KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

Kutyapark

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptyCsüt. Ápr. 07, 2016 12:22 am
 



 

First topic message reminder :

Vissza az elejére Go down

Raoul Louis Roux
Raoul Louis Roux
Egészségügy

Avataron : Chris Evans
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptyVas. Júl. 23, 2017 10:10 am
 



 

Esther – Raoul

A kötelező vizsgálatok egyike, szerencsére, már csak ezért találkozunk a dokival, kollegával. Mostanában sok minden összezsúfolódott, legfőképpen munkában, a magánéletre sem panaszkodhatom. Újabb lakó érkezett a házamba, ezúttal kétlábú, de jóval több problémát képes okozni, mint Topáz valaha is. Hibáztatni érte nem tudom, de nem is mentem fel minden alól. Legalább volt annyi esze, hogy mérlegelt, s azóta, mintha a randalírozásból is jócskán visszavett volna. Remélem, ez azután is csökkenő tendenciát mutat, hogy meggyászolta a szüleit. Topáz pedig kisajátította magának, ezzel is kaptam némi lélegzetvételnyi időt otthon.
Nem szokásom elhagyni magam, most viszont a fáradtság azért meglátszódik rajtam. Stresszelni nem szokásom, hiszen annak és hasonló, negatív öngyilkolás eredményével dolgozom nap, mint nap. Ha hazamegyek, csak aludni tervezek. Még fáradtan sem tudok agresszív, vagy bunkó lenni, legfeljebb lassabban reagálok, a vezetéssel azért megbirkózom, annyira fáradt még nem vagyok.
Az üdvözlések után a rendelő várótermében foglalok helyet, amikor legelőször jöttem, nem ültem le, mire Topáz olyan ideg lett, mire rájöttem, hogy szüksége van a közelségemre, azt pedig csak úgy tudom megadni neki, ha leülök s úgy helyezem a hordozót, hogy lásson.
Ahogy felnézek, szemben pedig nem látok mást, mint az emlegetett papagájt. Úrég, most éppen nem fogom tudni visszatartani a nevetést, ha nekikezdi...
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptyVas. Júl. 23, 2017 10:49 am
 



 

Úgy repülnek a hónapok, hogy egyszer csak azon veszem észre magam, hogy már itt a nyár, én pedig éppen munka után vagyok, és Zafírral, na meg a hordozójával a kezemben, vállamon a retikülömmel sétálok az állatorvosi rendelő felé, miközben a fülhallgatómon át dübörög a dobhártyámon a Linkin Park egyik slágere. A doktornő berendelte a cicát kontrollra, mert pár hete kapott egy kellemetlen szurit, és meg akart bizonyosodni róla, hogy nem jöttek ki rajta a mellékhatások. Én nem vettem rajta észre semmi különöset, ugyanolyan eleven, vagy egyes esetekben lusta volt, mint eddig, így nem aggódom miatta, de nem én vagyok az orvos, szóval inkább hallgatok rá.
Szerencsémre, Zafír jól viseli a sétát, máskor is el-elvittem a macskahordójában ide-oda, hogy szokja a közlekedés ezen módját. Azt nem mondom, hogy rajong érte, de beraktam a kedvenc plüssállatát is, egy tigrist, ami régebben nagyobb volt, mint ő, pedig nem épp egy méretes játék, és így mindjárt jobban viseli az utazást.
Megérkezve, egy könnyed mozdulattal nyitok be a váróterembe, és először körül sem nézve köszönök egy “Jó estét-tel”, majd csak ekkor veszem észre, hogy a hely valójában szinte teljesen üres. (ami mondjuk nem meglepő, mert hamarosan vége a mai rendelésnek). Azért csak szinte, mert valaki ücsörög az egyik széken. Valaki, aki pár hónappal ezelőtt azt vágta a fejemhez, hogy nem találkozhatunk többet, erre tessék. Raoul itt van, teljes életnagyságban, s, mivel mégis csak egy állatorvosi rendelőről van szó, nem olyan meglepő, hogy ott van egy hordozóban Topáz is. Utóbbinak persze nagyon örülök, szívem szerint odamennék, és megölelgetném, de a gazdája miatt ettől most eltekintek. Sokat fejlődtem az utóbbi időben, így aztán a pillanatnyi lefagyásom után összeszedem magam, és a tőlük legtávolabb eső székre zuttyanok le, Zafír hordozóját magam mellé téve. A fülhallgatót pedig még véletlenül sem veszem ki a fülemből. Így sokkal könnyebb Raoult levegőnek néznem, pedig már a jelenlététől is dübörögni kezd a szívem. A legutóbb azt sem hagyta, hogy bocsánatot kérjek az el sem követett tettemért, de az Istenért, eddig is tudta, hogy nem bírom jól az alkoholt, plusz, ő egy jól irányzott mozdulattal elintézte, hogy ne csókolhassam meg, ergo, én nem csináltam semmi rosszat… Erre mégis ő büntet engem. Mindegy, megtanultam elfogadni a hiányát, így aztán lehunyom a szemem, hallgatom a zenét, és várom, hogy Raoul eltűnjön innen. Nem bírom valami jól a nyomást, mondtam már?
Vissza az elejére Go down
Raoul Louis Roux
Raoul Louis Roux
Egészségügy

Avataron : Chris Evans
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptyHétf. Júl. 24, 2017 5:10 pm
 



 

Várakozás közben szuggerálom a madarat, hogy nehogy elrikácsolja magát, mert menthetetlenül nem tudom visszatartani az előbuggyanó nevetésem, márpedig azt nem akarom, hogy megtörténjen. Az ajtó nyílásának a hangjára odatekintek, s azonnal felismerem Esthert, kezem önkéntelenül mozdul egy integetésre, s arcom mosolyra. Ami, látva a levegőnek nézést, előbbi megáll a levegőben, majd a hordozóra helyezi vissza magát, az utóbbi pedig először odafagy, aztán meg eltűnik.
Egy ideig nézem, s látva, hogy Esther szó szerint vette a kérésemet, egy sóhajtással előveszem a mobilt, s lefotózom (vaku és hang nélkül), majd átküldöm SMS-ben a róla készült képet azzal a mondattal, hogy „Nézz fel.”
A róla készült macskás fotókat elküldtem mailben, nem is olyan régen, azzal az indokkal, hogy a telefonról mentettem le a képeim, s átküldtem neki a képeket, miután megtaláltam.
Mivel én kértem, hogy ne találkozzunk többet, nekem kell lenni annak, aki megteszi az első lépést a közeledéshez. Ami most meg is történt. Remélve, hogy nem fog kiszaladni a rendelőből.
Néha muszáj megtenni olyan dolgokat, amikre elsőnek azt gondolnánk valakiről, ha ezt megteszi, szívtelen. Távolabbról szemléltem a dolgokat, s nem tartottam szerencsésnek, hogy Esther megint ugyanabba a csapdába essen, mint régebben Étiennel, csak most már tovább lépve, ki is mutatja. Fejlődésnek lehetne nevezni. Nem tartom annak, főként, hogy Étienne a bátyám. Azért tettem, mert reméltem, hogy utálni, megorrolni fog rám ezért, s nem fog keresni. Az eltelt idő közben, míg feltehetően újfent találkozunk, elmúlik benne a csalfa érzés, ami valójában nem is létezett benne, ráadásként felülírhatta benne a megorrolás ezt, megkímélve őt a további szenvedéstől. Az a mozdulat egyértelmű volt, mit szándékszik tenni, s a legemlékezetesebb az egészben az, hogy itt is alkoholos befolyásoltság okán történt mindez, mint ahogy én is megcsókoltam azt a fiút a padon, mattrészegen. Már csak ezért sem tudok Estherre haragudni, ha haragvó típus lennék.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptyHétf. Júl. 24, 2017 5:31 pm
 



 

Lehet, hogy a torkomban dobog a szívem a ténytől, hogy Raoul itt van, de úgy érzem, sokat erősödtem lelkileg ahhoz, hogy most képes legyek úgy tenni, mintha észre se venném őt. Oké, ez nem olyan egyszerű feladat így, hogy itt van velem egy légtérben, ráadásul van akkora darab, hogy önmagában is képes betölteni a teret, de nem baj, a zene sokat segít, elvonja a figyelmemet.
Ez mindaddig működik is, amíg meg nem rezzen a telefonom. Kiveszem a zsebemből, majd meglátom a fényképet, ami világos, hogy alig egy perccel ezelőtt készült rólam, ahogy itt ülök a rendelői széken, mellettem a hordozóval, amiből Zafír nem látszik ugyan, de egyértelmű, hogy ott van velem. “Nézz fel!” áll az üzenet a kép alatt, mire érzem, hogy egyszerre fog el a méreg, és a szomorúság. Én nézzek fel? Ő vágott ki az életéből minden magyarázat nélkül! Mégis minek néz engem? Azt mondta, többet ne találkozzunk, és ezt becsülettel betartottam. Még az e-mailre sem reagáltam, amiben elküldte azokat a képeket, amik akkor készültek, amikor megkaptam tőle a kiscicámat. Egyszerűen fájt ránézni. Nem azért, mert rosszul néztem volna ki rajta, hanem azért, mert folyton eszembe juttatta, ki is készítette, és ettől elöntött a szomorúság.
Makacsul megrázom a fejem, majd veszek egy mély levegőt, és kitörlöm az imént kapott fotót. Ha azt hiszi, ennyitől megbékélek azok után, ahogy velem viselkedett, hát, nagyon téved. Elismerem, nem vagyok egy erős akaratú lány, de sikerült annyira megbántania, hogy most már ne akarja első szóra a nyakába ugrani, és úgy tenni, mintha mi sem történt volna. Nem, inkább azért, hogy el tudjam terelni a gondolataimat, előveszem azt a tájékoztatót, amit úgy egy hónappal ezelőtt kaptam a felettesemtől. A tengerészet egy kiképzéssel egybekötött ösztöndíjat ajánlott fel, hogy valaki az őrsről továbbképezhesse magát. A program augusztus közepén kezdődne, és nagyjából február-március táján érne véget. Ez már alapvetően kecsegtető, hiszen érdekel, mit tudnának ott tanítani nekem, amit itt, Seattle-ben nem tudnék elsajátítani, de az abszolút pluszpont az, hogy New York-ba kellene költöznöm erre az időre, vagyis Raoul-tól igencsak messzire. Ez pedig, jelen körülmények között igencsak kecsegtető lehetőségnek tűnik. Talán érdemes lenne megpróbálnom. Az, hogy beadom a jelentkezést, nem feltétlen jelenti azt, hogy automatikusan ki is választanának, hiszen többen pályáznánk az ösztöndíjra. De egy dobást megérne, nem?
Vissza az elejére Go down
Raoul Louis Roux
Raoul Louis Roux
Egészségügy

Avataron : Chris Evans
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptyKedd Júl. 25, 2017 1:56 pm
 



 

Nem néz fel, sőt, fejet ráz és utána elteszi a mobilt. Mivel én utasítottam vissza, s én is léptem először, a labda nála van, s nem pattintja vissza. Vagyis még nem dolgozta fel, s dolgozzék benne bármi is, nem akar tudomásul venni.
Meghátrálás helyett a nyíló ajtó felé nézek, mi következünk Topázzal, így eltűnök a rendelő ajtaja mögött, teljes mértékben Topázra figyelve.
A várakozás perceiben, míg vizsgálja Topázt az állatorvos, behallom, még ha nagyon is fojtottan, egy mekegést. Visszafojtom a nevetést egy ideig, aztán már fojtottan adom ki magamból.
A jókedv azonban hamar elszáll, s tér ismét vissza gondolataim közé Esther, mikor újfent a váróhelységbe lépek.
Ha nem néz fel, akkor csak elhaladok mellette, ám hallhatóan köszönök.
- Szervusz Esther, örülök, hogy ismét láthattalak – mindettől függetlenül kedvelem, a mosolyom is mutatja.
Idővel talán megérti, miért tettem azt, amit. Több év van mögöttem, s még több tapasztalatom, mint a velem egykorúak esetén. Vagy nem érti meg, nem fogom sem elvárni, sem erőltetni, mert arról szól nálam az élet, kinek van igaza.
Ha nem szólít meg, akkor már csak az ajtó csukódását fogja hallani. Nem erőltetek semmit, nem szokásom. Majd, ha úgy dönt, a labdát visszapasszolja nekem, azt tudni fogom, mert azt csak szóval lehet. Ha az elutasító, vagy vádoló, akkor szintén nem érett meg az idő a dologra, az egy fals labda volt, az igazi nála maradt.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptyKedd Júl. 25, 2017 6:39 pm
 



 

Lehetséges, hogy udvariatlanság a részemről, hogy rá sem nézek, de nem tudom, mire számított a legutóbbi találkozónk után. Talán arra, hogy ennyitől minden rendbe jön? Én ezt nem bírom. Még szerencse, hogy hamarosan behívják őket, mert eltűnnek Topázzal egyetemben. Remélem, nincs komoly baja uraságának, az azért nagyon bántana.
Mivel egy szám éppen véget ér, ha akarom, ha nem, meghallom, ahogy hozzámszól. Becsukom a katalógust, majd kihúzom a két dugót a fülemből. Ha ez nem, Zafír nyávogása, amit kétségtelenül Raoul hangja váltott ki belőle, előbb-utóbb felhívta volna rá a figyelmemet. Áruló ez a macska, én mondom. Elteszem a brossúrát, majd felnézek Raoul mosolygós arcára, és érzem, hogy ráncba szalad a szemöldököm.
- Ez most valami vicc, Raoul? - kérdezem feszülten - Nem is tudom, ki mondta azt, hogy többet nem találkozhatunk.
Szívem szerint elküldeném melegebb éghajlatra, de, mielőtt még válaszolhatna a kérdésemre, szólít a nővér, szóval fogom Zafír hordozóját, és bevonulok vele a rendelőbe. A vizsgálat alig tíz percig tart, s közben én mindvégig magamban puffogok. Mégis kinek hiszi magát? Úgy gondolja, hogy egy kedves mosoly elég, hogy a szőnyeg alá söpörje azt, amit tett három hónappal ezelőtt? Minek néz engem? Ölebnek, aki csak a vakkantására vár, és az első szóra ugrik? Na azt lesheti. Lehet, hogy kicsit naiv tudok lenni, de Raoul megtanított rá, hogy ezek után ne akarjak megbízni benne.
A kontroll végeztével köszönetet mondok a doktornőnek, majd megpróbálom a kis kedvencemet visszaterelni a hordozójába, ő azonban másként gondolkodik: leugrik az asztalról, és a résnyire nyitott ajtón át kislisszan az előtérbe. Mire kiérek utána, már Raoul lábánál ül, és panaszosan nyávog neki, hogy foglalkozzon vele. Mondom én, hogy áruló. Kellett nekem elhatározni, hogy minél előbb lelépek innen… Esküszöm, megérezte, mit tervezek, és csakazért is keresztbe tett nekem. Lemondóan sóhajtok, majd odamegyek hozzájuk, hogy visszakunyeráljam a macskámat, aki, ha tud, ekkor már Raoul ölében pöffeszkedve dorombol, alighanem féltékennyé téve Topázt.
- Tehát? Hülyének nézel? - teszem fel neki a kérdést ismét. Nem is tudom, mit érzek most. Lehet, haragos vagyok, de mégis, elsősorban inkább csalódott. Azt hittem, nem egy gyáva alak, aki annyival tudja le a történteket, hogy többé nem láthatjuk egymást, de úgy tűnik, tévedtem.
Vissza az elejére Go down
Raoul Louis Roux
Raoul Louis Roux
Egészségügy

Avataron : Chris Evans
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptyKedd Júl. 25, 2017 9:32 pm
 



 

- Nem kerestük egymást. Itt futottunk össze. Azért így mégsem mehetünk el úgy egymás mellett, mintha nem is ismernénk egymást – nyugodt a hangom, hiszen valóban, Esther nem keresett és én sem őt, az pedig, hogy itt futottunk össze, az a véletlen.
Megszólított, és ennek nagyon örülök. Így távozás helyett leülök az egyik székre, s úgy döntök, megvárom. Hogy mérges rám, örülök, mert akkor legalább már eltűnt belől az a csalfa képzet, hogy vonzalmat érez felém.
Az ajtó valamiért nem lett rendesen becsukva, s egy kis szél még jobban kinyitja, s nem sokkal utána látom Zafírt kisurranni rajta. Egyenesen hozzám.
- Felismertél? – hajolok le hozzá, s veszem fel, majd állok is fel, hátha csak kiszökött. Simogatom közben a buksiját és a füle tövét vakargatom.
- Miből gondolod, hogy annak nézlek? – dühös, és ez jó. Csak az nem, hogy hibáztat. Ez is hozzátartozik mindehhez. – Elárulod, mi a bajod? – nyújtom át neki Zafírt.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptySzer. Júl. 26, 2017 5:13 am
 



 

- Miért is nem? Nekem elég jól ment - vonom meg a vállamat. Nekem is nyugodt a hangom, legalábbis annak érzem, annak ellenére, hogy mindeközben az érzelmek garmadája viaskodik bennem.
Egyszerre örülök neki, hogy újra hozzámszól, de valahol bánt is, mert így még nehezebb lesz őt elengednem. Nem csak New York miatt, hanem úgy egyáltalán. Egyszerűen nem tudok kiigazodni rajta, pedig nem vagyok teljesen amatőr az emberek kiismerésében, de Raoul-ba valahogy mindig is beletört a bicskám, hiába ismerem, amióta csak az eszemet tudom.
A doktornő ugyan kiment a számomra kissé fullasztó helyzetből, azonban a vizsgálat után Zafír úgy dönt, hogy márpedig ő üdvözli - és egyben körüludvarolja - azt, akinél korábban időzött, amíg meg nem kaptam. Mire odaérek hozzájuk, már Raoul ölében trónol, és úgy simogattatja, na meg vakartatja magát, hogy azt bármelyik kutya megirigyelné tőle. Lehet, hogy Zafír eredetileg ölebnek készült, de valami félrement, és végül macska testben született meg?
- Abból, hogy a múltkor mit mondtál nekem, most meg úgy teszel, mintha mi sem történt volna az ég egy adta világon, és minden a legnagyobb rendben lenne - sóhajtok.
Talán az ő szempontjából tényleg minden rendben van, csak én vagyok annyira szerencsétlen, hogy fájdalmas nyomot hagyott bennem az, amit csinált. Az meg, hogy az elmúlt hónapokban majd megőrültem a hiányától, és a haragomtól, kit érdekel? Őt nyilván nem, éppen ezért, ezt inkább nem is mondom, csak átveszem tőle Zafírt, és megölelgetem, hátha valamelyest sikerül megnyugtatnia a dorombolásával, amit azért nem hagyott abba. Ha ezzel megvagyok, visszateszem a hordozójába, ő pedig a tigris rendszeres pofozgatása után, hamarosan álomba merül.
Vissza az elejére Go down
Raoul Louis Roux
Raoul Louis Roux
Egészségügy

Avataron : Chris Evans
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptySzer. Júl. 26, 2017 6:31 pm
 



 

- Mert vannak, voltak közös pontjai az életünknek. S mert ismeretlenek is megszólítják egymást az utcán, akár csak egy jó napot erejéig, mert ezzel mutatják ki a tiszteletüket és figyelmüket a másik iránt. S mert nem utállak. Te utálsz? – valójában a dacos gyerekek csinálnak úgy, mint ahogy az előbb Esther. De még fiatal, majd rájön, hogy az élet miként is működik. Van még nekem is tanulnivalóm benne bőven, nem ülhetek a babérjaimon.
Szívesen sóhajtanék egyet, helyette azonban félig felvonom a szemöldököm, érdeklődéssel.
- Talán azért teszem ezt, mert olyan vagyok, aki tisztában van azzal, mit mondott, attól még nem lesz bunkó veled és néz semmibe, csak mert összefutott itt veled. A legkevesebb, hogy egy sziával megtisztellek. Mert attól, ami történt, attól még alapvető dolgokat érdemes követni. Mert tisztelem a másikban azt, ami és aki – mert utána az ember mindig megbánja. – Félre kell ilyenkor tenni a haragot. Az élet olyan rövid, hogy haraggal telve töltsük el. Te haragszol rám? Én nem haragszom rád.
Onkológusnak lenni sokszor nagyon nehéz. Nem azért, mert sokan meghalnak munkád során. Hanem azért, mert látod, hol rontották el az életüket, saját magukban, s mennyi lehetőségük lett volna, s még mennyi lehetne, ha ledobták volna mindazt a felesleges koncot és önhitegetést, amit magukkal hurcoltak a sírukig is talán.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptySzer. Júl. 26, 2017 7:02 pm
 



 

Hallgatom Raoul magyarázatát, és esküszöm, egyre kevésbé értem, hogy miről beszél. A mondandójának se eleje, se vége, összefolyó maszlag, ami annyira bántja a fülemet a felesleges cirádáival, hogy egy ponton szívem szerint fognám magam, és felemelném a kezemet azzal, hogy Raoul, hagyd már abba, könyörgöm! Olyan, mintha átment volna orvosba, aki épp egy pácienssel beszél, akinek muszáj túlmagyaráznia a dolgokat, hogy az lehetőleg egy szót se értsen belőle.
- Nem, nem utállak - felelem.
De ez nem jelenti azt, hogy ne bántott volna az, ami történt, és biztos vagyok benne, hogy ezt így, vagy úgy, de a tudomására fogom hozni. S nem is kell sokat várnom rá, hogy ez megtörténjen.
- Egy kicsit igen, haragszom rád. Bocsánatot kértem volna, de aztán rájöttem, hogy valójában nem tettem semmit, mert ügyesen megakadályoztad. Be voltam csípve, Raoul, miért kellett ennyire túllihegni azt, ami meg sem történt? - nézek rá értetlenül, mert ezt tényleg nem értettem akkor, s nem értem most sem.
Valószínű, hogy erre azt fogja mondani, hogy nagyon gyerek vagyok még, nem gondoltam át a dolgokat, és ostobán cselekedtem. Ha jól sejtem, fel sem fog merülni benne, hogy esetleg valóban meg akartam volna tenni azt a csókot… De ezt meg inkább nem árulom el neki, nem akarom még kellemetlenebb helyzetbe hozni a hülyeségeimmel, mint amennyire eddig sikerült. Szó se róla, nekem is megfordult már a fejemben, hogy nagyon furcsa helyzeteket szülne, ha valaha lenne köztünk valami - de, ha Raoulon múlik, erre egészen biztosan nem lesz példa, túlságosan is óvatos ehhez… Meg aztán, nem is tekint engem nőnek, gondolom én. Max amolyan pót-keresztlánynak, ha már Étienne halála után a nyakán maradtam -.
Vissza az elejére Go down
Raoul Louis Roux
Raoul Louis Roux
Egészségügy

Avataron : Chris Evans
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptySzer. Júl. 26, 2017 7:25 pm
 



 

- Ezt jó hallani – mosolyodok el. Ha utálna, se tudnék ellene mit tenni.
A következőkre azonban felvonom a szemöldököm.
- Tehát, ha jól értettem, te akartál megcsókolni, amit én megelőztem, nehogy olyat tegyél, amit megbánhatsz, mert éppen az alkohol hatott rád, és még te vagy megsértődve? – csendes a hangom és nyugodt. Én elkövettem ezt a hibát ittasan, a szüleim azóta elvesztett lélekként kezelnek. Esther saját magát nyomorgatná. De, mintha ezt szeretné tenni magával. Én ostoba meg segíteni akartam neki felállni és körbenézni. Ha neki így jó, akkor miért avatkoztam be.
- Én lihegem túl? Én voltam, aki észre sem akart téged venni? Én esek neked úgy, hogy lekaplak a tíz körmödről, holott éppen egy olyan dologtól mentettelek meg, ami sokkal rosszabb lett volna? – fejmozdulatot teszek, arcmimikával, ami az „ezt nem hiszem el, hogy hallottam” jelzés. Magamhoz veszem a hordozót.
- Nem mondom, hogy gondold végig újra – nem, még nem érett meg dolgokra, csak puffog. Fáj neki, érthető s ha még egyszer találkozunk, továbbra is rám vetíti azt, ami benne van. Nem igazán fog jót tenni a lelkének, csak még mélyebbre rántja. Túllihegi, a szavaival élve. Talán mert mélyen érzett.
- Úgy érzem magam, mintha egy lovag, aki lovagiasan megmente az úrnőt a kellemetlen szituációtól, az nem, hogy megköszöni, hanem még bele is törli a lábát és őt okolja, egyenesen démonnak tartva, olyan patáliát rendezve, hogy a kastély is beleremeg. Nem ezt érdemeltem, Esther, még ha nem is vártam semmit sem – szomorú vagyok. Az vagyok? Nem teljesen. Tele van téves képzetekkel, s nem én leszek az, aki tudna neki segíteni, sőt, azt hiszem én lettem az, akit megtalált, mint lábtörlő, akit okolhat a bajaiért. Legalábbis az első lépés megtörtént.
- Valóban jobb, hogy nem találkoztunk. Ha összefutunk, fogok köszönni. De nem az vagyok, akinek látni akarsz, s én így nem tudok tenni semmit. Hogy segítsek neked, mármint a nem találkozásban, augusztustól nem leszek itthon, jövő január végéig. Nem leszek az utadban – igen, lehetnek gyáva menekülésnek venni, de már nem érdekel. Nem leszek a szeme előtt, s a pályázatot már korábban megnyertem, voltaképpen hosszabbították.
A bejárat felé veszem az irányt. Miért van az, hogy bárkinek, akinek segíteni akarok, akit körbe akarom venni gondoskodással, belém rúg vagy érdektelenné válok a szemében?
- Sajnálom, hogy beleavatkoztam az életedbe - áll meg a kezem a kilincsen. - Nem kellett volna. Nem akarom senkinek sem meghatározni és előírni, mit tegyen, s cselekedjen. Mert a saját életét kell élnie, nekem meg a sajátomét. Nem fog többé előfordulni.
Kivonulni. Próbáltam a dolgokon segíteni, s itt az eredménye: még rosszabb lett. Tényleg pocsék pszichológus lennék.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptySzer. Júl. 26, 2017 7:57 pm
 



 

- Te tényleg nem érted, hogy nem azzal van bajom, hogy megakadályoztál benne, hanem azzal, hogy rögtön azzal jöttél, hogy nem találkozhatunk többet? - csattanok fel most már, mert egyszerűen nem bírom tovább. - Nem bírtad volna ki annyival, hogy bocsánatot kérek, és túl van tárgyalva?
Oké, becsaptam az orra előtt az ajtót, de az azért volt, mert megijedtem. Megijedtem attól, hogy hülyeséget csináltam, és hirtelen a csukott ajtó tűnt jó menedéknek. De Raoul felnőtt férfiember, megpróbálhatta volna megbeszélni velem a dolgot a drámai kilépője helyett.
Komolyan mondom, már nem is értem, miről hadovál itt nekem.
- Nem estem neked! Úgy ismersz te engem, mint aki józan ésszel gondolkozva fogja magát, és rádmászik? Meg mi az, hogy sokkal rosszabb lett volna? Azt hiszed, nem tudtam volna feldolgozni, ha visszautasítasz? Remek… Nem is értem, miért mondok még neked bármit is. Úgysem akarsz meghallgatni - nyögök fel csalódottan, majd én is megmarkolom a kismacskám hordozóját, bár jelen pillanatban Raoul annyira felhúzta az agyamat, hogy szívem szerint - még ha az bele is szakadna -, visszaadnám neki Zafírt, hogy nesze, vigyed, biztos örülnél neki, ha nem maradna semmim, ami akárcsak nyomokban is rád emlékeztet. De nem vagyok bolond, sosem adnám neki a kis drágámat.
Nyilván nem. Szemmel láthatóan, ő nem az a fajta, aki egy botlás miatt elnézően elmosolyodik, majd továbblép. Elvégre egy botlás mindenkinek megbocsátható lenne, nem így van? Nem, ő még rúg rajtam egyet-kettőt, hadd érezzem még szarabbul magam, mert az biztos jó nekem. Férfiak meg az észjárásuk… Komolyan, lehet, annak a Tara nevű nőnek volt igaza, és kvázi leszbikusnak kellett volna mennem inkább, mert a pasikkal nem tudok mit kezdeni. És oké, tényleg a feje tetejére állt velem a világ azóta, hogy bekopogott hozzám, de hónapokig elvoltunk úgy, hogy nem történt semmi baj, aztán egy apróság, és Raoul máris nekiáll felégetni a hidat, olyannyira, hogy el is megy innen. Ami, tekintve, hogy én sem leszek a városban, lényegében, mindegy is.
- Inkább neked kellene átgondolnod, hogy mi a fenéért büntetsz olyasvalamiért, amit végül meg sem tettem. Nyilván, ezt érdemlem, szerinted - megyek az ajtóhoz, majd a jólneveltségre, mint olyanra, fittyet hányva, őelőtte lépek ki a rendelőből, és indulok haza… Hacsak, Raoul nem jön rá, hogy meg is lehet beszélni a dolgokat, ahelyett, hogy csak folyamatosan megpróbálna ellökni magától.
Vissza az elejére Go down
Raoul Louis Roux
Raoul Louis Roux
Egészségügy

Avataron : Chris Evans
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptySzer. Júl. 26, 2017 8:54 pm
 



 

- Nem kértél bocsánatot, ott álltam még előtte egy ideig az ajtód előtt, amit becsaptál előttem – a csattanása nem bőszít fel. Nem érti az egészet.
- Józanul nem. Az alkohol sok önkontrollt felszabadít, s előhozza azt, amit igazán érzünk legbelül. Az pedig részedről az volt, hogy meg akartál csókolni. Itt vagyok és figyelek, Esther, de csak elbeszélünk egymás mellett. Nem ez a legalkalmasabb hely és idő, ezek szerint. Majd, egyszer – talán.
Nem vagyok szomorú, csak látom, nincs értelme az egésznek, mert nem figyel. S én vajon figyelek eléggé? Tele van fájdalommal, ennyit érzékelek, s ezért sem akarok most az egésszel foglalkozni, nem tud tisztán gondolkodni. Nyugodtan. Inkább csapkod és puffog, s olyan képzethez ragaszkodik, ami az ő világában megállja a helyét. Nem biztos, hogy máséban igen.
Hátrébb lépek, ahogy az ajtóhoz viharzik, s kivágtat rajta. Ismét az orromra csapva az ajtót.
Nem fog működni Esther és közöttem még a barátság sem. Legalábbis jó ideig nem. Hogy mennyi ez a jó ideig, azt nem tudom. Várok. Egyszer majd úgyis eljön az ideje. Valamikor.
Bocsáss meg, Étienne. Én nem vagyok olyan jó neki, mint te voltál.

//Köszönöm a játékot és nagyon sajnálom, hogy így alakult! Kutyapark - Page 3 2308392708 //
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 EmptyKedd Okt. 17, 2017 8:11 pm
 



 





játék vége




Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom


TémanyitásTárgy: Re: Kutyapark
Kutyapark - Page 3 Empty
 



 

Vissza az elejére Go down
Kutyapark
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Seattleites :: Játéktér :: 
Seattle
 :: 
Város
-
Ugrás: