnie az eseményeknek, ha azok epicentrumában találja magát, ráadásul szakadatlan ciklusban.. Eléggé tele tudja rakni az ember tökét intoleranciával.
- A fiút Tyler Barron-nak hívták. – toldom hozzá, megelőzve a kérdezését, gyorsítva az utána nézési folyamatot. Az én kezem a kormányhoz van kötve, az akta összeállítását nekünk kell elkezdeni. Pontosabban Davies-nek, ha a gyakorlati részét vesszem.
- Közbe szólhatnak, de alapvetően párhuzamosan dolgozunk. Ők a saját ügyükön, mi ezen. Ha találnak átfedést lehet magukhoz veszik az irányítást, ehhez viszont hozzá kell kötniük valamelyik tagot az esethez. Csont kell nekik, amire haraphatnak. Már amennyiben nem az a céljuk, hogy hagyják mi rágjuk azt. – a feszített sóhajom maga után von egy negatív, elfojtott véleményt velük kapcsolatban. - A fedett akcióik miatt nem lehet kiszámítani. – konkrétumra van szükségük, amit néha hagyni kell, hogy megtörténjen a következő lépéshez.. Szar, de sajnos vagy nem sajnos van, hogy nincs más. Fogalmam sincs saját megnyugtatására érdeklődött a dolog után Davies vagy se, a következő zöld után kiderül a helyszínen van-e az egységük vagy legalább egy emberük. Ha Campbell-nek volt régebbi ügye velük megnő erre az esély, ha nem.. Semmi sem vehető készpénznek és az igazat megvallva nem füllik a fogam hozzá, hogy felvegyem velük a kapcsolatot, nem véletlen hagytam ott őket. A szükség nagy úr, bassza meg, de inkább kihagynám a múltidéző beszélgetést. Ma meg még jobban húzom a szám a gondolatától is, ami nem sok kedvességet enged az arcomra költözni. Vagy a hangomba. Később még sajnálni fogom ennek elszenvedéséért a nőt..

// ezer bocsi csak most 2nd Avenue - Page 2 2760368164 //
Vissza az elejére Go down
Norah C. Davies
Norah C. Davies
Igazság- és hadügy

Avataron : ♦ Jaimie Alexander ♦
Kor : 36

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyHétf. Május 29, 2017 9:48 pm
 



 


Norah & Gabe

Who's my new partner...?

Ő
szintén remélem, hogy Flanagannek csak rossz napja van ma vagy valami más gondja és nem fog minden napunk így telni, mert akkor idő előtt fejbe lövöm magam. Sosem szerettem az ilyet, bár még elég korán van ahhoz, hogy már most behatárolgassam, hogy milyen is lesz köztünk a hangulat. Nem azt mondom, hogy hahotázva kellene járni-kelni a városban, de ez a másik véglet se a legjobb. Már-már feszélyezve érzem magam, ha meg akarok szólalni, mert sugárzik társamból, hogy rohadtul nem kíváncsi a mondandómra.
Ezen felbuzdulva pedig -és, mert amúgy se tudnék több mindent hozzáfűzni a témához-, én is csak bólintok egyet válaszul. Kibuknak, bizony és az a jobbik eset, mert ott a másik lehetőség, hogy az illető simán meghal egy akció közben, mert gőze nincs róla, mit hogyan kell csinálni vagy épp azt képzeli magáról, hogy ő G.I. Joe és hülyeséget csinál. Idő kell ahhoz, míg az ember rájön, hogy ez nem az a pálya, ahol érdemes hősködni, mert nem csak a saját, de mások életét is veszélybe sodorhatja az ember, aztán rohadt pocsék érzés, ha az túléli a dolgot, aki miatt volt a zűrzavar, mert egy életen át elkíséri az emléke annak, hogy az ő hülyesége miatt halt meg valaki... ugyebár, ezt én is nagyon jól tudom most már. Megtanultam a leckét.
Mikor Gabriel megáll a pirosnál, a kezembe nyom egy tabletet, amivel persze rögtön tudom, hogy mit kezdjek. Pillanatok alatt belépek a rendszerbe és már pötyögöm is a férfi nevét, amint mondja.
Csendben keresgélek, míg végül rábukkanok valamire és már mesélem is társamnak az új infókat. Már, ha neki is újak egyáltalán azok az infók.
-Két szomszédnak is volt már panasza az utca végén lakó feketékre, mert állításuk szerint, folyton meglopják őket és rongálással is meg lettek vádolva, de bizonyíték persze nem volt.- magyarázok, ahogy tovább leskelődök, de közben jár az agyam is. Mi van, ha ezek a rossz arcok magukhoz csábították a srácot és afféle teszt lett volna ez a bolt rablás? Nem lenne meglepő, hiszen az ilyen kisebb társulásoknál ez bevett szokás. Csak akkor lógnak együtt valakivel, ha az bebizonyítja rátermettségét.
-A srác apja börtönben van jelenleg is, az anyja pedig még az előtt, hogy lecsukták volna, távoltartási végzést kért ellene. Tylernek van egy nővére és egy húga is, akik még szintén ott laknak. Biztos, nem volt egyszerű gyerekkora.- jegyzem meg csak úgy mellékesen, mintha magamnak mondanám, de persze tudom, hogy Gabriel is hallja és gyanítom, hogy ő is valami ilyesmit gondol majd magában. Általában az ilyen gyerekek könnyen a rossz útra tévednek, úgyhogy máris meg van a probléma gyökere. Anya keveset van otthon, mert két helyen melózik, hogy minden meg legyen a gyerekeinek, így aztán a kölyök elkallódik.
-Kíváncsi leszek, mire jutunk, ha tovább kutakodunk, de tény, nem örülnék, ha hirtelen megjelennének és elvennék az ügyet. Szeretem végig csinálni, ha már elkezdtem.- és persze ezt se tudom minek mondom, mert egyrészt minden normális zsaru így van ezzel, másrészt pedig tudom, hogy Gabrielt rohadtul nem érdekli. Tényleg nem tudom, érdemes-e egyáltalán erőltetnem a társalgást, mert ezidáig, csak most beszélt hosszasabban, amíg elmondta, mi a helyzet. Másról nem is hiszem, hogy órákig csacsogna itt nekem.
Minden esetre, amíg Flanagan vezet én megpróbálom pótolni hiányos ismereteimet, és a kedves kollégára is ránézek a rendszerben. Nem szeretek hátrányban lenni és gondolom, ő is így van ezzel. Az a biztos, ha ideje korán tisztában vagyunk vele, mi mindenre képes a másik vagy, hogy mire nem.




//Semmi gond. Smile Remélem, megfelelő a reag de írj, ha bármivel gondod van ^^ //
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyVas. Dec. 24, 2017 8:23 pm
 



 





játék vége




Vissza az elejére Go down
Josh Mortimer
Josh Mortimer
Igazság- és hadügy

Avataron : Chris Evans
Kor : 40

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptySzomb. Márc. 31, 2018 7:12 pm
 



 

Lana – Josh

Van magánéletem, nem csak a bírói kalapácsot püfölöm lelkesen (nem szeretem használni. Olyan, mintha fejbe vágnék valakit), például nagyon szeretem Jossiet. Kevesen ismerik, népzenét ötvöz jazzel és blues-zal, világzenének mégsem mondanám. Nyáron lesz koncertje, s anyajelöltem megesketett, hogy nekik is szerzek jegyet. Ennek annyira nem örülök, mert egyedül akartam elmenni, elmerülni a zenében. Helyette hallgathatom a duruzsolását. Milyen kár, hogy nem lesz egymás mellé szóló jegy!
Gondolatban már dörzsölöm is elégedetten a tenyerem, mikor meghallok egy fékcsikorgást, majd csattanást. A zaj felé fordítom a fejem, s még éppen elkapom a végső megérkezését az elütöttnek. Ami egy betonvirágcserép. Megkönnyebbülten felsóhajtok, mikor látom megmozdulni a vezetőt a kormány mögött. Aztán már csak jót szórakozok a szakavatott káromkodások hallatán.
- Ó, istenem, az ilyet elemezni kéne – nevetve csóválom a fejem, szerencsére elég messze vagyok, hogy a hangom meghallja.
Vissza az elejére Go down
Lana Woods
Lana Woods
Egészségügy

Avataron : Holland Roden
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyKedd Ápr. 03, 2018 12:06 am
 



 

Milyen az mikor az embernek még arra sincsen ideje, hogy meg igyon egy random kávézóban egy teát? Hát pontosan ilyen. Konferencia, konferencia után majd utána páciensekkel való konzultáció. Ez megy már hónapok óta. Arra nem volt időm, hogy szegény „pici” kutyámat elvigyem sétálni. Így arra kényszerültem, hogy Tequila nevű dán dogom mellé kutyasétáltatót vegyek fel.

Ám a mai nap nem tudott, jönni a lány aki elintézi a kutya mozgatását. Így én kényszerültem rá a helyzetre, hogy háziállatom miatt lemondjak egy megbeszélést. Nem mondom azt, hogy nem örültem neki, hogy egy kicsit pihenek, de sajnos a mai nap még lesz egy félig-meddig kötelező programom. Így maradt kábé három-négy órám arra, hogy lazítsak, vagyis inkább csak kettő. Mert ha már lúd legyen kövér, két órát fogok sétálgatni a kutyával.

Még csak fél órája sétálunk, így még mindig húzz Tequila. Bár megtudom fogni, sőt. De egyik kezemben a forró teával, másik kezembe a pórázzal kerülgetem az embereket. Mikor egyszer csak nagy csattanást halottam, az eb és én is megtorpantunk. Körül nézve konstatáltam magamban, hogy csak egy beton virágtartót ütöttek el. Megrántottam a vállam, minden napos dolog. Ám hallottam valakit a hátam mögött.

- Hiába elemzik őket, akkor is ugyan így fognak vezetni.

Beszéd közben a hang irányába fordultam.
Vissza az elejére Go down
Josh Mortimer
Josh Mortimer
Igazság- és hadügy

Avataron : Chris Evans
Kor : 40

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptyKedd Május 01, 2018 9:48 am
 



 

Lana – Josh


Mire odaérnék, én lennék a hatszázegyedik, aki segítséget nyújt, páran már mentőt hívnak. Így már nem foglalkozom vele. Más lenne a helyzet, ha én okoztam volna a balesetet (és magamnál vagyok), vagy senki más az égegyadta világon nincs, aki értesítene hatóságokat. Aki részben én vagyok, de én csak a kalapácslengető emberke vagyok, aki ráadásul olyan ügyekkel, mint egy baleset, nem foglalkozik.
A megjegyzésemre azonban kapok reakciót, nem is akármilyet! A hang irányába fordulok, félig vigyorogva.
- Csak nem volt szerencséje ezt megtapasztalni?
Remélem, annyira nem trafáltam bele valamibe. Arrébb siklik a tekintetem, a kísérőre. Leesik az állam.
- Mondja, hogy belefér a zsebébe – a rajongásom a kutyák iránt a szemembe van írva. A macskákat is szeretem, jöhet mind a kettő, de valahogy a kutyák egy hajszálnyival elsőbbséget élveznek. Pláne egy ilyen.. wah, gyúrni, szeretnivaló állat.
Vissza az elejére Go down
Lana Woods
Lana Woods
Egészségügy

Avataron : Holland Roden
Kor : 37

TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 EmptySzomb. Május 19, 2018 10:20 pm
 



 

Mindenki nyüzsög az autó körül, vagy hatan fényképeznek, a többiek pedig csak állnak és nézik az autót. Kivéve egy embert, ő segít kiszállni a járműből a sofőrnek. A távolba hallatszik a mentő autónak a szirénája is, illetve már a rendőrök biztosítják a terepet. Mindig ez van, ha egy nagy városba balesetezik valaki, vagy csak egyszerűen valami érdekes dolog történik. Rengeteg ember az esemény köré áll, néhányan figyelmen kívül hagyják, és általában csak egy-kettő ember segít ténylegesen. Ennél már csak a tömeghatás törvénye a jobb, mikor szinte mindenki elsétál a bajbajutott mellet.

- Szerencsére csak tanulmányokból.

Térek vissza a gondolataimból és válaszolok a vigyorgó alaknak, aki rám nézz. Majd tekintette a melletem álló kutyára fut. Elmosolyodom a kérdés hallatán. Vagy is inkább azon, hogy mennyire jól át jön az állatszeretet.

- Óóó sajnos oda nem. Viszont a kanapén már kiválóan elfér.

Tequila  immáron a melletem álló férfit figyeli, és boldogan csóválja a farkát. Enyhén meglepődök, mert ugyan nem egy túl bizalmatlan kutya, de nem is az a fajta aki farok csóválva rohan oda az idegenekhez.

- Ha szeretné megsimogathatja.

Az eb pedig várakozó tekintéllyel ül le a lábamhoz.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom


TémanyitásTárgy: Re: 2nd Avenue
2nd Avenue - Page 2 Empty
 



 

Vissza az elejére Go down
2nd Avenue
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Similar topics
-
» Elliott Avenue
» Pacific Avenue

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Seattleites :: Játéktér :: 
Seattle
 :: 
Város
-
Ugrás: