KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás

Cal Anderson Park

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyPént. Jún. 10, 2016 1:24 pm
 



 

First topic message reminder :

Vissza az elejére Go down

Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Júl. 02, 2017 11:32 am
 



 

Essie - Lars (június 10. előtt)

Blacknek kivételes érzéke és türelme van emberekhez, így egy idő után úgy döntöttem, kiképeztetem kórházlátogató kutyává. Nekem kifejezetten megterhelő, ha beteg gyerekekhez megyünk, és a gyógyíthatatlan betegek osztálya, de Black... Black szinte kinyílik. Nem hiába mentett kutya, tudja, érzi, ha valakinek szüksége van lelki támogatásra. De jól jött volna ez tizenöt éve. Ma is egy ilyen látogatáson vagyunk túl, általában utána embermentes helyre viszem, de valahogy a parkok jöttek be, vagy a kertváros. Kocogni, játszani, labdát dobálni szoktam neki ilyenkor, s hagyni, hogy mindent megszaglásszon és alaposan megjelöljön.
Most azonban feltűnően hosszú ideig kocogni támadt kedve, vissza se fordult, csak szaladt előre. Ezt akkor szokta, ha az egyikről tudja, hogy legközelebb, ha megyünk, akkor már nem fog vele találkozni. És még azt mondják, hogy az állatok nem érzik az ilyet. Türelmesen kocogtam utána, míg végül az egyik parkot, nem messze egy játszótértől, megfelelőnek találta és orrával a fűbe dörgölőzve, majd hátára fordulva hengeregni kezdett. Leguggolok mellé, szerintem az én nyelvem jobban lóg, mint az övé, ritka hosszú maratont vitt most le. Innen tudom, hogy az illetőt szereti.
Megvárom, míg hozzám ér, hagyom magában lenni, végül a fejét a tenyerem alá simítja, mire megvakarom a füle tövét, fejét felém fordítom.
- Minden rendben lesz, haver – puszit nyomok a homlokára, majd megvakarom a szeme közötti területet, amit csak tőlem szeret, s fogad el, majd hagyom, hogy a közeli, madaraknak kihelyezett itatóból igyon. Bejáratott helye, először elhessentettem onnan, de aztán rájöttem, hogy ez csobogó, nem fogja a szárnyasoktól elinni a vizet, így hagytam.
Előhalászom a lasztit, pattog, sárga, Blacknek való. Amint meglátja a kezemben, törődik is az ivással, fejét felkapva várja, hogy dobjam el.
- Ezt kapd el... jézus bocs! – nem figyeltem oda és sikerrel homlokon dobtam valakit. Még szerencse, hogy elég messze van, hogy ne teljes erőből dobjam meg, mert akkor terült volna, mivel nagyon rádolgoztam a kezemre, tanulva Semus esete óta. Az illető felé szaladok, Black türelmesen ül mellette, persze, miután megszerezte a labdát, az a szájában van.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Júl. 02, 2017 11:54 am
 



 

Arra jutottam, hogy ha új életet akarok kezdeni - vagy valami ilyesmi -, azt akár azzal is kezdhetném, hogy elkezdek sportolni valamit. Praktikus okokból a futást választottam, hiszen nem kell hozzá sok pénz, ráadásul javíthatja az állóképességemet is.
Egy kényelmes melegítőbe bújva rovom a köröket a Cal Anderson Park futópályáján, miközben a fülhallgatómon keresztül zenét hallgatok közben, ami sikeresen elvonja a figyelmemet a tagjaimat kínzó, tompa fájdalomtól. Végre egy hobbi, ami közben teljesen ki tudok kapcsolni, és nem gondolok Étienne-re, vagy a szüleimre, akik folyamatosan aggodalmaskodnak miattam. Ha ez előbb eszembe jutott volna… De, most már mindegy, így is jó lesz.
Épp befejezem az utolsó kört, amikor érzem, hogy valami a fejemnek csapódik. Noha nem üt olyan nagyot, azért megérzem, és a fájdalomtól kicsit elhúzom a számat. Kezdem unni, hogy velem állandóan ilyesmi történik Mi vagyok én? Bábu? Vagy csak ennyire a fejemre van írva, hogy vérbeli szerencsétlen vagyok, szóval bármit elviselek, ide lőjetek, csak nyugodtan? Kiveszem a fülhallgatómat, és zsebre vágom. Azt hiszem, ezután végképp elment a kedvem a mai további futástól.
Abba az irányba fordulok, amelyről a labda érkezett, amely most a lábamnál hever. Azaz csak hevert, mert most már a mellettem ücsörgő kutya szájában pihen, aki elégedetten csóválja a farkát, nyilván örül a teljesítményének.
- Csak nem a tiéd? - pillantok le a kutyusra, majd körülnézek, és észreveszem a felénk siető alakot, nyilván a gazdáját.
- Semmi gond, előfordul az ilyesmi - rázom meg a fejem, majd szemügyre veszem az illetőt, mert valahogy furcsán ismerősnek tűnik a számomra.
- Nem találkoztunk már véletlenül?
Ahogy kimondom a kérdést, már tudom, hogy honnan ismerem: az örsről. A neve ugyan nem jut hirtelen eszembe - rossz a névmemóriám -, de az biztos, hogy ott futottunk már össze néhányszor.
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyHétf. Júl. 03, 2017 7:02 pm
 



 

Talpon maradt, tehát annyira nem találtam el. De ciki! Nekem legalábbis. Ha engem találna el labda, vagy dühös lennék, vagy jót röhögnék két ember pancser mivoltán. Egyik, aki félredobta, másik, aki nem vette észre.
Azért felé sietek, elvégre fejen vágtam, még ha véletlenül is volt, a legkevesebb, hogy bocsánatot kérek.
- Nem lett nagyobb bajod? Hozhatok jeget a közelből – nézek a fejére, ahová láttam csapódni a labdát.
- A labda, vagy a kutya? A kutya önmagáé, a labda meg a kutyáé – aztán elmosolyodom. – Black velem él, de nem vagyok gazdája. A szabadságát ő birtokolja – majdnem őrjöngeni kezdtem, amikor megcsináltattam Black tulajdonlapját. Mintha tárgy lenne, aztán meg az ottaniak úgy gügyögtek hozzá, mint egy idiótához. Black türelmesebb volt.
Aztán megállok a válaszban, mert, ahogy jobban nézem, ismerős. Szinte egyszerre kérdeznénk rá, aztán be is ugrik, ki ő.
- Esther? Az emberi részről? Lars – teszem a mellkasomra a kezem. – Nyomlaboros.
Black Essie lába elé köpi a labdát, s rá néz fel.
- Ez felér egy keringőre hívással - utalok Black tekintetére. - Én pedig cserébe meghívnálak valamire, amit szeretnél, bocsánatkérés gyanánt, ha éppen nem tartalak fel – mert láttam, éppen kocogott, amit én mára éppen befejeztem, majdnem ultramaraton szint lett a végén.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 06, 2017 6:41 pm
 



 

Szerencsémre nem csapódott belém akkora elánnal az a labda, hogy az eszméletemet vesztve a földre rogyjak - pedig, ha jobban belegondolunk, ez is benne volt a pakkliban -. Azt azért nem mondanám, hogy egy kicsit sem fájt, meg is dörzsölöm a kezemmel azt a pontot, ahol az ütés ért. Lehet szép kis puklim lesz ott pár óra múlva, sebaj, elmúlik.
- Nem - rázom a fejem - Túl fogom élni.
Azt túlzás lenne mondani, hogy erős fából faragtak volna, de azért cukorból sem vagyok, ennyi fájdalmat kibírok.
- Esther, szintén a nyomlaborról - mosolygok rá, majd kezet nyújtok neki, hiszen ezt mondja az illem, nemdebár?
Ezek szerint, Larsnak hívják, a kutyát, vagy kutyáját pedig Black-nek. Mivel viszonylag közös területen, ráadásul egy rendőrörsön is dolgozunk, azt hiszem, ezt jobb, ha megjegyzem. Rámosolygok Black-re, majd, ha már a felhívás megtörtént, lehajolok a lábamnál heverő labdáért, felemelem, majd eldobom. Nem vagyok egy atléta, így a teniszlabda nyilván nem megy valami messzire, de a kutyának ez is bőven elég ahhoz, hogy üldözőbe vegye, és elszaladjon. Közben Lars feldob egy ötletet, ami kicsit elgondolkodtat. Alapvetően eszem ágában sem lenne egy idegennel elmenni bárhova is, de, ha jobban belegondolunk, a velem szemben álló férfi voltaképpen nem az, hiszen kolléga. Látásból eddig is ismertem, csak sosem beszélgettem vele. Hogy is mondta Raoul, vagy talán Étienne? Itt az ideje, hogy új ismerettségeket kössek, mielőtt szerintük kicsinál a magányos farkas lét? Hát, egy barát nem árt. Vagy inkább ismerős. Ne szaladjunk előre, na.
- Rendben, elfogadom a meghívást - mondom végül. Nem tart fel, hiszen már befejeztem a mára tervezett utolsó körömet, így felőlem mehetünk, bár nem tudom, mit tervez, miféle hely lehet alkalmas arra, hogy futóruhában beállítsak oda anélkül, hogy furcsábbnál furcsább pillantásokban legyen részem.
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyPént. Júl. 07, 2017 9:50 pm
 



 

- Azt látom – kuncogom el magam, megkönnyebbülve.
- Akkor jól emlékszem a nevedre – mindenre emlékszem, a fejem ezzel lett megáldva, s ki is használom.
Zsebre vágom a kezem, ha nem fogadja el a meghívást, akkor legfeljebb másnap egy doboz bonbont és egy csokor virágot fogok küldeni a részére. Nem vagyok egy adósnak lenni jó típus.
- Rendben! – teszem össze a két kezem elégedetten, de nem dörzsölöm meg, az sunyi képzetet adna a dolognak, holott nem ez a helyzet.
- Mit szólnál ahhoz? – mutatok a tér másik oldalán lévő kávézó-cukrászdára. – A Starbucks elbújhat mellettük. A frappuccinójuk mennyei, a cookiejaikból zsákszámra vinnél haza.
Black visszaér, és nem elém dobja a labdát, hanem Esther felé, s megint rá néz fel. Képet vágok, de nem szólok semmit, mert nem sértődtem meg, mosolygásban végződik a grimaszom.
A vásárlás után azonban nem a kávézó előterénél állok meg, hanem tovább megyek, a játszótér felé, s az egyik nagy mászókára mászok fel, ahol van hely két embernek is, majd leülve, kissé pimaszul mosolygok Estherre, majd lefelé nyújtom a kezem.
- Megfogom addig – van mellettünk hely lepakolni a holmijainkat. Majd ismét nyújtom a kezem, segítséget adva neki a felmászáshoz, ha kéri, aztán a szívószálat veszem be, átnyújtva egyúttal a saját italát is, ha kért.
- Gyakran jársz erre? – egy elégedett hümmentés után kérdezem, felé fordítva a fejem.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptySzomb. Júl. 08, 2017 2:18 pm
 



 

- Oké, mehetünk! - biccentek, számomra egyáltalán nem ismerős a kávézó, pedig elég valószínű, hogy már elsétáltam előtte párszor jövet-menet.
Ám, mielőtt még betérnénk oda, és mindenki beszerezné a maga kávéját, és sütijét, még egyszer eldobom Black-nek a labdát, hadd fusson egy kicsit, majd amikor visszahozza, már nem dobom el ismét, inkább visszaadom Lars-nak.
Arra számítok, hogy leülünk majd ott valahol, akár a kiülős részben, akár odabent, ehhez képest, az újonnan megismer kollégám teljes magabiztosággal indul meg kifelé, míg én valamivel bizonytalanabb léptekkel követem. Mégis, hová megyünk? Mindegy, megyek utána, ezen ne múljon, de azért néha körbepillantok, biztos, ami biztos, hogy megjegyezzem az útvonalat… Mígnem végül egy játszótéren kötünk ki a park közepe táján, majd Lars az egyik mászókához vezet, és fel is mászik rá.
- Egy mászóka? Hány éves is vagy? - vonom fel a szemöldökömet, s közben egy mosoly is kezd formálódni a szám sarkában. Végül nem ellenkezem, odaadom neki a motyómat, majd némi erőlködés után, én is felmászom. Ennyit az erőnlétemről, tényleg bele kell húznom a futásba.
- Nem igazán - rázom meg a fejem - Sosem voltam egy nagy sportember, tudod? Csak az utóbbi napokban kezdtem el azon agyalni, hogy kezdenem kellene magammal valamit, így jutottam el oda, hogy fussak, és ez a park esik legközelebb a lakásomhoz. És te? Csak nem ez a mászóka a kedvenc találkozóhelyed? - kérdezem mosolyogva.
Tetszik, hogy szemmel láthatóan ennyire lazán kezeli a dolgokat, annak ellenére, hogy ez a mentalitás tőlem finoman szólva távol áll.
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Júl. 09, 2017 2:22 pm
 



 

Black lelkesen lohol, nyert ügynek érzi, hogy mégis eldobják neki a labdát, s izgatottan toporog a bejárati ajtó előtt, mert még akarja, hogy dobáljuk neki. Az ajtónyitásra azonban begaloppozik a fagyizóba. Kutyabarát, különben ide sem jönnék. Black amilyen lököttnek tűnik, úgy tud viselkedni zárt térben, plázában is póráz nélkül sétálok vele, sosem vett le eddig sehonnan semmit, pedig volt, ami étel volt.
Elveszem Essietől a lasztit, s az ingem felső részéből veszek elő egy zacskó tisztasági nedves zsepit, Black mellett kötelező tartozék, ha utána civilizáltan akarok viselkedni. Egyet átadok Essienek is.
Egyszer azért keresem a tekintetemmel Essiet, Black az már tudja hova megyünk, lógó nyelvvel kocog az egyik mászókához. Amelyikre fel is mászunk, Blacknek fenn eldobom a labdát, a játszótéren belülre esik.
Újabb pimasz mosoly, ezúttal egy képvágással egybefűzve.
- Mmm, akkor ezért nem láttalak eddig még erre. Black szeret idejönni, játszani a gyerekekkel – no meg feltöltődni a kórházi látogatások és otthonok látogatása után. Velem együtt, de szerintem, ha versenyeznénk, akkor egyértelműen ő készül ki tőle jobban.
- A kocogásra nincs mentségem – bökök az állammal Black felé, aki miután rájött, hogy nem fogjuk neki dobni a labdát, rágcsálás helyett kiszúr magának egy gyereket és kiköpi a labdát elé. Ismerik egymást, az anyuka egyből keresni is kezd a tekintetével, amire, mikor ideér a feje a körözésben, egy mosollyal tartom fel a kezem a fejem magasságáig, üdvözlésként.
- Blacket hozom ide időszakonként, hogy feltöltődjön rosszalkodással. Vagyis az ő kedvenc találkozóhelye. Mindenkit körbeudvarol. Itt fenn meg egészen jól belátni a területet – a mosolyom jelzi, hogy nem haragszom rá, nem engedném így szabadon, ha nem tudna viselkedni, de azért szemmel tartom.
- Eddig mihez kezdtél magaddal? – kapok vissza a szón, újabbat kortyolva az italból. Cukormentes, édesítőszer-mentes. Mind a kettőt utálom.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyHétf. Júl. 10, 2017 5:42 pm
 



 

El-elnézem, hogy Lars és Black mennyire otthonosan mozognak a fagyizóban, ahol szemmel láthatóan, már-már régi ismerősökként üdvözlik őket. Nem újdonság a számomra, hogy kívülállónak érzem magam egy helyzetben, ám itt és most ez egy kicsit sem zavar, inkább arra használom fel az időt, hogy szemügyre vegyem a kínálatot, és kiválasszam, mit is szeretnék inni - na, meg enni -. Mielőtt azonban a mászóka tetején nekiállnék az uzsonnának, megtörlöm a kezem a Lars-tól kapott nedves kendővel, biztos, ami biztos.
- Valószínű, még csak próbálgatom a szárnyaimat ilyen téren, aztán lehet, hogy az első komolyabb izomláznál egyszerűen feladom az egészet - nevetem el magam, annak ellenére, hogy ezt tényleg nem tartom elképzelhetetlennek.
Nem vagyok annyira lusta, de híresen alacsonyan van a fájdalomtűrő küszöböm, ezt elismerem. Viszont, mivel nem tervezem eljátszani a belevaló rendőrnőt, valahogy nem visel meg a dolog.
Igen, ez feltűnt - nézem Black-et, ahogy körbeudvarolja az összes gyereket a játszótéren, hogy mindenféleképpen legyen egy játszópajtása, amíg mi a mászókán gubbasztva kávézgatunk és sütit majszolunk, mintha nem lenne jobb dolgunk.
És most, hogy belegondolok, nekem per pillanat tényleg nem akadna jobb, ami ennyire kikapcsolna, mint most ez. Lehet, hogy kezdek megváltozni, vagy csak az a tudat segít, hogy Lars-szal egy helyen dolgozunk, ezért félig-meddig illene ismernem? Nem tudom, de tény, hogy kevésbé érzem magam görcsösnek a közelében, mint általában.
- Nagyon eleven kutya, hogy bírsz el vele? - érdeklődöm, mert azért Black nem éppen kiskutya, és ha teszem azt, Lars egy, az enyémhez hasonló kis lakásban lakik, akkor lehet, hogy a kutyája lényegében elfoglalja a tér nagy részét, még az sem kizárt, hogy játszadozás címén tör-zúz maga körül, mintha nem lenne holnap.
- Lássuk csak, szereztem két diplomát, nemrég letettem a fegyverszakértői vizsgámat, és nagyjából ennyi. Többet egyelőre nem tudok felmutatni. És te? Munka, feleség, gyerek háromszög? Esetleg munkamániás vagy? - kérdezem kíváncsian, hátsó szándék nélkül.
Mindössze annyi a célom, hogy ha már így összeakadtunk, akkor megismerjem a kollégámat. Ki tudja, lehet, hogy a későbbiekben együtt kell majd dolgoznunk egy ügyön, és nekem is jobb lenne, ha nem egy teljesen ismeretlenhez kellene odamennem, mint a legutóbb ahhoz a savanyú alakhoz.
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptySzer. Júl. 12, 2017 10:24 pm
 



 

- Pedig az izomláz nagyon jó – kuncogok. – Mozogj többet és többször, s nem lesz izomlázad – vonom fel rövid időre jobb szemöldököm hamiskásan.
A játék elkezdődik, Black tud gyerekekkel játszani, s a kétéves törpe egyből ráveti magát, s nem bántja Black, pedig megint a fülét kezdi el veszettül csavargatni, az anyja lerendezi, ha meg Blacknek nem tetszik, lazán elsétál onnan, de nem bántaná a gyereket.
Oldott a hangulatom, még ha nem is tudom igazán túltenni magam azon, hogy úgy vagyok szerelmes, hogy azt nem viszonozzák. Valójában nem nagyon akarok most a városban létezni, fullaszt a tudat, hogy Leander is a város lakója. Ugyanakkor boldog vagyok, mert azt hittem Semus után, hogy nem leszek képes többé szerelmes lenni. De hogy pont olyanba, akinek van partnere! Irigylem a partnerét, hűséges hozzá. Azóta senkivel sem voltam, s nem is vágyom arra, hogy keressek, legyek valakivel. Megtaláltam őt, s azt is tudom, hiába futnánk egyszer úgy össze, hogy már nincs senkije, én mondanék nemet. S boldog vagyok azért is, mert nem történt meg az, azon az éjjelen. Nem szeretek kapcsolatokat széttörni, belelépni. S ha nem lenne Heidi várandós, végre úgy, hogy a baba megmaradt, akkor már rég elhúztam volna a városból, úgy érzem, ólmos súly van a mellkasomon. De nagyszerű vagyok palástolásban, minek terheljek ezzel másokat? Így az oldott hangulatomnak engedve szürcsölöm az italt.
- Á, csak itt ilyen – legyintek. – Meg lefoglalom. Sokat mozgunk, ami nekem sem árt – legalább nem azon rágódok, amin tök felesleges, igaz, nem is vagyok olyan.
- Mmm... milyen két diplomát? – kérdezem szívószállal a fogaim között. – Ahhoz gratu – a fegyverek és én még mindig nem vagyunk túl jó barátságban, de legalább már voltam lőpályán, nem egyszer.
- Te biztos munkamániás vagy – vigyorodom el, majd kortyolok még egyet, mielőtt a kezeim közé venném a poharat. A feleségen kis híján felnevettem, de inkább csak egy vigyort engedtem el.
- Doktori, akibe beleszerettem, nem kér belőlem, gyerekem meg majd akkor lesz, ha béranyát kérek fel, vagy örökbe fogadok – vagyis az utódnemzéssel nincs gondom, a párkapcsolat másik oldalában keresendő a lényegi kérdés, mert hogy ő sem lenne képes gyereket kihordani és szülni.
Egyre inkább hajlok a felé, hogy el fogom fogadni az ajánlatot, ami pár hónapos kiküldetésre vinne, olyan messze innen, hogy lenne időm kiverni a fejemből Leandert. Mire a baba megszületne Heidinek, aki most szintén nem kér belőlem, sokkal inkább hasznára lennék, mint most. Talán ő is lehiggad addigra.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 13, 2017 6:07 am
 



 

- Ha te mondod… Én nem rajongok a fájdalomért - sóhajtok. Látom, hogy Lars jól szórakozik rajtam, de tőle ez valahogy nem zavar.
Nem tudom, miért, hiszen az emberek többéségétől általában tartani szoktam… Nem is kicsit.
- Fizika és kémia Caltechen. Tudod, ahol az Agymenők játszódik - nevetek. Számomra eleinte vicces volt, hogy egy sitcom a sulimban játszódik, de az elmúlt időszakban már nem igazán kötött le, szóval nem szoktam nézni. Mondjuk időm se lenne rá, ez is tény.
- Azt hiszem, igazad van, tényleg a munkámnak élek elsősorban.
Nem szoktam ebből ügyet csinálni, mert engem nem zavar, inkább anya szokott emiatt pampogni, hogy, ha így folytatom, nem tudok neki unokát szülni. Mi van, ha nem is akarok gyereket? Hm?
- Miből doktoráltál? - jön a szerintem teljesen jogos kérdés tőlem. Mivel két szakot végeztem egyszerre annak idején, számomra egyértelmű volt, hogy a doktori nem az én világom. Ha nem rendőrségen dolgoznék, talán megpróbálkoznék vele, de így esélytelen lenne egy ilyen célt elérnem.
Oké, felesleges lenne letagadni, kicsit meglep, hogy Lars meleg. Nem azért, mert bármi bajom lenne ezzel, hanem mert ő szemmel láthatóan nem a sztereotip, már inkább nő, mint férfi melegek sorát erősíti, akikkel, ha teljesen őszinte akarok lenni, sosem tudtam mit kezdeni. Mondjuk tény, hogy ez az őrsön sem téma, szóval annyira nem meglepő, hogy semmit sem hallottam erről.
- Ne vedd sértésnek, de eszembe sem jutott, hogy meleg vagy - mosolygok rá, majd iszom egyet a kávémból. - Milyen pasik jönnek be?
Oké, ez lehet, hogy ostoba kérdés, de szerintem így, vagy úgy, minden embernek van valamilyen ideálja. Külső, vagy belső, terén, de biztosan van egy konkrét elképzelés.
- Mi az, hogy nem kér belőled? - nézek rá értetlenül.
Tény és való, hogy nem ismerem Lars-t, hiszen most találkoztam vele először úgy, hogy beszélek is vele, mégis, arra jutok, hogy nem tűnik annak a szerencsétlen típusnak, mint amilyen én vagyok. Éppen ezért nem értem, hogyan lehetséges az, hogy bármelyik meleg, vagy biszexuális pasi ne kérne belőle.
- Akarsz róla beszélni? - kérdezem óvatosan. Nem akarom megbántani, sem azt, hogy úgy érezze, minden áron a magánéletében akarok vájkálni, mert szó sincs erről. De minden bizonnyal foglalkoztatja a dolog, és lehet, örülne neki, ha kiadhatná magából. Mert kinek adnám tovább mégis? A hat hetes macskámnak? Meg miért akarnám?
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyHétf. Júl. 17, 2017 3:01 pm
 



 

A kuncogásból kisebb felkuncogás-nevetés féle alakul ki.
- Éppen a fájdalmat kerülöd el a rendszeres edzéssel, ezért mondtam – ránézek. – A kocogással kezdeni egészen jó ötlet. Feltéve, ha nem egy eleven, fénysebességgel száguldozó eb után teszed ezt – Black néha kilő, tudom, hogy figyel, van esze, de sosem lehet tudni.
A fizikát valahogy sejtettem, de hogy kémia is a repertoárban szerepel, felvonom érdeklődéssel a szemöldököm.
- Azt ugyan nem tudom, – nincs időm sorozatokra. – de a Caltech egész jó tanári karral bír – bólintok elismerően. Ettől ugyan nem lesz még valaki frenetikusan kiváló, de jó alapot kap, s ez fontosabb.
- Amíg így élvezed, addig minden rendben – a magánéletem egy kalap szar, persze, hogy a munkám az elsődleges, talán éppen ezért pocsék a magánéletem is. Habár... voltaképpen annyira nem is szar, csak én cseszem el folyton és állandóan...
- Biokémia. Vegyészmérnök – szürcsölök megint egyet. – A toxikológia és a vegyi tűz foglalkoztat – sokan nem gondolnák, hogy van közöttük kapcsolat, nos, van. De mielőtt elmerülnék ebben a gondolatban, inkább kirángatom magam, mert a munka valóban el tud téríteni sok mindenről. Élvezem, mindössze ennyi a titka.
Csak figyelem, ahogy tudatosul benne, mit is mondtam, majd szívószállal a fogaim között vigyorodom el, s úgy is válaszolok félig.
- Nem veszem sértésnek – nem vagyok sztereotip, affektáló, buzirózsaszín-szivárvány-virágmintás-platformos és egyéb, egyáltalán nem stílusosan öltözködő kretén, ezért nem is tudják nagyon rólam. Nem tagadom, de nem is hirdetem. Magánügy, mint a hetero létmód.
- Már nem tudom. Az ideálom egészen más, mint akibe végül beleszerettem. Nem a külső számít, hanem ami belül van – boldog kifejezés ül ki az arcomra, még ha szomorúság is van a szememben, inkább lefelé nézek egy pillanatra. Nem vagyok egy lelkizős típus, nagyon hamar megtanultam, hogy egyrészt senki sem kíváncsi rá, másrészt a kimondott szavaknak sokkal nagyobb erejük van, mint azt gondolná az ember. – Neked? – nem részletezem, hogy pasi, elvégre azokról beszélünk.
- Nem fogadta el a közeledésem – kettőnk titka marad, hacsak Leander őszintén ki nem pakol a párjának, amit szintén méltányolnék, remélhetőleg a párja is, ha valóban azért állt le, hogy éppen hol maradt abba az éjszaka. Mindenkinek más a tűrőképessége, kapcsolatban lévőkkel alapban nem kezdek ki. Most viszont, utólag megértve, a szerelem tényleg elvette a józan ítélőképességem, s ezt az aprócska, ámde annál nagyobb bökkenőt nem kérdeztem meg tőle. Így sült el, ha vannak következményei, úgysem bújhatok el előle, s nem is akarok.
- Csak ennyi – vonok vállat könnyedén, mintha már túl lennék rajta. Nagy szart vagyok túl rajta, de nem fogom már sosem kisírni senkinek sem a vállán a bánatom, mert nem akarom. A fiúk nem sírnak, a felnőtt férfiak meg aztán végképp nem.
- Neked akkor nincs senkid? Valakire csak szemet vetettél – neki is van szeme, lát vele.

Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyKedd Júl. 18, 2017 5:48 pm
 



 

- Sajnos, kutya nem áll rendelkezésemre, de most, hogy mondod, talán megfontolandó, hogy egyszer legyen egy ilyen felspannolt edzőpartnerem - gondolkozom.
- Így van, nem panaszkodhatok.
Jó oktatást kaptam, mégis, mi kéne még? Sikerült megszereznem a két dimplomámat, sőt, most az új vizsgának hála még tovább fejlődhettem. Ez az egyetem tanári kara nélkül lehetetlen lett volna.
- Nem rossz téma. Főleg, hogy tele vagyunk gyújtogatással kapcsolatos ügyekkel, gondolom nagy hasznát veszik az érdeklődésednek - jegyzem meg mosolyogva.
Jó neki, hogy egy ekkora témán belül megtalálta azt, ami igazán érdekli, én a mai napig nem tudtam választani, vajon mi is érdekelt igazán a tanulmányaim alatt, így nem volt semmi specifikus, amit magammal vihettem volna.
- Volt már negatív tapasztalatod emiatt? Úgy értem, valaki megtudta, hogy meleg vagy, és ezután ellenségesen bánt veled, vagy ilyesmi?
Pusztán kíváncsiságból kérdezem tőle, mert annak idején hallottam ilyen történeteket, hogy egyes diákokat a másságuk miatt vertek össze mondjuk középiskolában, de akár egyetemi kampuszon is.
- Sajnálom - mondom őszintén.
Tény és való, hogy nem vagyok egy szakértő a szerelem témakörében, hiszen alig rendelkezem tapasztalattal ilyen téren - mondhatni az is a nullával egyenértékű -, ettől függetlenül tudom, milyen érzés az, ha nem kaphatod meg, akit szeretnél. Nem ezt csináltam egész életemben Étienne kapcsán? Rajongtam érte, vágyódtam utána, pedig tudtam, hogy nem kérne belőlem. Ennél lényegesen több esze volt.
- Nincs. Úgy nézek ki, mintha lenne? - legyintek.
Nincs a hangomban rosszallás, vagy ehhez hasonló, mindössze feltettem egy költői kérdést, amire nem várok választ Lars-tól. Nem ismerjük egymást, így honnan is tudhatná? Szerencsére a munkahelyünkön nem divat a magánélet megtárgyalása a kollégákkal, így nem kell attól tartanom, hogy hallott volna valamit ezzel kapcsolatban.
- Aki volt, az is csak plátói szerelem volt, mert sosem mondtam meg neki, hogy érzek iránta bármit is. Ő viszont már nem él, szóval… Azt hiszem, nincsen ideálom - vonom meg a vállamat, jelezve, hogy ez egy olyan patthelyzet, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni.
Lehet, nem is kell. Elvégre, ez már a múlt, amin épp próbálom túltenni magam, több-kevesebb sikerrel. Közben a sütim lassacsakán elfogy, így már csak a kávémat szürcsölgetem, amibe korábban elég sok cukrot kértem, s most, hogy kezdek elérni a pohár aljához, egyre édesebb az ital.
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 20, 2017 5:07 pm
 



 

- Ami késik, nem múlik. Szomszéd kutya is megfelel.
- Ne is – szürcsölök az italba, jeget sem kértem bele, amire még a legelső alkalommal nagyon néztek, de ha vizet akarok inni, akkor veszek palackos vizet.
- Szuper téma. Á, a kis gyújtogatók nem érdekelnek. Oké, fontosak ők is, de sok figyelmetlenségből fakadó tűzeset van, tudatlanságból fakadó, na és amit direkt tesznek. A vegyi tűz meg kifejezetten izgató tud lenni. Bocs, leálltam – belendültem, gondolatban már kapcsoltam össze az elemeket, de hát most nem dolgozni vagyunk itt.
- Volt, de nem foglalkozom vele. Saját éretlenségét bizonyítja, ha így áll hozzá, az olyanokkal meg le se állok még csak vitázni sem – vonok vállat. Általában ezért is utáltak és utálnak még, hogy ilyenekre nem ugrok. Tudom, ki vagyok, miből vagyok, s miként működöm. Hogy máshogy ezt miként ítélik meg, nem foglalkoztat.
- Kedves tőled – halvány mosoly. – Jól sült el, végül is – nem, nem sült el jól, kivéve azt a tapasztalatot, hogy képes vagyok még szerelmes lenni. De így, bassza meg, hogy úgy vagyunk egy városban, hogy nem akar tőlem, belőlem semmit? S fogalmam sincs, miért, habár csak sejtem. Bár, tök mindegy, miért utasított vissza. Rohadt szar érzés.
- Úgy nézek ki, mint akiről tudni, hogy homo? – kérdezek vissza azonnal, somolyogva a szívószál mögül. A látszat csal, honnan tudjam, hogy van-e kapcsolata vagy nincs? Aztán lelohad a mosoly a plátóira, aztán meg arra, hogy már nem él az, akibe szerelmes. Nem mondom, hogy volt. A szerelem örök tud lenni. Na jó, Semus kivétel.
- Ezt... sajnálom. Elmondtad neki? Vagy tudta? – érdeklődöm óvatosan, nem feszegetve durván a témát. Leandernek soha az életben nem mondanám el, hogy szerelmes vagyok belé, talán most sem kellett volna elmondanom, csak magammal vinni a sírba. Igen, jobb, ha nem kotyogok róla, nem akarom kényelmetlen helyzetbe hozni Leandert.
Black megadta magát közben és kinyúlt a homokban, mire a kölyök homokot kezdett rá szórni, betemetni vele. Szerencsére az anyja előbb mondja neki, hogy a fejét hagyja békén.
- És most nincs a képben senki? – mert hogy ezt meg kerülte, s ahogy most kinéz, annyira közel nem lehetett már a másik elvesztése. De néha bele tudok nyúlni. Na meg, a szerelem már csak olyan, hogy csőstül jön. Az én ajtómnál jó pár évig továbbhaladt, s utána meg volt pofája rossz feladót használni.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Júl. 23, 2017 9:31 am
 



 

- Majd megkérdezem a szomszédomat, levihetem-e sétálni a kutyáját - gondolkozom el - Bár nem tudom, hazamenve hogy magyarázom majd meg a macskámnak, hogy kutyaszagom van.
Lehetséges, hogy Zafír nem lenne odáig az ötletemért…
- Ugyan, mondd csak nyugodtan. Érdekes téma, valóban. Én is foglalkoztam vele egy keveset annak idején, de közel sem értek hozzá annyira, mint te. Engem inkább az érdekel, hogy milyen eszközökkel követnek el egy bűntettet, vagy hogy milyen bizonyítékokat hagyna hátra.
Szóval, nyugodtan szakmázhat velem ha szeretne, én szívesen meghallgatom, nem zavar az ilyesmi.
- Biztos? Ne hangzol túl meggyőzően.
Ezzel nem megbántani akarom, de a szavaiból világosan kitűnik, hogy még távolról sincs túl a dolgon, sőt. Ha jól sejtem, friss sebről lehet szó, de úgy érzem, nincs jogom faggatni, így leszállok a témáról. S lelkiekben elkezdek készülni arra, hogy előbb-utóbb valószínűleg az én nyomorom is szóba kerül majd.
- Egyáltalán nem. Lehet, hogy ez gonosz kijelentés, de az olyanokat sosem díjaztam, akikről lerí, hogy azok. Mert állandóan sipítoznak, affektálnak, és inkább olyanok, mintha nők lennének, ettől pedig hülyét tudok kapni - mondom Lars-nak őszintén.
Biztosan találkozott már a jelenséggel, de ha jól sejtem, őt sem vonzza az ilyesmi. Szerintem ennél csak jobb izlése lehet.
- Nem, a halála előtt csak egyszer találkoztunk, azelőtt pedig eltűnt úgy fél évre.
Nem válaszolok a kérdésére azonnal. Na, nem azért, mert zavarba jöttem volna tőle, hiszen nincs benne semmi különös. Viszont úgy érzem, kicsit át kell gondolnom az elmúlt hetek eseményeit, és azt, hogy ezek milyen hatással voltak rám. Ha Raoul néhány héttel - vagy talán hónappal? már magam sem tudom biztosan - ezelőtt nem állított volna be hozzám, nem kizárt, hogy igencsak mélyre süllyedtem volna az akkor kezdődő depressziómban. Aztán, alig pár nappal ezelőtt sikerült mindent elrontanom becsiccsentett állapotomban. Így érzem magamon, hogy némiképp visszaestem, de hála Zafír felvidító jelenlétének, nem teljesen. Imádom a cicust, bár az első néhány napban zavart, hogy valahányszor ránéztem, Raoul jutott róla eszembe, ám ez szerencsére elmúlt.
- Nincs - sóhajtom - Nem értek ehhez, mindig mindent csak elrontok…
Hiszen Étienne-nek sem mondtam el soha, hogy mi a helyzet, na nem mintha arra számítottam volna, hogy ha így teszek, akkor a nyakamba veti magát, viszont, ha elmondtam volna, akkor megkönnyebbültem volna, és el tudtam volna engedni. Aztán, mintha ez nem lenne elég, én, a kis hülye, éppen az öccse iránt kezdtem valamiféle vonzalmat érezni. De kérdem én, hogy ez ekkora csoda lenne, ha egyszer nem szoktam férfiakkal ismerkedni, és az elmúlt hónapokban relatíve sok idő töltöttem vele?
- Pár napja hülyeséget csináltam, és most ihatom a levét - mesélem Larsnak, de per pillanat még nem állok rá készen, hogy ennél többet áruljak el egyszerre. Meg aztán, hogy nézne ki, hogy őt traktálom a magánéletemmel?
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Júl. 23, 2017 3:11 pm
 



 

Kirobban belőlem a nevetés, szerencse, hogy éppen nem iszok.
- Bocsi, ez vicc volt a részemről – hagyom abba a nevetést, megsérteni nem akartam, a jókedv szakadt ki belőlem, komolyabbra váltok. - Ha gondolod, Blacket is elviheted, szerintem nála nagyobb sebességgel senki sem képes levinni téged a partra. Tapasztaltam. Van macskád? Megszokják, Black is megszokta, a kórházban is van simogatóban cica, oké, az egyiket majdnem megkergette, de a másikkal meg mindig alig várja a találkozást. Hogy hívják? – szeretem az állatokat, macskát még nem tartottam, Black be is sértődne. Vagy párnának használnák egymást.
- Hm. A toxikus dolgok is eszközök, ha úgy nézem. Azt szeretem még nagyon. Nagyon érdekes a hatásuk az élő szervezetekre, na meg minden szervezetre – gondolkodom el, aztán hessegetem a kezem. – De most nem dolgozunk.
Elgondolkodva szívok egyet az italból a szívószállal, végül meleg, mosolygós arccal bólintok.
- Igen – nehezen esek szerelembe, s talán éppen ezért volt ez ennyire fájdalmas. S egyben gyönyörű. Ajándékot kaptam Leandertől, amit kincsként őrzök.
- Nem volt gonosz – széles mosollyal nézek rá. – Tőlem nem kapnak ilyen kedves szavakat.
Volt már ebből ügyem, okoztam is fejfájást Waldnak, aztán kinőttem belőle. Nem én leszek az, aki a világ homojait kineveli ebből, nem is vágytam rá sosem. De a véleményem továbbra is megmondom róluk, nekik.
- Eltűnt? – csodálkozom el, aztán elgondolkodva szipkázom a kávét tovább. De jó lenne csak úgy eltűnni, innen messzire, hogy még csak véletlenül se akadjak össze Leanderrel. Azt most, s talán jó sokáig, nem bírnám ki ép ésszel.
- Nem tudom, ez jó-e vagy sem, hogy nem tudott róla – az is lehet, hogy tudott róla, csak nem árulta el. Bonyolult mindenesetre.
- Elrontasz? – kapom a tekintetem felé, átugorva az önszapulós részt. Mindenki maga dönti el, hogy van ideje és kedve szapulni magát, a helyett, hogy az erősségeit keresné, vagy a hibákat javítaná magában. Már nem vagyok ebben messiás érzetű. Csendben várakozom a folytatásra, ami látványosan érzékelhető.
- S mi az a hülyeség, amit szerinted elkövettél, s miként iszod a levét? – mert annyiban nem hagyom ám, ha már egyszer belekezdett. Még a poharat is az ölembe teszem.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Júl. 30, 2017 5:25 pm
 



 


- Rendben, akkor, ha úgy alakul, kölcsön fogom őt kérni - nézem a homokban elterült kutyát, aki most békésen pihenget a lábunk alatt.
Aha, fél éven keresztül senki sem tudta, merre jár, vagy mit csinál… Aztán egyszer csak felhívott, és találkoztunk - idézem fel azt az estét, vagy délutánt.
- Ezt én sem tudom… De abból kiindulva, hogy a végén már menyasszonya is volt, alighanem diszkréten visszautasított volna, és ennyi az egész. Vagy, nem annyira diszkréten.
Az utóbbira mondjuk nem sok esélyt látok, mert Étienne mindig is visszafogott, nyugodt figura volt, így aztán biztos, hogy nem akadt volna ki. Inkább csak megrázta volna a fejét, szánakozásában. Ez vagyok én, egy szánalmas csődtömeg, hát, igen.
- Hát, igen - bólintok - Az időzítés nem megy valami jól…
Meg az sem, hogy felmérjem, ki mit akar tőlem, teszem hozzá gondolatban.
- Becsípve majdnem megcsókoltam valakit, akit nem kellett volna. Erre közölte, hogy jobb, ha nem találkozunk többet - bököm ki hosszú gondolkodás után, mivel valahogy nehezemre esett megfogalmazni ezt Lars-nak. Mondhatnám úgy is, hogy kicsit szégyenlem a dolgot. Nem is kicsit. Bár lehet, szerinte nem nagy ügy, én akkor és ott, igencsak nagy dologként éltem meg.
- Elég gáz, nem? - nézek rá egy idő után. És akkor még azt a zavarbaejő részletet, miszerint az illető annak a férfinak a testvére, akit szerettem, még nem is mondtam neki. Kezdek rájönni, hogy sikerült túlbonyolítanom az életemet az elmúlt néhány hónapban. Hogy mászok ki ebből?
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Júl. 30, 2017 7:58 pm
 



 

- Bármikor – biccentek. Black közösségi kutya, de mellette nagy vihánc is.
Veszek egy nagy levegőt, széttárom a karom.
- Ezt már sosem fogod megtudni, de kár is ezen most már rágódni. Az meg, hogy menyasszonya volt – az még nem jelent semmit, de nem mondom ki, mert én is ezért nem mentem Leander után, valahogy van egy érzésem, hogy nem az egyéjszakás megcsalást tervezte akkor. Kapcsolatot meg szét nem bontok, az önzés.
- Az senkinek sem – legyintek.
Először csak hallgatok, emésztem magamban a jelenetet.
- Ezek szerint csak éreztél valamit iránta, s volt valami, ami miatt józanon nem tetted meg – Leander jut eszembe, ahogy hirtelen megváltozott a tekintete. Elfordítom a fejem, más irányba nézek. – Óvni akart téged – felelem csendesen. Ha Leander akkor nem áll le, nagy hibát követek el, s magam miatt, mert annyira akartam vele lenni, hogy még az evidens kérdést is kiütötte a fejemből, hogy tegyem fel: van-e valakije? Látom valakin, ha ilyenkor hazudik, így nem okoz gondot rájönni. Még részegen is.
- Nem gáz. Te kinyilvánítottad, mit érzel felé, s ő pedig reagált rá. Ezt gáznak éppen nem titulálnám.
Közben Black megunta a homokba temetést és felállva, kirázta a bundájából a homokot, a felét a gyerekre öntve, aki erre kacagni kezdett.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptySzomb. Aug. 05, 2017 10:28 am
 



 

- Nem rágódom rajta - rázom meg a fejem - Én is tudom, hogy már nincs min.
Bár komolyan érdekelt volna, hogy mikor mondta volna el nekem, végül is, ez nem éppen egy olyan dolog, amit az ember titkol a keresztlánya előt… De lehet, hogy csak én nem értek az ilyesmihez.
- Józanul is megtettem volna, azt hiszem… De biztosan nem így, és nem ilyen gyorsan - sóhajtok. - Mégis, mitől akar megóvni?
Nem nagyon értem, hogy Lars mire gondolhat ezzel. Nem vagyok én kislány, akit a széltől is óvni akarnak a szülei. Meg tudok birkózni a csalódás gondolatával, úgy gondolom. És, még csak nem is arról lenne szó, hogy van egy párja, hanem pusztán annyiról, hogy nem vagyok megfelelő a számára. Az okokat nem tudom biztosan, de azért lenne rá pár ötletem, ez is igaz. Teszem azt, a tizenegy év korkülönbség, meg hasonlók… Csak én vagyok annyira ostoba, hogy nem gondolok bele ezekbe.
- Ha gáznak nem is, megalázónak mindenféleképpen. Szívem szerint elsüllyedtem volna szégyenemben.
Nem tudom, mit mondhatnék még erről. Nem éppen kellemes élmény ezt felidéznem. Utasítottak már vissza életemben, de azért Raoul túlságosan is drasztikus módszert választott, legalábbis az én ízlésemhez mérten egészen biztosan.
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Aug. 06, 2017 6:25 pm
 



 

Felemelem a kezem, ha nem rágódik rajta, akkor nem rágódik rajta, nem fogok erősködni olyanon, ami nincs.
- És úgy is érzed? – kérdezem azért még csendesen. Az érzelem és az ész mindig külön úton jár, erre én is kiváló példa vagyok saját magam számára.
Először érdeklődéssel, aztán mindent értek arckifejezéssel nézek rá, majd inkább le, a lábamra.
- Tudod... – könyökölök rá a térdemre, úgy lógatom lefelé a karom. – Vegyük például az én esetemet. Ha lefeküdtem volna a sráccal, de csak utána közli, hogy van valakije, nem akar, és a többi, hogyan éreztem volna magam? Hiszen olyat adtam neki, amit más nem kapott volna meg, mert beleszerettem, s azt más nem kapja meg tőlem – ránézek. – Mit éreznél volna most, ha az a csók elcsattan, és ugyanúgy reagálja le a srác?
Megvakarom a tarkóm. Megalázó az, ha az ágyhoz bilincselnek és akaratod ellenére azt tesznek veled, amit akarnak. De nem, ezt nem fogom csak így kibökni.
- Megalázónak? Miért? – nézek rá érdeklődéssel. Valóban kíváncsi vagyok, miért érezte úgy és annak.
Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptySzer. Aug. 16, 2017 6:00 pm
 



 


- Azt hiszem, igen - mondom nem túl meggyőzően. Bár, ha belegondolok, Étienne miatt már valóban nincs értelme bármin is rágódnom, hiszen ő nincs itt. Míg Raoul… Nos, ő nagyon is jelen van a gondolataimban, ami lehet, hogy nem a legjobb dolog a világon. Kár lenne tagadnom, hogy sokat dilemmázok ezen az egészen unalmas perceimben, mert egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miként juthattam idáig. Miért pont ő tetszett meg nekem? Miért nem bárki más a világon? Az őrsről, a tanfolyamról, bárhonnan? Olyan nagy kérés lett volna ez az Univerzum felé? Ezek szerint… Igen.
- Jó kérdés... - Merengek el Lars felvetésém. Olyan kérdést vetett fel, amivel én magam sem tudok hirtelenjében mire jutni. Ez még eszembe sem jutott, az igazat megvallva.
- Fogalmam sincs - mondom némi gondolkodás után - Lehet, kiborultam volna… Nem vagyok gyakorlott ezekben a dolgokban.
És ez egy elég komoly beismerés a részemről, mondanom sem kell.
- Nem is tudom… Szerinted nem megalázó, ha visszautasítanak, de azt sem tudod igazából, hogy ennek mi lehet az oka?
Talán ostobaságot kérdezek, nem kizárt, de ez az a dolog, amit még mindig nem tudok magamban hová tenni a “majdnem csók” - incidens kapcsán. Hiszen Raoul semmiféle magyarázatot nem adott a tettére - nem mintha merszem lett volna egyenesen rákérdezni. Ennyire sosem voltam bátor, ezt elismerem.

Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 17, 2017 9:17 pm
 



 

- Ez nem volt túl meggyőző – nézek rá.
Nyitva hagyom számára ezt a részt, talán most ennyi elég is volt, mert elég volt elindítani ezt a részt benne. Nem vagyok lelkizős, sose ment, talán éppen ezért választok bele jól a párkapcsolataimba, nem jó értelemben.
A válasz végével a jobb halántékomat az öklömre támasztom, úgy nézek Essiere.
- És azon elgondolkodtál, hogy ha megtörtént volna a csók, a srác hogy érezte volna magát? Hiszen eleve nem akart tőled semmit, de eléggé fontos lehetsz az életében, ha így reagálta le.
A következő kérdésen én gondolkodom el, a szám elé teszem az öklöm. Nagyon bennem van még Leander visszautasítása, s eléggé fáj is. A szerelem érzése, s hogy viszonzatlan, szétszakít még most is, hiába úgy tűnik, minden rendben velem.
- Fájdalmas – nagyon halkak a szavaim. – Érthetetlen és egyszerre érthető. Nem én vagyok az, aki lángra lobbantotta benne a szerelem lángját. Nem hibáztathatom érte – nem vonogatom a vállam. Az, hogy Leander képes volt felállni és kisétálni, még mielőtt megtörtént volna, olyan szerelemről árulkodik, amiben nekem már soha az életben nem lesz részem.
- Az, hogy képes volt nemet mondani, azt jelenti, törődik azzal, aki fontos a számára, legyen az szerelem, vagy barátság – nézek Essiere. Leander arra a személyre volt figyelemmel, akihez utánam hazament. Hozzá ment, nem nálam maradt. Nekem mondott nemet, hogy neki igent mondhasson. Erre csakis a szerelem képes.

Vissza az elejére Go down
Esther Blomkamp
Esther Blomkamp
Igazság- és hadügy

Avataron : Kaya Scodelario
Kor : 33

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptySzomb. Szept. 02, 2017 6:33 am
 



 

- Sosem voltam az a meggyőző típus – mondom ugyanolyan bizonytalanul, mint amilyennek most érezem magam ezzel az egész Raoul témával kapcsolatban.
Valahogy az emberek mindig kiszúrják rajtam, ha épp nem mondok igazat, vagy éppen csak próbálok elhallgatni valamit a nagy többség elől. Lehet, hogy azért, mert mindig minden az arcomra van írva? Ez olyasmi, amin esetleg el kellene gondolkodnom valamikor. Valamikor, amikor mondjuk nem társaságban vagyok.
Amit feldob, mint lehetőséget, mondanom sem kell, hogy igencsak megdöbbent. Ezen még sosem méláztam el, és ez a tény annyira váratlanul ér, hogy még a számat is eltátom egy pillanatra, és sűrű pislogások közepette nézek Lars-ra. Egy ideig válaszolni sem tudok, csak tátogok, mint egy hal. Ettől persze még hülyébben értem, mint eddig.
- Lehet, hogy kiakadtam volna. Bár, nincs nagy tapasztalatom visszautasítás terén. Nem azért, mert futnának utánam a férfiak - teszem hozzá gyorsan, mielőtt még Lars valami rosszra gondolna, és azt feltételezné rólam, hogy valami könnyűvérű nőcske lennék.
- Hanem pont azért, mert nem nagyon volt még ilyesmiben részem – motyogom – Talán nem tetszene, hogy csődöt mondok, de akkor se értem, hogy miért az volt az első gondolata, hogy így ellök magától. Olyan volt, mintha az anyját öltem volna meg, vagy tudom is én… Mintha megbocsáthatatlan bűnt követtem volna el.
- Talán igazad van – sóhajtok – Azt hiszem, elég nagy hülyeség volt a részemről, hogy így túlreagáltam.
Legalább erre is rájöttem. Ez már valami, nem?
Vissza az elejére Go down
Lars Wagner
Lars Wagner
Inaktív

Avataron : Orlando Bloom
Kor : 43

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Szept. 03, 2017 12:26 pm
 



 

Megértő pillantással tekintek rá. Az érzelmek sosem voltak az asztalom, s ha meg is nyíltam, minduntalan szögesdrótba nyúlt a kezem, így azt hiszem, ideje elgondolkodnom azon, végleg bezárom a dolgot. Vágyaim még vannak, idővel talán utat engedek nekik, Leanderrel történt eset még túl friss, s túlságosan beleestem.
Csendben figyelem, várakozom a válaszára, sejtve, mennyire is kattoghat az agya a hirtelen ledöbbenés után. Ezekhez idő kell, nekem azért, mert túl racionálisan látom még az érzelmeket is, de ha meg benne vagyok, akkor az mintha a Holdon nyaralna.
Mélyet sóhajtok magamban. A srácról kérdeztem, nem őróla. Nem fogok rámutatni, talán inkább erre volt szüksége, mint átgondolni a másik helyzetét.
- Nem azért mondtam bármit is, hogy igazam legyen.
A szavaimra nem reagál, s megértem végre, hogy egyáltalán nem is érdekli, hogyan vagyok, s mit is mondtam az előbb. Megint sóhajtok egy magamban nagyot. Azt hiszem, bezárom magamat a laborba, a kijelzők megértőbben kezelnek ebben a világban. Igaz, minek is várok el bárkitől bármit, mindig ebbe bukok bele.
- Ideje visszaindulnom, mielőtt Black meggondolja magát és a gyereket kezdi vacsorának nézni – sandítok Estherre, majd felállok, s lecsúszok a csúszdán. Elég stramm, apukák is szoktak gyerekekkel lecsúszni, így tudom, hogy nem fog középúton beszakadni alattam.
- Remélem, még összefutunk valamikor – nézek fel rá, majd integetek neki, aztán meg Blacknek, aki értve a mozdulatot, előrelendül, az utca felé, hogy megint kocognom kelljen utána. Hihetetlen energiamennyiség van benne. Bedobom a kukába a poharat, integetek a gyereknek és az anyukának is, aztán Black után vetem magam, mielőtt még a fél város gyerekhada a nyakába csimpaszkodik.

//Ha nincs más, úgy nagyon köszönöm a játékot! *.* //
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin

Avataron : J. Falahee | J. Coleman | C. Wood
Kor : 174

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptyVas. Dec. 24, 2017 8:19 pm
 



 





játék vége




Vissza az elejére Go down
Sean Walker Holmes
Sean Walker Holmes
Igazság- és hadügy

Avataron : Keanu Reeves
Kor : 44

TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 EmptySzer. Márc. 07, 2018 5:06 pm
 



 

Cal Anderson Park - Page 2 FB6v4dH




"TOUCHDOWN!!! Touchdooown...!! És ezzel az Orange Kings átvette a vezetést! Gondolták kedves nézőink hogy ez a huszadrangú csapat ebben a mezőnyben még ilyen meglepetéseket tartogat...(?)" - hallottam egyre inkább kitisztulni a háttérben miközben valami meleg és vizes egyre inkább csalogatott életre. Az előbb még Scott nyaralójában voltam. Kinn a tó mellett, de hiába markolta azt a pecabotot bízva a nagy fogás reményében én csak szorítva a doboz sörömet nevetve figyeltem ahogy szerencsétlenkedik. Hamar rá kellett jönnöm, hogy álom volt. Csak álom... Talán a mindig beígért közös muri előrevetítése amire aztán végül sohasem jutottunk el, de a Narancs Királyainak felhangzó ünneplése a tv-ben egyre nyilvánvalóbbá tette, hogy ez.. most sem az a pillanat.

- Spock! NE! Spock...! - lökdöstem félre a kutyát, amint rájöttem hogy az a nyálas az arcomon az ő közreműködése, és igyekeztem minél előbb megtörölni az arcberendezésemet. - Nem lehetsz ilyen! Hát ez a hála, hogy végre itthon vagyok? - fúl át az egész nevetésbe miközben felülök, és lassan realizálom a helyzetet. Szombat van. Igen, szombat. Délután három óra. - dörgölöm meg a szememet hogy kitisztuljon az óra képe. Majd két napot húztam le.. Tegnap. Az a nagy.. kábítószer ügy, azt hittem soha nem érünk a végére, de aztán csak rendben klappolt minden. A kishalak bekerültek a hűvösre, a cápák ellen meg már úton van a bizonyíték. Bízzunk benne...
Hosszú két nap volt.. - dörzsölöm megint a szemeimet, egy orbitális ásítást is belecsempészve, aztán egy kiadós nyújtózás.. és a kezem máris nyúl az asztalon heverő cigarettásdobozért.
Le kéne már szokni... - vonul át mint mindig, minden ébredésnél, de az útközben orrom előtt felszálló füstben kirajzolódik két barna szempár.

- Hát te mit nézel.. - beszélek az ebnek, ő meg mintha csak értene, egy pillanat alatt oldalra billen a feje. - Sétálni akarsz, mi!? Hiányzik Neked Lacey... - vigyorodom el, majd beleszívok a cigibe, de aztán én is arra jutok. Egy kis levegő nem fog megártani!

- Jól van haver, meggyőztél! - fújom ki a még megmaradt utolsó füstömet, és az alig félig égett cigarettát eldörzsölöm a tartóban. - Adj.. két.. percet. - beszélek a feje búbját csak megdörzsölve és fellököm magam a kanapéról.

Nem telik 15 percbe, mikor már az utca köveit koptatom. Kezemben a póráz, Spock jól tudja merre lesz a menet, az egyik közeli parkba, ahová Lacey-vel minden nap lemehet, és ahol végre szabadon eresztve csak úgy falhatja magába a mérföldeket, boldogan és szabadon.
Szerettem ilyenkor... Bár úgy igazából mindig is szerettem, mégis az utóbbi idők rendes hajtása rányomta a bélyeget a szabadidőmre.
A park mellett állva figyeltem a kutyát. Voltak még rajtam kívül páran, épp ismerkedett, valami csinos kis.. uszkárlánynak tette pont a szépet, én meg a zsebemhez nyúlva egy újabb cigarettáért, vigyorogva követtem az eseményeket..

Ez az én kutyám...


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom


TémanyitásTárgy: Re: Cal Anderson Park
Cal Anderson Park - Page 2 Empty
 



 

Vissza az elejére Go down
Cal Anderson Park
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Similar topics
-
» Park
» Luna Park
» Park (Egyetem)
» Volunteer Park
» Wright Park

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Seattleites :: Játéktér :: 
Seattle
 :: 
Város
-
Ugrás: